یک روش مرسوم و سنتی برای تشخیص بیماری تشخیص بیماری از روی چشم است. بدن انسان یک شگفتی زیبا است. زمانی که بدن بیمار میشود سیگنال هایی از سوی بدن ارسال می گردد که از طریق برخی از اعضا بدن قابل مشاهده است چشم یکی از این اعضا بسیار پیچیده در بدن ما است و میزان سلامت بدن را به ما نشان میدهد.

۱-نقطه ی سفید در قرنیه ی چشم

این نشانه اغلب در کسانی مشاهده می‌شود که به‌طور مداوم از لنز استفاده می‌کنند. نقاط سفید در قرنیه چشم می‌تواند نشانه عفونت قرنیه باشد.

اگر با لنز تماسی روی چشم یک خراش بسیار ریز و کوچک ایجاد شود، سبب آسیب دیدن قرنیه می شود و مشکلاتی همچون زخم قرنیه را ایجاد میکند. افرادی که از لنز تماسی استفاده می‌کنند باید همه نکات لازم برای گذاشتن، برداشتن و شستن لنز را رعایت کنند تا چشم خود را در معرض خطر قرار ندهند.

 

۲- حلقه سفید در اطراف عنبیه چشم

این حلقه نشانه‌ی پیری است ونگرانی ندارد . اما در سن جوانی وجود حلقه سفید رنگ در اطراف عنبیه چشم می‌تواند نشانه کلسترول بالا یا تری‌گلیسیرید زیاد باشد. امکان دارد نشانه ی حمله قلبی یا سکته باشد.

 

۳-قرمزی چشم ها

قرمز شدن چشم می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از بی‌خوابی گرفته تا کار زیاد و قرار داشتن در معرض باد و آفتاب. اما اگر چشم‌های شما بدون هیچ دلیل خاصی قرمز می‌شود ممکن است نشانه بیماری‌های زیر باشد:

 

  1. دیابت

  2. فشار خون بالا

  3. آب‌سیاه (گلوکوک)

 

 

۴-چشم قرمز و ملتهب

وقتی چشم‌ها قرمز شده و ورم می‌کنند می‌تواند نشانه کم خوابی یا خستگی زیاد باشد. این نشانه اغلب با عفونت اشتباه گرفته می‌شود. همچنین باید بدانید این التهاب و قرمزی در افرادی که زیاد از قطره چشمی استفاده می‌کنند، بیشتر از مردم عادی بروز می‌کند.

 

۵-زرد شدن سفیدی چشم ها

زردی سفیدی چشم‌ها می‌تواند نشانه‌ی درست کار نکردن کبد فرد باشد. زردی به‌طور کلی نشانه هپاتیت است.

 

بیماریهای چشم

 

۶-لکه های زرد در نزدیکی عنبیه

امکان دارد نزدیکی عنبیه چشم‌ لکه‌های زردی ایجاد شود به این لکه‌ها پینگوکولا میگویند و نشانه پیر شدن ملتحمه چشم است. این لکه در افراد پیر و مسن دیده می‌شود.

همچنین باید بدانید که این لکه‌ها با تابش اشعه‌های فرابنفش خورشید تشدید می‌شوند. بنابراین، افرادی که برای زمان طولانی زیر نور خورشید قرار دارند در معرض ابتلا به پینگوکولا هستند.

پینگوکولا را می‌توان به پینه در دست یا پا تشبیه کرد. این لکه زرد ممکن است در نتیجه قرار داشتن طولانی مدت در مقابل دود سیگار، گردوغبار و باد هم صورت بگیرد.

پینگوکولابرای بینایی فرد ضرری ندارد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!