خشکی چشم می‌تواند موجب ناراحتی چشم‌ها و سردرد شود. چشم خشک، به نور حساسیت بیشتری دارد در نتیجه فرد چشمانش را جمع می‌کند تا از شدت نور خلاص شود. این تنگ کردن چشم‌ها باعث سردرد می‌شود. این تیپ از سردرد عموما بعدازظهرهاشروع میشود.

لنزهای تماسی اگر تمیز و دقیقا اندازه چشم باشند، کاملا راحت خواهند بود و موجب سردرد نیز نخواهند شد.
اگر بلافاصله پس از گذاشتن لنز در چشم دچار سردرد شدید میشوید، حتما به متخصص چشم‌پزشکی مراجعه کنید .


اشتباه بودن نمره لنز

این اتفاق چندان رایج نیست. اما اگر نمره لنز طبی شما بسیار قوی‌تر، ضعیف‌تر یا اشتباه باشد، می‌تواند موجب خستگی چشم و سردرد شود. برای تشخیص این امر لازم است نزد متخصص چشم بروید تا از درستی نمره لنز مطمئن شوید.


اندازه نبودن لنز برای چشم

این امکان وجود دارد که چند ساعت پس از پوشیدن لنز تماسی، چشم‌هایتان خشک شود. این مساله منجر به جمع و تنگ شدن لنز می‌گردد. تنگی لنز نیز موجب بروز سردرد خواهد شد.
برای اطمینان از این امر باید توجه کنید که آیا سردرد، چند ساعت پس از گذاشتن لنز پدیدار می‌شود یا از اوایل صبح شروع شده است.


خشکی چشم

خشکی چشم گاهی باعث ناراحتی چشم‌ و سردرد شود. چشم خشک حساسیت بیشتری به نور دارد در نتیجه فرد چشمانش را جمع می‌کند تا از شدت نور خلاص شود. این تنگ کردن چشم‌ها سبب بروز سردرد می‌شود. 

 

 


سندروم دید کامپیوتر

اگر چندین ساعت با کامپیوتر کار کنید، به‌شدت مستعد ابتلا به سندروم دید کامپیوتر (CVS) هستید. نشانه‌های بارز این بیماری هم سردرد و خستگی چشم‌هاست.
افرادی که از لنز تماسی استفاده می‌کنند، ممکن است در نتیجه نگاه طولانی‌مدت به صفحه‌نمایش کامپیوتر، چشمانشان خشک شده است.البته مطمئن شوید که سردردهایتان پس از استفاده طولانی از کامپیوتر ظاهر می‌ گردد.


گرفتگی یا عفونت سینوس‌ها

عواملی که موجب گرفتگی سینوس می‌شوند، همانند عفونت یا حساسیت، می‌توان سبب ایجاد حساسیت نیز بشوند. از آنجا که سینوس‌ها در پشت چشم‌ها قرار دارند، ممکن است به اشتباه تصور شود که منبع سردرد، چشم‌ها هستند.
با توجه به موارد ذکر شده در بالا، بسیار مهم است که به زمان پدیدار شدن سردردهای خود توجه داشته باشید. اگر بلافاصله یا چند ساعت پس از گذاشتن لنز بروز کرد، حتما به پزشک متخصص چشم مراجعه کنید. در غیر این صورت، باید منشا اصلی سردردهای خود را بیابید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!