بعد از کاشت مو نحوه شستن موها اهمیت زیادی دارد. باید موها را به گونه ای شست که به گرافت های کاشته شده آسیب وارد نشود. همچنین تمیز نکردن سر بعد از کاشت مو باعث چربی و شوره سرمی شود و در نتیجه روی سر جوش های چرکی و کیست مویی ایجاد میشود.

موهایی که تازه کاشته شده اند به اندازه موهای اولیه قوی نیستند و به مراقبت های بیشتری نیاز دارند و باید متفاوت از موهای اولیه شسته شوند.

نحوه شستن مو بعد از کاشت مو:

حدود دو هفته پس از کاشت مو باید هنگام شستشو مو،موارد زیر را رعایت کرد:

1. بهتر است برای شست و شوی مو از شامپو مناسب بعد از کاشت مو یا شامپو بچه استفاده کنید.
2.هنگام شستن موها ، نوک انگشت و ناخن خود را به سرتان نکشید چون به گرافت های کاشته شده آسیب میرساند.
3.از سشواربرای خشک کردن موهای کاشته شده استفاده نکنید .

 

بهترین حالت شستشو ، استحمام و دوش گرفتن بعد از کاشت مو

 

 

 

چگونه بعد از کاشت مو استحمام کنیم؟

1.صبح بعد از کاشت مو، باندتان را باز کنید .
2.اجازه دهید آب دوش به آرامی در محل پیوند جریان پیدا کند. سعی کنید شدت آب را با دستتان کمتر کنید تا آب به طور مستقیم و با فشار با پوست سرتان تماس پیدا نکند.بر روی ناحیه ی اهدا کننده نیزآب  بریزید.

نکته: بعد از گذشت دو روز از کاشت مو بهتر است دو بار در روز به حمام بروید و این کار را تا 10 روز ادامه دهید. تا 10 روز بعد از کاشت مو باید زیر دوش مستقیم آب قرار نگیرید  زیرا به گرافت های کاشته شده آسیب وارد می کند.برای جلوگیری از این موضوع بهتر است آب را روی موهایتان اسپری کنید. همچنین می توانید بعد از شستشو سر با شامپو برای آبکشی سرتان از دوش دستی و یا کاسه آب گرم استفاده نمایید.

 

بهترین حالت شستشو ، استحمام و دوش گرفتن بعد از کاشت مو

شامپوی مناسب بعد از کاشت مو چیست؟

انتخاب شامپوی مناسب بعد از کاشت مو اهمیت زیادی دارد. گاهی اوقات با انتخاب شامپوی نامناسب امکان دارد موها دچار ریزش شوند و موهای کاشته شده رشد طبیعی خود را از دست بدهند.پزشک با بررسی عواملی چون: ترکیبات شامپو، میزان پی اچ (PH) شامپو، میزان چربی موی سر، حالت آنتی اکسیدانی و لیپوزیمی ،شامپوی مناسب را برای شما تجویز می کند.

استخر بعد از کاشت مو

بهتر است حدود دو هفته تا یک ماه  بعد از کاشت مو از رفتن به استخر و شنا کردن پرهیز کنید. کلر موجود در آب استخر باعث خشکی مو، شکستن موها، ژولیدگی زیاد و ظاهر تیره می شود.حداقل باید تا زمانی که زخم های سر ترمیم نشده است از رفتن به استخر پرهیز کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!