یکی از شایعترین مشکلات در آقایان ریزش مو است که علت آن بیشتر هورمون و ارث است .ریزش مو بیشتر از سن 20 سالگی شروع می شود

کاشت مو در سنین پایین

برای متخصص پوست و مو بسیار سخت است که تشخیص دهد الگوی ریزش مو در افراد جوان و 20 ساله در سالهای آینده چگونه است.به عنوان مثال اگر جراح تصمیم بگیرد  در قسمت جلوی سر شما مقدار بیشتری فولیکول موی مقاوم در برابر ریزش مو کاشت کند امکان دارد آینده ناحیه ی عقب تر آن دچار ریزش شود و ظاهر بسیار بدتری را ایجاد کند.

متخصصین پوست و مو معمولا از متقاضیان کاشت مو درخواست می کنند  تا حدود 30 سالگی برای کاشت مو صبر کنند. نتیجه کاشت مو در سنین جوانی و کمتر از سن ریزش کامل مو بسیار زشت است چون  شما موهای مقاوم در برابر ریزش را در ناحیه ای کاشته اید که ممکن است در آینده اطراف آن دچار ریزش مو گردد .و یا از این بدتر امکان دارد بانک موی شما در آینده  به قدری قوی نباشد و نتواند ناحیه هایی که بعدا دچار ریزش مو شده است را پوشش دهد. 

 متخصص پوست و مو در سنین نزدیک به 30 سالگی خیلی راحت تر می تواند الگوی طاسی را تشخیص دهد و تصمیم صحیح تری برای نحوه کاشت مو بگیرد  و درنتیجه موهای کاشته شده طبیعی تر و موفق تر میشود. 

مهمترین نکته این است که  اگر شما در سنین بسیار پایین اقدام به کاشت مو کنید و دوباره دچار ریزش مو شوید، در این صورت برای کاشت مجدد  منبع مناسب و کافی دیگری وجود ندارد وبه همین دلیل نتیجه کاشت مو در عمل نا موفق میشود.

شما تنها کسی نیستید که از ریزش مو رنج میبرید. ریزش مو و نازک شدن موها برای همه افراد اتفاق می افتد.

کاشت مو در سنین بالا

امکان دارد کاشت مو در سنین بالا توقعات شما را تامین نکند. چون امکان دارد فولیکول های مو  در سنین بالا ضعیف تر شده باشند  و کاشت مو در این سنین نیز موفقیت آمیز نباشد.

در کل بالای 27 سال بهترین سن برای کاشت مو است. اما در بعضی مواقع به دلایلی مانند از دست رفتن اعتماد به نفس فرد، از بین رفتن زیبایی بیش از حد یا بیماری که منجر به ریزش مو شود، متخصصین پوست و مو کاشت مو برای افراد زیر 25 سال را تجویز می کنند.

نکته مهم : در پیوند موی زنان سن مطرح نیست.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!