چشم یکی از مهمترین و حساس ترین اعضای بدن است که به مراقبت و توجه بسیاری نیاز دارد. انتخاب یک لنز تماسی رنگی مناسب هم باعث زیبایی چشم،و هم سلامت و راحتی چشم میشود.پس با نسل جدید لنزهای تماسی رنگی به نام ایراپتیکس کالرز-اولین و تنها لنز تماسی رنگی سیلیکون هایدروژل در ایران همراه شوید.

 لنزهای تماسی سیلیکون هایدروژل 

 اکسیژن مورد نیاز قرنیه توسط لنزهای تماسی سیلیکون هایدروژل تامین می شود. قرنیه به اکسیژن نیاز دارد.قرنیه قسمت عمده اکسیژن مورد نیاز خود را مستقیما از هوا تامین میکند.وقتی از لنز تماسی استفاده میکنیم روی سطح قرنیه مسدود و نقل و انتقال اکسیژن هوا با مشکل روبرو میشود.
کمبود اکسیژن باعث قرمزی قسمت سفید چشم،عدم راحتی و از دست رفتن امکان استفاده طولانی مدت از لنز میگردد.

در سال های اخیر پژوهشگران علم شیمی توانستند نوعی ماده جدید برای لنزهای تماسی بسازند که در این روش سیلیکون را با ماده هایدروژل ترکیب نموده و ماده سیلیکون هایدروژل را تولید می کنند..سیلیکون توانایی بالایی در ترکیب با اکسیژن و تبادل آن دارد و اصولا بالای ۶۰ واحد اکسیژن را منتقل میکند.


لنزهای تماسی رنگی ایراپتیکس کالرز نسبت به سایرلنزهای تماسی رنگی،۶ برابر اکسیژن رسانی بیشتر ی دارند به همین دلیل محبوب ترین و راحت ترین لنز تماسی رنگی جهان میباشد.
میزان آب کمتر و راحتی بیستر در استفاده از لنزهای تماسی سیلیکون هایدروژل لایه اشکی چشم در استفاده از لنز به دو قسمت،در زیر و سطح لنز تقسیم میشود.لایه اشکی قسمت سطحی لنز که در مجاورت هوا قرار دارد خاصیت چسبندگی کمتری داشته و رطوبت موجود در آن سریعتر تبخیر میشود و گهگاه از راحتی لنزها می کاهد.


بنابراین لنزهای تماسی که میزان آب کمتری دارند و به خصوص لنزهایی مانند ایراپتیکس کالرز که میزان رطوبت کمتری در ماه از دست میدهند از میزان این مشکل کاسته و به بهبود استفاده از لنز تماسی می افزاید.سیلیکون هایدروژل ها اکثرا میزان آب کمی دارند و میزان آب موجود در آنها صرفا جهت راحتی بیشتر است.

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!