کاشت مو بهترین راه درمان برای طاسی و یا کم پشتی موی سر می باشد. اگر به موهای خود و یا دیگران دقت کنید متوجه میشوید که یک یا چند تار مو در یک نقطه قرار دارند و پیاز آنها یکی است. به هرکدام از این دسته های چندتایی مو، گرافت مو می گویند.

هر گرافت مو شامل یک تا چهار تار مو همراه با پیاز موها، مقداری بافت پیوندی ، غدد سباسه ، عضله ارکتور پیلای و یک شبکه عروقی – عصبی میباشد.در پیوند مو به واحد شمارش موی جابجا شده ،گرافت ( Graft ) می گویند.

 

برای پیوند مو از موی بدن استفاده می شود. به قسمت هایی که برای پیوند مو استفاده میشود، بانک مو می گویند.گرافت های مو نیز از ناحیه ی بانک یا اهدای مو برداشته می شود.میزان کیفیت گرافت های برداشت شده به روش برداشت بستگی دارد.گرافت های مو به روش های مختلف مثل FIT ، FUT و ترکیبی از قسمت بانک مو برداشت می شود.

 

 

بانک مو چیست؟


در روش برداشت موی FIT موها از قسمت بانک مو به صورت پراکنده و تکی برداشت می شوند. 

در روش FUT موها بصورت یک نوار 1 سانتی متری برداشته می شوند که اگر با دقت کافی ترمیم نشود ممکن است جای بخیه آن باقی بماند. ولی اگر به خوبی اینکار صورت گیرد قسمتی که بخیه خورده زیر موها رفته و اثری از آن نخواهید دید.
در روش ترکیبی نیز موها بصورت ترکیب دو روش قبل یعنی FIT و FUT برداشته می شوند.

هر شخص باید برای کاشت مو از بانک موی خود استفاده کند چون اگر از موهای شخص دیگری شود بدن واکنش میدهد و امکان دارد عمل پیوند با شکست مواجه شود. 

 

 

بانک مو و گرافت مو

 

بانک موی ضعیف

افرادی که به دلایل مختلف بانک موی ضعیفی دارند باید سراغ روشهای دیگر برداشت مو یعنی روش BHT بروند. در این روش از قسمت های دیگر بدن ، فولیکول موبرداشته می شود و در قسمت جلوی سر کاشته می شود.

 

تخریب بانک مو

گاهی اوقات به دلیل خطای پزشکی در عمل کاشت مو و برداشت بیش از حد از قسمت بانک مو ،بانک مو تخریب میشود . این خطا  بیشتردر روش FIT مشاهده میشود. متخصصیباید هنگام برداشت فولیکول مو فاصله مناسب را رعایت کند.

 

فولیکول مو و گرافت مو

 

اگر هنگام برداشت  فاصله ی مناسب رعایت نشود باعث مردگی پوست میشود و امکان دارد مشکلی که در جلوی سر خود دارید را در قسمت پشت سر خود هم ببینید. برای این مشکل راه چاره ای وجود ندارد و تنها می توان با بلند شدن قسمت های دیگر مو آن را پوشاند.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!