میکرونیدلینگ درحال حاضر یکی از بهترین روش‌های کلاژن‌سازی دنیا می‌باشد که با دستگاه‌هایی به نام درمارولر و یا درماپن صورت میگیرد.

درمارولر چیست؟

 ابزار سنتی  و غیرحرفه‌ای میکرونیدلینگ،درمارولر میباشد که از یک غلطک چرخان تشکیل شده است كه در دور تا دور این غلطک، تعداد زيادی سوزن‌های ريز و تيز، تعبيه شده است که بر اساس عمق نفوذ مورد نیاز در سایزهای متفاوتی تولید شده است که کوتاه‌ترین آن ۰.۱۵ میلی‌متر و بلندترین اندازه آن ۲.۵ میلی‌متراست. هر چه بلندی سوزن بیشتر باشد عمق نفوذ بیشترمیشود و درمان مؤثرتر میشود. انتخاب اندازه سوزن بر اساس موضع عمل و نوع درمان متفاوت می‌باشد ولی در اکثر موارد سایزهای متوسط ( ۱.۵ تا ۲ میلی‌متر) برای درمان های معمولی انتخاب می شوند.

 

 


درماپن چیست؟

 میکرونیدلینگ جدیدا مکانیزه شده و با ابزاری به نام درماپن انجام میشود. درماپن شبیه یک قلم است و تعدادی سوزن بر روی سر دستگاه تعبیه شده است و با حرکت رفت و بر گشتی سوزن‌ها و جابه‌جا کردن آن، عمل سوراخ شدن پوست انجام می‌شود. در دستگاه درماپن عمق نفوذ سوزن‌ها قابل تغییر است و از ۰٫۲۵ تا ۲٫۵ میلی‌متر قابل تنظیم است. بعلاوه سرعت ضربه زدن هم از ۲۵ تا ۹۰ ضربه در ثانیه قابل تنظیم می‌باشد، که بسیار سریع تر از درمارولر است. سوزن های درماپن یک بار مصرف هستند و تعداد آن قابل تنظیم است و بر اساس تعداد این سوزن‌ها و سرعت دستگاه تعداد ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ سوراخ در ثانیه در سطح پوست ایجاد می‌شود. 

 


مزایای درماپن نسبت به درمارولر چیست؟

 درماپن نسبت به درمارولر قابل استفاده در نقاطی است که پهنای کوچکی دارند(از قبیل لب فوقانی و اطراف بینی) و با درمارولر نمی‌توان در این نقاط میکرونیدلینگ انجام داد. همچنین برخلاف درمارولر، درماپن باعث ترومای کمتر به اپیدرم می‌شود بنابراین درد و ناراحتی به حداقل می‌رسد. به خاطر داشتن سوزن یک بار مصرف خطر انتقال عفونت وجود ندارد. به خاطر تکنولوژی پیشرفته جهت استفاده در اطراف چشم، لب و بینی کاملاً بی‌خطر است. سوزن‌های درماپن یک بار مصرف هستند و بعد از هر جلسه دور انداخته می‌شوند در نتیجه خطر ابتلا به عفونت وجود نخواهد داشت. در روش میکرونیدلینگ با درمارولر، نفوذ مواد و داروها به پوست کمتر از ۳ درصد خواهد بود در صورتی که با استفاده از درماپن تا ۹۰ درصد مواد به پوست نفوذ می‌کنند و نتایج بسیار بهتری در زمان کوتاه تر دیده می‌شود.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!