همه ی انسان ها زیبائی را دوست دارند اما متاسفانه پیری تاثیر زیادی بر زیبایی ما میگذارد و در مواقعی نیز امکان دارد به خاطر اتفاقاتی مانند سوختگی یا زخم و آکنه زیبایی ظاهری ما به خطر بیفتد،امروزه روش های مختلفی برای جوان سازی پوست وجود دارد اما لیزر درمانی تاثیر زیادی در زیبائی و جوان سازی پوست دارد .

لیزر جوان سازی پوست نامهای دیگری هم دارد مانند لیزر پوست ، لیزر تبخیری و لیزر سائیدگی .

امروزه تکنولوژی لیزر ابزارهای گسترده ومتنوعی برای جوان سازی پوست دارد ، و به پزشک و متخصص کمک میکند تا قسمت های ظریف پوست را بدون کوچک ترین صدمه و آسیبی لیزر کند.

چه مشکلات پوستی با لیزر برطرف میشود؟

 • از بین بردن خطوط ظریف و چین و چروک صورت 
 • جوان سازی  اطراف چشم ، زیر چشم ، پیشانی و دهان 
 •  آثار به جا مانده از جای جوش ، آکنه و یا آبله مرغان را از بین میبرد
 •  پوستی که بعد از جراحی دچار مشکل شده است را صاف کرده و به حالت اولیه بر میگرداند
 • جوان سازی دست ، پوست پیر 
 • درمان لکه های کبدی .
 • از بین بردن خال های مادر زادی مانند خال اپیدرمال خطی .
 • از بین بردن غدد چربی بزرگ شده روی بینی .

 

لیزر صورت مناسب چه افرادی نیست؟

 • افرادی که پوست تیره دارند
 • کسانی که آکنه فعال دارند 
 • افرادی که پوست های حساس و ظریف دارند
 • مناسب چین و چروک های عمیق و زیاد نیست .

 

لیزر جوانسازی پوست

 

نحوه کار لیزر صورت چگونه است؟

جراح در روش لیزر درمانی ، پرتوهای نور را به صورت ضربانی و نامنظم به سطح پوست می تاباند ، این پرتو های نور، زنجیرهای مولکولی پوست آسیب دیده را به صورت لایه لایه برمیدارد ، و تازمانی که ظاهر پوست یکنواخت، نرم و صاف شود این کار را ادامه میدهد.

لیزر جوان سازی و زیباسازی پوست معمولا با بی حس موضعی و به صورت سرپائی انجام می شود. لیزر جوان سازی و زیبائی پوست حدود ۳۰   دقیقه تا ۲ ساعت طول میکشد .

تعداد جلسات لازم برای لیزر چقدر است ؟

تعداد جلسات لیزر درمانی،برای افراد مختلف متفاوت است و امکان دارد بر اساس وضع بیمار کم یا زیاد شود . مثالادرمان چین و چروک های خفیف و تغییر رنگ جزئی پوست حدود یک یا دو جلسه نیاز دارد ولی چین و چروک های عمیق و گسترده به جلسات بیشتری نیاز دارد .

 لیزر صورت عوارض دارد؟

 لیزر جوان سازی پوست نیز عوارض جانبی دارد اما این عوارض شایع هستند و در مدت زمان کوتاهی از بین می روند . این عوارض، شامل قرمزی پوست ، تورم منطقه ی تحت درمان و سوزش مختصر میباشد. 


انواع لیزر جوانسازی پوست

برای لیزر جوانسازی صورت معمولاً از دو نوع لیزر استفاده می‌شود: کربن دی اکسید (CO2) و اربیوم . هر دو  لیزر ، سلول‌های سطحی و آسیب‌دیده‌ی پوست را تبخیر میکنند . اما قدرت و کاربردهای درمانی  این لیزرها متفاوت میباشد .

 

لیزر جوانسازی صورت

 

1.لیزر جوان‌سازی CO2

لیزرهای CO2  برای درمان چین و چروک های عمیق و گسترده استفاده می شود و سال های زیادی است که پزشکان از این لیزر برای درمان اختلالات مختلف پوستی استفاده می کنند . نسل جدید لیزرهای CO2 پرتوهای نور را به طور پیوسته و پالس های بسیار کوتاه انرژی که به آن اولتراپالس می‌گویند را ارائه می کنند .این لیزر برای جوان سازی پوست لایه های نازک پوست را به طور خیلی دقیق بدون آسیب رساندن به بافت های مجاور آن از بین می برد .

2.لیزر جوان‌سازی اربیوم

لیزر جوان‌سازی اربیوم برای چین و چروک ملایم و خطوط سطحی و نسبتا عمیق صورت استفاده میشود .دوره ی بهبودی این لیزر درمانی کوتاه میباشد و برای جوان سازی دست ، گردن، قفسه سینه نیز استفاده میشود .


 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!