بعد از انجام هایفوتراپی برای اینکه اثرات درمانی به حداکثربرسد و احتمال عوارض جانبی و آسیب دیدن پوست به حداقل برسد باید مراقبتهایی را انجام داد.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی:

1.مراقبت در برابر آفتاب

تا چند هفته بعد از هایفوتراپی باید در معرض مستقیم نورآفتاب قرار نگیرید. معمولاً پزشکان توصیه می‌کنند که ۴ تا ۶ هفته بعد از جلسه‌ی درمانی زیر نور خورشید قرار نگیرید . نور خورشید احتمال بروز هایپر پیگمنتیشن یا تیره شدن رنگ پوست را بالا میبرد و همچنین به پوست آسیب میرساند وباعث آفتاب سوختگی میشود.

 

بعد از هایفوتراپی حتما از کلاه و کرم ضد آفتاب استفاده کنید..هنگام انتخاب کرم ضد آفتاب حتما کرم‌ ضد آفتاب مقاوم به آب با SPF بالاتر از ۳۰را انتخاب کنید.برای اینکه پوست شما لک نشود حتما از کرم با کیفیت و برندهای معتبر استفاده کنید. کرم‌های ضد آفتاب از پوست شما در برابر اشعه‌ی فرابنفش یا UV محافظت میکند.

از دستگاه سولاریوم و دیگر دستگاه‌های مشابه که پوست بدن را برنزه می‌کنند بعد از هایفوتراپی استفاده نکنید.چون اثرات مخرب سولاریوم دقیقاً مشابه قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب است. 

 

مراقبتهای بعد از هایفوتراپی

 

2.نوشیدنی‌های کافئین‌دار و الکلی مصرف نکنید

حداقل تا ۲ روز بعد از هایفوتراپی مواد کافئین دار و الکل استفاده نکنید. هرچه بیشتر این مواد را مصرف نکنید ،موفقیت هایفوتراپی بیشتر می‌شود. الکل و کافئین کبد را درگیرمیکند و باعث میشود که کبد به جای این که بعد از هایفوتراپی ، سلول‌های چربی غیرفعال شده را حذف کند، درگیر سم‌زدایی و دفع این مواد می‌شود.

3.پوست خود را نخارانید.

بعد از هایفوتراپی به هیچ عنوان پوست را نخارانید و دستمالی نکنید چون پوست بعد از جلسه‌ی درمانی کمی حساس شده است و خارش آن باعث زخم شدن و کاهش اثرات درمانی میشود.

4.آب بیشتری بنوشید.

تا مدتی بعد از هایفوتراپی مصرف چای و قهوه ممنوع است چون می‌توانند باعث کم آبی بدن شوند اما میتوانید آب و دیگر مایعات سالم‌ مانند آب میوه و سبزیجات را بنوشید. زیاد آب بنوشید.چون اگر بدن و پوست شما آب کافی داشته باشند، با سرعت بیشتری بهبود می یابد و میزان ساخت کلاژن بالا میرود.

 

مراقبتهای بعد از هایفوتراپی

 

5.از حمام آب گرم، جکوزی و موارد مشابه استفاده نکنید

این توصیه به این معنی است که در حمام زیر آب گرم قرار نگیرید و با آب خنک‌تری دوش بگیرید. جکوزی و همچنین هوای داغ سونای خشک و سونای بخار هم اثراتی مشابه حمام آب گرم دارند. حمام‌های طولانی با آب گرم ، چربی‌های طبیعی پوسترا از بین میبرد و حمام آب خنک یا آب ولرم باعث افزایش سرعت بهبودی و پیشگیری از التهاب و آسیب پوستی میشود. در هنگام شست و شوی صورت نیز از آب گرم استفاده نکنید.

سایر توصیه‌ها:

  • بعد از هایفوتراپی کمپرس‌های سرد و یخ روی محل‌های تحت درمان قرار ندهید چون اثرات مثبت هایفوتراپی را کم میکند.
  • بعد از جلسه‌ی درمانی چون دردی وجود ندارد نیازی به مصرف مسکن‌ها نیست.
  •  بعد از اتمام جلسه بلافاصله می‌توانید آرایش کنید.اما محصولات آرایشی و بهداشتی که باعث تحریک پوست می شوند را مصرف نکنید.
  • ۳ روز بعد از هایفوتراپی میتوانید وکس، اپیلاسیون و بند بیندازید.
  • اگر محصولات مراقبتی خاصی برای پوست خود مصرف می‌کنید، می‌توانید یکی دو روز بعد از جلسه‌ی درمانی، مراقبت‌های خود را از سر بگیرید. بهتر است در روز هایفوتراپی و همچنین فردای آن، فقط از پاک‌کننده‌ها و کرم‌های مرطوب کننده‌ی ملایم استفاده نمایید 
  • از یک هفته بعد از جلسه‌ی درمانی  میتوانید درمان‌های جوانسازی دیگر مانند لایه برداری از پوست، تزریق بوتاکس و تزریق ژل را انجام دهید.
     

 

مراقبتهای بعد از هایفوتراپی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!