بسته به اینکه چقدر آرایش می کنید بهتراست که لنزهای تماسی را روزانه عوض کنید تا از قرمزی، خشکی و خارش چشم ها جلوگیری شود،

از محصولات بدون روغن (Oil-Free) استفاده کنید

حداقل در اطراف چشم هایتان از محصولات بدون روغن استفاده نمایید، چون امکان دارد  این روغن های موجود در کرم ها و سایه چشم ها به داخل چشم ها راه پیدا کنند و از آنجایی که روغن و آب باهم ترکیب نمیشوند، لنز به روغن میچسبد و باعث تاری و سختی دید میشوند.

برامدگی چشم 

برامدگی چشم همان قسمتی از پلک است که سطح کره ی چشم را لمس میکند و  غده های چربی چشم آنجا باز میشوند. اگر روی این غده ها رو بپوشانید باعث خشکی چشم می شود، باعث کثیفی لنز و در نتیجه کم تر شدن دید می شود. از جهتی باید تایت لاینینگ (پر کردن خط زیر مژه) را به حداقل برسانید چون مژه بین لنز و پلک قرار دارد

 

 

ریمل ساده برای آنهای که لنز تماسی دارند

هیچکس نیست که از ماسکارای انبوه (ریمل هایی که فیبری هستن و تکه تکه دارن) خوشش نیاد، اما در صورتیکه از لنز تماسی چشم استفاده می کنید باید مراقب باشید که از ریمل های ساده که به طول و حجم مژه اضافه میکند استفاده کند و از ریمل های فیبری با قطعات ریز (عامیانه خورده مژه دار) اصلا استفاده نکنید چون زیر لنز می روند و باعث اذیت شدن چشم میشوند.

لنزهای روزانه

بسته به اینکه چقدر آرایش می کنید بهتراست که لنزهای تماسی را روزانه عوض کنید تا از قرمزی، خشکی و خارش چشم ها جلوگیری شود، چون احتمال ورم ملتحمه چشم هم با عوض کردن روزانه لنز به شدت کاهش پیدا میکند. اگرچه ممکن است لنزهای روزانه از لنزهای هفتگی گران تر باشند اما به سلامت چشم های شما بسیار کمک میکنند.

 

 

 

شستن دست قبل از استفاده از لنز الزامی است

لنز را حتما باید قبل از آن که مرطوب کننده یا هرچیز دیگری را به صورت بزنید داخل چشم قرار بدهید. چون هرچیزی که روی انگشتتان باقی بماند می تواند به لنز بچسبد و به چشم انتقال پیدا کند، برای همین باید دست هایتان کاملا تمیز باشند. از طرفی باید کاملا خشک شده باشند، چون رطوبت دست ها می تواند حاوی انگلی به نام آکانتامیبا (Acanthamoeba) باشد که برای چشم ها خطرناک هستند، بنابراین هیچوقت لنزها و یا پکیج نگهداری ان ها را رو با آب معمولی ارتباط ندهید.

 

تمیز کردن و تمیز بودن

برای افرادی که نمی خواهند از لنزهای روزانه استفاده کنند، لنزهای دوهفته ای انتخاب خوبی می باشد، اما باید کاملا مطمئن باشید که به خوبی از آن ها مراقبت میکنید و تمیز نگه می دارید. هرشب باید لنزها را با محلول چند منظوره ای که دکتر چشمتان معرفی کرده است بشورید، 15 تا 20 ثانیه به خوبی آن ها را بمالید تا هرچیزی که در طول روز به آن ها چسبیده باشد پاک شوند و سپس در داخل جا لنزی که با محلول تازه پر شده قرار بدهید. همچنین خیلی مهم است که ظرف نگهداری لنزها را هم روزانه بشورید که می تواند از محلول مخصوص لنز یا هیدروژن پراکسید 3% استفاده کنید و داخل و خارج ظرف را کاملا تمیز کنید. ممکن است عجیب باشد اما ظرف نگهداری لنز معمول ترین دلیل برای عفونت های چشمی می باشد، به خصوص درِ ظرف که همیشه از چشم شما دور میماند.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!