با وجود روش‌های نوین و مدرن کاشت مو، اما هنوز کاشت مو عارضه هایی دارد .یکی از این عوارض ، ورم بعد از کاشت میباشد.اما روشهایی وجود دارد که میتوان ورم ها را کم کرد.

معمولا بعد از کاشت مو فرد در ناحیهٔ کاشت، پیشانی، شقیقه‌ها و حتی پلک‌ها دچار ورم میشود.امکان دارد فرد چند روز بعد از کاشت مو، ورم نداشته باشید و بعد از آن مدت دچار این عارضه شود.

ورم بعد از کاشت مو چقدرماندگار است؟

معمولا این موضوع در مورد هر بیمار متفاوت است. مثلاً معمولاً آقایان چند روز دچار ورم میشوند و بعد بهبود می یابند.


روشهای کاهش ورم بعد از کاشت مو :

1.هنگام خواب سر خود را بالا بیاورید

 ۷ روز اول بعد از کاشت باید روی صندلی‌ راحتی بخوابید و به هیچ عنوان سرتان را افقی نگه ندارید. با این کار مانع ازایجاد  ورم در ناحیهٔ پیشانی و چشم‌ها میشوید.سر باید نسبت به بدن در حالت ۴۵ درجه قرار بگیرد.

اگر به صورت لم داده بخوابید هم سرتان را بالا نگه داشته اید هم هنگام خواب مانع از چرخیدن به روی شکم یا پهلو‌ها و کشیدن سر روی بالش  میشوید.مبل‌های ریکلاینر یا ریلکسی، بهترین انتخاب برای یک خواب آسوده و کاهش ورم بعد از کاشت مو میباشند.

 

کاهش ورم کاشت مو

 

2.داروهایتان را مصرف کنید

 پزشک بعد از کاشت مو ،بر اساس نیاز بیمار داروهایی را برای کاهش ورم برای او تجویز میکند. این داروها ضد التهاب هستند و حتما باید مصرف شوند. اما داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن باعث رقیق شدن خون و افزایش التهاب می‌شوند.

3. فعالیت‌های سنگین انجام ندهید

فعالیت‌ سنگین باعث افزایش التهاب می شود و به محل‌های ملتهب آسیب میزند . همچنین باعث عفونت و یا لخته‌ شدن خون میشود. حداقل یک هفته بعد از کاشت مو نباید ورزش‌های سنگین انجام دهید. دو هفته بعد از عمل نیز نباید وزنه سنگین بزنید .

4.آب فراوان بنوشید

نوشیدن آب فراوان باعث کاهش ورم بعد از کاشت مو میشود.

 

کاهش ورم کاشت مو

 

5.آناناس بخورید

آناناس در پیشگیری از ورم بعد از کاشت مو تاثیر زیادی دارد. این میوه حاوی یک مادهٔ طبیعی ضد التهابی است که به شکل چشمگیری مانع از التهاب و ورم چشم‌ها و پیشانی میشود.

کمپرس سرد

برای کاهش ورم بعد از کاشت مو از کمپرس سرد استفاده کنید اما هیچ‌گاه یخ را به صورت مستقیم روی محل کاشت قرار ندهید . کمپرس سرد را کمی بالاتر از ابروها روی پیشانی خود قرار دهید.

 

چند نکته کوتاه در مورد ورم بعد از کاشت مو

  • تا سه هفته بعد از کاشت حمام آفتاب و سونا بخاررا فراموش کنید.
  • سعی کنید یک هفته مرخصی بگیرید و بعد از کاشت در منزل استراحت کنید. در هفتهٔ اول رابطهٔ جنسی نداشته باشید.
  • سعی کنید تا دو هفته بعد از کاشت، از سشوار کشیدن موهای خود، به ویژه سشوار گرم، پرهیز کنید.

 

کاهش ورم کاشت مو

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!