استیگماتیسم یکی از معمول ترین اختلالات بینایی است .

 این اختلال به کمک عینک یا لنز های تماسی حل می شود و یا با جراحی میتوان ان را برطرف کرد.

چشم افراد استیگمات کاملا گرد نیست.این اختلال بخاطر انعکاس نادرست نور ایجاد میشود.به طور معمول بیشتر افراد این مشکل را دارند.روشهای مختلفی مثل عینک، لنزهای تماسی و حتی روشهای تصحیح بینایی کمک میکند تا این اختلال بهبود یابد.
چشم انسان در به طور طبیعی شبیه یک کره است. در حالت عادی زمانی که نور وارد چشم می شود با شکستن و خم شدن یک تصویر واضح به وجود می آید. اما در چشم فردی با مشکل آستیگماتیسم که کره چشمش شبیه به توپ فوتبال یا پشت قاشق است تصویر در یک نقطه متمرکز نمی شود و اجسام در هر فاصله ای تار به نظر می رسند.

 

 

 

 

چرا فرد دچار اختلال استیگماتیسم می شود؟

هنوز علت اصلی بوجود امدن این مسیله مشخص نشده است

استیگماتیسم چه علایمی دارد؟

در مراحل ابتدایی خستگی و درد چشم بعد از مدتی کار کشیدن از چشم و بعد از ان فرد متوجه ی تاری و غیر واضح بودن تصاویر می شود. البته تمامی این علایم بخاطر استیگماتیسم نیست و برای تشخیص ان حتما باید به پزشک مراجعه شود و چشم معاینه شود.

استیگماتیسم چگونه تشخیص داده میشود؟

حتما باید به چشم پزشک مراجعه شود، چشم پزشک با ازمون بینایی،استیگمات بودن چشم هارا تشخیص دهد. استیگماتیسم میتواند با دور بینی یا نزدیک بینی همراه باشد . چون استیگماتیسم میتواند خیلی سریع افزایش یابد در صورت تغییر در دید باید سریعا به پزشک مراجعه شود.

چشم آستیگمات چگونه درمان می شوند ؟

پس از مراجعه به پزشک تجویز نسخه ی درست بسیارمهم است.پس از ان در اکثر موارد با خرید عینک طبی و یا لنز طبی مناسب این مشکل حل میشود.

در مواردی که شماره چشم کم است نیازی به استفاده از لنز یا عینک وجود ندارد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!