برای درمان چین و چروک ناشی از افزایش سن ، چین و چروک های دینامیک،ٰ سیاهی و چروک زیر چشم ،لک های پوستی( هایپر پیگمنتیشن) اسکار آکنه و اسکار زخم های ناشی از بریدگی، سوختگی ،خطوط اخم یا خنده از پی آر پی صورت استفاده میکنند.

اقدامات لازم قبل از پی آر پی صورت :

1.از یک هفته قبل از پی آر پی باید مصرف مسکن های ضد التهابی غیر استروئیدی بویژه آسپرین و پیروکسیکام قطع شود چون در عملکرد پلاکت ها  اختلال ایجاد میکند.
2. امگا ۳ و ۶ نباید  قبل از پی ار پی مصرف شوند.

مراحل پی آر پی صورت:

موضع درمان ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از  پی آر پی با ژل بی حسی،بی حس می شود .بعد ۳۵ تا ۴۰ میلی لیتر خون گرفته میشود و با مواد ضد انعقاد مخلوط می شود.پی ار پی ،داخل پوست تزریق  می شود . در هر تزریق ۱/۲۰ میلی لیتر با نیدل شماره ۲۷ تا ۳۰ بصورت مماس با پوست در چین و چروک های پوست ، اطراف چشم و کل صورت به شعاع یک سانتی متر بطور سطحی تزریق میشود. فاصله جلسات پی آر پی  برای جوانسازی پوست، ماهی یکبار( ۳ تا ۶ هفته یکبار )  و تعداد جلسات ۲ تا ۳ بار می باشد و جلسات یادآور ، ۱۲ ماه بعد از آخرین جلسه است.

 

پی آر پی صورت

 

مراقبتهای لازم بعد از پی آر پی صورت :

1.بعد از تزریق پی آر پی نباید از کمپرس سرد استفاده کنید چون پلاکت ها به سرما حساس هستند و در درجه حرارت ۱۸ درجه از بین می روند.
2. در ۳ روز بعد از پی آر پی نباید داروهای مسکن از خانواده ضد التهاب های غیر استروئیدی را مصرف کنید . 
3. ۲۴ ساعت بعد از تزریق پی آر پی نباید دوش بگیرید . 
4.بعد از تزریق اطراف چشم از عینک دودی استفاده نمایید.

در چه مواردی نمیتوان  پی آر پی صورت انجام داد؟

1.عفونت های موضعی و عمومی
2. بارداری و شیردهی
3.کاهش تعداد پلاکت ها به کمتر از ۵۰۰۰۰ در میکرو لیتر
4.سندرم اختلال عملکرد پلاکتی
5. بافت کلوئید

 

پی آر پی صورت

 

عوارض پی آر پی صورت چیست؟

پی آر پی ایمن ترین روش درمانی در  دنیا است ،چون در پی آر پی PRP فقط از پلاکت خون استفاده میشود و هیچ ماده خارجیدر آن وجود ندارد. در پی آر پی PRP فیبروبلاستها تحریک میشوند به همین دلیل اثرات درمانی آن به تدریج ظاهر میشود و اولین تغییرات مثبت آن بعد از دو تا سه هفته از اولین درمان قابل مشاهده است. چون  گلبولهای سفید در پی آرپی وجود دارد احتمال عفونت صفر است و چون مواد پی آرپی از بدن خود فرد گرفته می شود احتمال آلرژی و حساسیتنیز وجود ندارد. فقط امکان دارد بعد از تزریق بعضی از نقاط نزدیک چشم دچار کبودی های کوچکی شود که سطحی است و یکی دو روز بعد برطرف می شود.


قیمت پی آر پی صورت چقدر است؟

قیمت پی آر پی بر اساس نوع کیت استفاده شده و موضع تحت درمان متفاوت است.

 

پی آر پی صورت

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!