امروزه به راحتی میتوان در محلی که دچار سوختگی شده و جای اسکار ، کاشت مو انجام داد.

در ابتدا با انواع سوختگی ها آشنا شوید:

ضخامت نسبی : در سوختگی با ضخامت نسبی، بافت های زیرین پوست دچار آسیب نشده اند و فقط اپیدرم فوقانی درگیر شده است. سوختگی درجه یک و درجه دو از نوع ضخامت نسبی میباشد.
تمام ضخامت : در سوختگی های تمام ضخامت، لایه‌های زیرین پوست نیز دچارآسیب می‌شوند. سوختگی درجه سه ، سوختگی تمام ضخامت است.

 

سوختگی نوع 1

خفیف ترین نوع سوختگی ،سوختگی نوع 1میباشد. زمانی که به خاطر سوختگی رنگ پوست تغییرکند و قرمز شود،اما تاول نزند و سوزش نداشته باشد به این سوختگی ،سوختگی نوع 1 میگویند. در این سوختگی فقط لایه خارجی پوست درگیر می شود.

 

 

کاشت مودر محل سوختگی

 

سوختگی نوع 2

شدت این سوختگی متوسط است و با تاول، سوزش و درد همراه است. این سوختگی درد زیادی دارد و امکان دارد زخم دچار عفونت شود به همین دلیل به مراقبت زیادی نیاز دارد.

سوختگی نوع 3

 تمام اپیدرم پوست در این نوع سوختگی تخریب می شود و زمانی که شدت سوختگی خیلی زیاد باشد، بافت های زیر پوست نیز دچار آسیب می شوند. در این نوع سوختگی فرد احساس درد نمی کند چون عصب قسمت سوخته شده از بین رفته است .


راه های از بین بردن اسکارچیست؟

برای برداشتن بافت اسکار روش های متعدد ی وجود دارد.با جراحی به راحتی اسکارهای بزرگ پوست کوچک می شوند و کمتر دیده می شوند .جراحی روی اسکار های کوچک به صورت کامل اسکار را از بین میبرد.

 

 

کاشت مودر محل سوختگی

 

کاشت مو یکی دیگر از روشهای از بین بردن و مخفی کردن اسکارها در نواحی سوختگی میباشد.وقتی که قسمت اسکار بزرگ باشد ابتدا با جراحی آن را کوچک می کنند سپس روی آن ناحیه مو می کارند تا کمتر دیده شود.

چگونه در پوست دارای اسکار، مو میکارند؟

کاشت مو در نواحی از پوست که اسکار دارد به دقت و زمان بیشتری نیاز دارد. بافت های اسکار عروق خونی ندارند، به همین دلیل امکان جواب دادن پوست سوخته شده به کاشت مو نسبت به نواحی سالم پوست کمتر است.
کاشت مو در نواحی اسکار ،در یک جلسه تمام نمی شود و کاشت مو را باید حداقل در دو جلسه انجام داد.بافت های سفت زیادی در نواحی اسکار وجود دارد و باعث میشود موهای کاشته شده در جهت دلخواه شما رشد نکند. عمق جایگذاری کاشت گرافت های مو در نواحی اسکار بیشتر از نواحی دیگراست چون باید ریشه آن ها به عروق خونی برسد.

چون خون رسانی در نواحی اسکار ضعیف است بهتر است آن قسمت که مو کاشته شده است گرم و مربوط نگه داشته شوند.

 

 

کاشت مودر محل سوختگی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!