آبریزش چشم معمولا به دلیل تحریک یا التهاب سطح چشم بوجود می آید. آلرژی ها یا مشکلاتی که برای مژه و پلک رخ می دهد میتواند باعث تحریک یا التهاب چشم شود.

علل آبریزش چشم چیست؟

در نوزادان، آبریزش چشم اغلب ناشی از برخی مشکلات مختلف است. آبریزش ممکن است در اثر مسدود شدن مجاری اشکی ایجاد شود. اگرچه مجاری اشکی نمی‌توانند اشک تولید کنند، اما اشک را از خود عبور می‌دهند. به طور معمول، اشک از طریق روزنه‌ای که داخل پلک‌ها در نزدیکی بینی قرار دارند، وارد بینی می‌شود.

 در بزرگسالان، آبریزش چشم می‌تواند به علت شل شدن پوست پلک‌ها باشد که سبب می‌شود اشک انباشته شود و سپس خارج شوند. در بعضی موارد، آبریزش چشم می‌تواند منجر به تولید بیش از حد اشک شود.

آبریزش چشم می‌تواند توسط عوامل و اختلالات زیر ایجاد شود:

آلرژی
 داروهای شیمی درمانی
 استفاده از قطره‌ی چشم
التهاب پلک
 سرماخوردگی
 مسدود شدن مجرای اشکی
خشکی چشم
 وجود اشیای خارجی در چشم
 مژه‌ی رشد کرده در داخل چشم
 چشم صورتی 

 

 

علائم آبریزش چشم

آبریزش چشم به عنوان بیش از اندازه بودن اشک توصیف می‌شود و این مشکل می‌تواند سبب شود که چشم‌ها ظاهری شیشه‌ای داشته باشند و منجر به ریزش اشک از چشم می‌شود. گاهی اوقات، تولید بیش از حد اشک هنگامی رخ می‌دهد که هوا سرد است یا باد می‌وزد یا زمانی که یک جسم خارجی در چشم وارد می‌شود. با این وجود، ریزش دائمی آب از چشم غیرعادی است و ممکن است در اثر دلایل خاصی ایجاد شود.

هنگامی که ریزش اشک از چشم بیش از اندازه باشد، با استفاده از کمپرس گرم، قطره‌ی چشم یا دارو، می‌توان به سادگی این اختلال را درمان کرد

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!