با کاشت ابروی طبیعی به راحتی میتوان کم پشتی ابرو را درمان کرد.کاشت ابروی طبیعی مشکلات ناشی از اختلالات ابرو را از چهره رفع میکند و زیبایی صورت را بیشتر میکند.

کاشت ابرو،هم مناسب افرادی است که می خواهند ابروهای پر پشتی داشته باشند و هم افرادی که بخاطر اسکار یا جراحت، بخشی ازابروهایشان و یا کل ابروهایشان را از دست داده اند.

درست است که موهای کاشته شده در قسمت ابروها، از موهای خود شما است اما بطور طبیعی جنس موهای سر با موهای ابرو تفاوت زیادی دارد و موهای ابرو باید مانند موهای سر  بصورت منظم اصلاح شوند.اما بعد از کاشت ابرو،باید نکاتی را رعایت کنید و ابروهایتان را به سبک خاصی بردارید.

 

شاهده نتایج کاشت ابرو مانند کاشت مو به صبر و تحمل نیاز دارد .تعداد گرافت ها که در کاشت ابرو استفاده میشود به نظر و سلیقه فرد در مورد ضخامت ابروها و همچنین میزان کم پشتی ابروها بستگی دارد اما متخصص معمولا  50 الی 600 گرافت را در قسمت ابرو پیوند می زنند.چند هفته بعد از کاشت ابرو ،ابروهای کاشته شده می ریزند و بعد از چند ماه دوباره رشد می کنند. البته برای مشاهده نتایج خوب باید چند ماه تا یک سال صبر کنید.

زمان اصلاح ابروها بعد از کاشت ابرو

معمولا بعد از کاشت ابرو نمی توان ابروها را اصلاح  کرد و باید مقداری صبر کنید فقط میتوانید موهای اضافه اطراف ابروهایتان را اصلاح کنید .برای اصلاح خود ابرو باید با دکتر کاشت ابرو مشورت کنید .

اگر بلافاصله بعد از کاشت ابرو با موچین و قیچی ابروها را اصلاح کنید ناخودآگاه بر نتایج کاشت ابرو ،تاثیر منفی می گذارد و امکان دارد که موهای ابرو دیگر رشد نکنند.حدودا 8 الی 13 هفته طول می کشد تا موهای ابروها دوباره رشد کنند. البته سرعت رشد موهای ابرو به چرخه رشد موها، متابولسیم بدن و همچنین به سن بیمار بستگی دارد.

 

روشهای اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو

 

 اصلاح ابرو بعد از کاشت

موهای سر و موهای ابرو تفاوت های زیادی با هم دارند.  از موهای پشت سر درکاشت ابرواستفاده می شود و بعد از کاشت ابرو باید آنها را مثل موهای ابرو به طور مرتب اصلاح کنید.

البته جراح هنگام کاشت، گرافت ها را طوری در بخش ابروها قرار می دهد که موقع رشد، شبیه موهای ابرو شوند.


روش های مختلف ا صلاح ابرو بعد از کاشت:

1. اصلاح ابروها با قیچی و موچین

بعد از کاشت ابرو ، موهای ابرو بیش از حد بلند هستند، برای مرتبکردن آنها، حتما باید آنها را قیچی کنید به همین دلیل استفاده از قیچی مخصوص ابروها، بسیار لازم و ضروری است .هنگام استفاده ازموچین مراقب باشید چون امکان دارد به ابروهای جدید آسیب زیادی برسد.بهتر است برای اصلاح ابروهایتان از آرایشگری کمک بگیرید که در این زمینه تخصص کافی دارد.

2. وکس

وکس، یک روش سریع برای فرم دادن به ابروها میباشد که به ابروها نیز آسیبی وارد نمی کند.شما می توانید  هم در خانه و هم در آرایشگاه از وکس  استفاده نمایید.وکس به خوبی موهای اضافه را در زیر و بالای ابروها از روی پوست جدا می کند.یکی از مزیت های وکس نسبت به سایر روش ها این است که موهای جدا شده توسط وکس، دیرتر از قبل رشد می کنند.

3. بند کردن ابروها

در بند ابروها برای کندن موهای اضافه ابرو از نخ استفاده می شود.بند کردن ابروها فرم خوبی به ابروها  می دهد. گاهی اوقات استفاده از وکس باعث حساسیت پوست و قرمز شدن ابروها میشود اما در بند از هیچ گونه مواد شیمیایی وجود ندارد و هیچ مشکل خاصی برای پوست بوجود نمی آید.

 

روشهای اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو


اثرات اصلاح و برداشت بیش از حد ابروها بعد از کاشت ابرو

اصلاح بیش از حد ابروها هم به فولیکول های کاشته شده  آسیب میرساند و همچنین به راحتی تمام زحماتی که متخصص برای کاشت ابروهای انجام داده است را از بین می برد.

نکات مهم هنگام اصلاح ابرو:

  • هنگام اصلاح ابرو، از آینه بزرگی استفاده کنید زیرا با نگاه کردن در آینه های بزرگ، می توان از اصلاح بیش از حد ابروها جلوگیری کرد.
  • بعد از برداشتن هر ابروی اضافه با موچین،کمی صبر کنید و ابرویتان را چند بار بررسی نمایید.
  • اگر در اصلاح ابرو،اشتباه کردید و بخش هایی از ابروهایتان را بیش از حد برداشتید، این اشتباه را با برداشتن دوباره ی ابرو جبران نکنید

 

عوارض کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابروی طبیعی کمترین میزان عوارض و درد را دارد. کاشت ابروی طبیعی یک عمل جراحی کوچک است و عوارض جانبی بسیار کمی دارد.تورم دور چشم‌ها، یکی از رایج‌ترین عوارض کاشت ابروی طبیعی میباشد .البته این عارضه به سرعت برطرف می‌شود.

یکی دیگراز عوارض کاشت ابرو، کبودی و خارش در ناحیه جراحی شده  میباشد.اگر بعد از کاشت مراقبت‌های لازم را انجام ندهید،امکان دارد ناحیه کارشده، دچار عفونت شود. 


زمان اصلاح بعد از کاشت ابرو چه زمانی است؟

 اصلاح ابرو بعد از عمل کاملاً به وضعیت ابروهای شما و سطح شدت عمل بستگی دارد به همین دلیل بهترین زمان اصلاح بعد از کاشت ابرو را  از پزشک خود بپرسید.

 

روشهای اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو
 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!