جراحی کاشت مو امکان دارد مانند جراحی های زیبایی دیگر همراه با درد باشد. درد کاشت مو به علت تزریق داروهای بی حسی در ناحیه بانک مو یا ناحیه برداشت گرافت و ناحیه کاشت گرافت است.اما میزان درد حاصل از این داروها در هر فرد متفاوت میباشد، اما این دردها به راحتی قابل کنترل است.

بعضی از افراد به علت رعایت نکردن توصیه های قبل از کاشت مو دچار درد می شوند.مثلا مصرف سیگار و مشروبات الکلی تاثیر داروهای بی حسی را از بین میبرد در نتیجه باعث احساس درد در حین عمل کاشت می شود.

 

میزان درد جراحی کاشت مو در هریک از روش های کاشت متفاوت میباشد. 

درد کاشت در روش FUT :

در روش FUTچون گرافت ها به صورت نواری برداشت میشود و بعد از آن بخیه میزنند امکان دارد در آن ناحیه درد بیشتری احساس شود.این روش کاشت زمان بیشتری برای بهبودی کامل نیاز دارد و زخم های کوچکی در نواحی جراحی شده ایجاد میکند، که با گذشت زمان و مراقبتهای لازم درمان می گردد.

 

 

آیا کاشت مو درد دارد؟

 

درد کاشت در روش FIT :

در روش  FIT، گرافت ها بصورت تکی برداشت میشود به همین دلیل آسیب کمتری به سر فرد می رساند و زخم های حاصل از آن نسبت به روش ها ی دیگرسطحی تر است. برای بهبودی کامل زخم ها 3 تا 7 روز زمان لازم است.

 

کاهش درد کاشت مو

 پیوند مو یک عمل جراحی است و برای به حداقل رساندن درد ناشی از آن به بی حسی موضعی  نیاز است. بی حسی موضعی برای از بین بردن هرگونه درد در طول درمان پیوند موی طبیعی استفاده می شود.به محض تمام  شدن پیوند بیماران فقط یک احساس ناراحتی کم دارند و دردی ندارند. چون بیمار در طی عمل جراحی هوشیار است و از آنچه اتفاق می افتد آگاه است ،در حین انجام عمل جراحی کشیده شدن و یا تکان خوردن ناحیه مورد نظر را احساس می کند.

 

 

آیا کاشت مو درد دارد؟


بعد از پایان عمل جراحی، در آن قسمت از پوست سر که تحت درمان قرار گرفته است، احساس ناراحتی وجود دارد.چون که بافت پوست سر دچار نوعی تروما یا زخم شده است و بدن با ایجاد قرمزی و گاهی تورم در چند روز اول پس از جراحی واکنش نشان میدهد .در روش FUT مناطق دهنده که گرافت های مو از آنجا جدا شده اند، حساس تر میشود و مدت زمان طولانی تری برای بهبودلازم دارد. بیماران برای کاهش درد بعد از عمل جراحی میتواننداز مسکن ها استفاده کنند. 


به طور کلی،هنگام انجام پیوند مو امکان دارد کمی درد یا ناراحتی داشته باشید اما زمان این درد کوتاه است و سریع خوب میشوید.

 

کنترل درد ناشی از کاشت مو

عمده درد در کاشت مو هنگام تزریق داروهای بی حسی است و برخی افراد تحمل این درد را ندارند و پزشک به آنها تجویز میکند قبل از شروع جراحی ، از داروهای آرام بخش و خواب آور استفاده کنند .برخی افراد پس از عمل پیوند مو نیز درد دارند، و باید بعد از عمل مسکن مصرف کنند.

 

 

آیا کاشت مو درد دارد؟

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!