آبریزش چشم بسیار سخت و آزاردهنده است اگر می‌خواهید در خانه آبریزش چشم را درمان کنید می‌توانید از این روش‌های درمانی استفاده کنید

شیر سرد

یکی از نخستین درمان‌های خانگی برای رفع آبریزش چشم شیر سرد است. فقط باید یک تکه پارچه‌ی تمیز را آماده کنید و سپس مقداری شیر سرد روی آن بریزید و پارچه را روی چشم آسیب‌دیده قرار دهید. در واقع، این یک درمان خانگی خوب است که می‌تواند به شما کمک کند آبریزش چشم‌تان را به طور طبیعی و در خانه درمان کنید.

خیار

استفاده از برش‌های خیار یکی از ساده‌ترین درمان‌های خانگی برای آبریزش چشم است. برای استفاده از خیار جهت درمان آبریزش چشم، می‌توانید چند برش خیار خنک را روی چشم خود قرار دهید تا آبریزش چشم کم شود. در واقع، استفاده از برش‌های خنک خیار، درمان بسیار خوبی برای بسیاری از مشکلات چشم، از جمله آبریزش است. برای رسیدن به بهترین نتایج، باید برش‌های خنک‌شده‌ی خیار را روش چشم بگذارید و اجازه بدهید به مدت حدود ۵ دقیقه بماند.

 

 

 

شیر گرم و عسل

ترکیب شیر گرم و عسل یکی دیگر از موثرترین روش‌های درمان خانگی برای آبریزش چشم ناشی از آلرژی است. طبق یک مطالعه در مورد فعالیت ضد باکتری عسل، این ماده‌ی خوراکی خواص ضد باکتریایی دارد، در حالی که شیر دارای اثرات آرام‌بخش است. عسل و شیر گرم را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید و خوب هم بزنید. و سپس، با استفاده از یک قطره‌چکان چند بار در روز ۲ تا ۳ قطره از ترکیب را در چشم‌های آسیب‌دیده بریزید. روش دیگر این است که این درمان طبیعی را به صورت کمپرس استفاده کنید.

روغن کرچک

با توجه به تحقیقاتی که در مورد مزایای روغن کرچک برای سلامتی چشم صورت گرفته‌است، این روغن با افزایش تولید چربی در چشم و محدود کردن تبخیر اشک می‌تواند به کاهش خشکی چشم کمک کند. علاوه بر این، خواص ضد التهابی موجود در روغن کرچک، می‌تواند به درمان قرمزی و تورم چشم‌ها و آبریزش چشم کمک کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید از آبریزش چشم به طور طبیعی و در خانه خلاص شوید، نباید این درمان خانگی را از نادیده بگیرید.

 

 

آبریزش چشم

 

یک قطره‌چکان را به طور کامل با آب و صابون شستشو دهید و سپس آن را خوب آبکشی کنید.
 روغن کرچک ۱۰۰٪ خالص را در این قطره‌چکان بریزید.
 قبل از رفتن به رختخواب، یک قطره روغن کرچک در چشم‌تان بریزید. در صورت لزوم، می‌توانید از گوش‌پاک‌کن استفاده کنید و روغن را در طول پلک بالایی بمالید. در این صورت مقداری از روغن کرچک در هنگام خواب وارد چشم می‌شود.

زردچوبه

هنگامی که پای داروهای خانگی برای آبریزش چشم ناشی از آلرژی‌ در میان باشد، نباید از زردچوبه غافل شوید. اگر می‌خواهید از زردچوبه برای درمان آبریزش چشم به طور طبیعی استفاده کنید، فقط باید ۶ گرم پودر زردچوبه را به نیم لیتر آب اضافه کنید و سپس آن را به جوش بیاورید. و سپس، کمی صبرکنید تا ترکیب خنک شود. یک تکه پارچه‌ی نرم را در این ترکیب خیس کنید و در نهایت، آن را روی پیشانی خود قرار دهید به طوری که چشم دارای آبریزش را بپوشاند. روش دیگر این است که می‌توانید چشمی را که آبریزش دارد را با این مخلوط شستشو دهید.

در واقع، استفاده از زردچوبه می‌تواند به شما در مبارزه با آبریزش چشم به طور طبیعی و در خانه کمک کند، بنابراین اگر علائم آبریزش چشم را تجربه می‌کنید، نباید این دارو را نادیده بگیرید.

گلاب

گلاب به عنوان یکی از موثرترین داروهای خانگی برای متوقف کردن آبریزش چشم ناشی از آلرژی محسوب می‌شود که باید آن را به یاد داشته باشید و همیشه از آن استفاده کنید. برای درمان آبریزش چشم با استفاده از گلاب، تنها کاری که باید بکنید این است که مقداری گلاب را با کمی عسل رقیق‌شده مخلوط کنید تا یک خمیر صاف و یکدست آماده شود. و پس از آن، می‌توانید از پد پنبه‌ای برای استعمال این خمیر در چشمی که دچار آبریزش است استفاده کنید تا به نتایج مورد نظر برسید.

 

آبریزش چشم

 

بابونه

برای استفاده از بابونه جهت رفع آبریزش چشم، تنها کاری که باید بکنید این است که ۱ قاشق چایخوری گل بابونه‌ی خشک را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید. اجازه بدهید که بابونه در آب به مدت ۵ دقیقه دم بکشد، محلول را صاف کنید و سپس کمی صبر کنید تا خنک شود. محلول خنک‌شده را برای شستشوی چشم استفاده کنید. در واقع، این هم یکی دیگر از داروهای خانگی برای آبریزش چشم است، بنابراین اگر بخواهید این مشکل را از بین ببرید، باید این داروی خانگی را امتحان کنید.

تخم گشنیز

بر اساس یک مطالعه که در زمینه‌ی استفاده از گشنیز جهت مراقبت از چشم صورت گرفت، تخم گشنیز نیز برای درمان آبریزش چشم و همچنین سایر مشکلات چشم مفید است. برای استفاده از تخم گشنیز جهت درمان آبریزش چشم، می‌توانید ۲ قاشق غذاخوری از پودر آن را به حدود ۲۵۰ میلی‌لیتر آب اضافه کنید. سپس، ترکیب را روی حرارت بگذارید تا بجوشد و بعد به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید تا خنک شود. در نهایت، از این محلول برای از بین بردن آبریزش چشم‌های‌تان استفاده کنید.

در حقیقت، استفاده از تخم گشنیز نیز یکی دیگر از موثرترین روش‌های خانگی برای رفع آبریزش چشم ناشی از آلرژی است که افراد مبتلا به این مشکل نباید نادیده بگیرند و بهتر است آن را همیشه استفاده کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!