بیشتر افرادی که کاشت مو انجام میدهند بعد از کاشت ،در نواحی کاشت مو و بانک مو دچار خونریزی می‌شوند. خونریزی در این قسمتها کاملاً طبیعی است و بعد از مدتی متوقف می‌شود.

کاشت مو موثرترین روش برای بازیابی موهای از دست رفته است. کاشت مو یک عمل جراحی میباشد و قطعاً هر جراحی یک عوارض جانبی دارد یکی از عوارض طبیعی و موقت بعد از کاشت مو خونریزی بعد از کاشت میباشد.هنگامی که به پوست ما جراحتی وارد میشود، توسط فرآیند فیبروز التیام می‌یابد. در کاشت مو به روش میکرو FIT محل‌های التیام و زخم‌ها بسیار کوچک هستند و نمی‌توان با چشم غیر مسلح آن‌ها را دید.

 تمام روش‌های کاشت مو ،زخم‌هایی دارند و هیچ روشی وجود ندارد که بدون زخم باشد.

خونریزی بعد از کاشت مو چه زمانی متوقف می‌شود؟

با توجه به روش کاشت مو، بازه خونریزی متفاوت میباشد. مثلا در روش پیوند واحد فولیکولی یا FUT  امکان دارد خونریزی‌ها  تا ۲ هفته ادامه پیدا کند. در این مدت خون خشک شده در نواحی بانک مو و محل پیوند به طور طبیعی می‌ریزد و زخم‌ها التیام می‌یابند.خونریزی بعد از کاشت مو را می‌توان به سادگی مدیریت کرد و آن را کم کرد.

امکان دارد افراد کمی بعد از کاشت مو دچار خونریزی شدید شوند. اگر نتوانستید خونریزی خود را کنترل کنید حتما باید با پزشک خود تماس بگیرید.

 

 

چگونه خونریزی بعد از کاشت مو را تمیز کنیم؟

 

 

چگونه خونریزی بعد از کاشت مو را تمیز کنیم؟

در صورتی که بعد از کاشت مو در ناحیهٔ کاشت یا بانک مو دچار خونریزی شدید، برای تمیز کردن خون ، یک گاز استریل روی سر قرار دهید و ۱۵ دقیقه به میزان بسیار کم فشار دهید و بردارید نباید در این ۱۵ دقیقه گاز را بردارید. توجه داشته باشید که این کار در محل کاشت باید با ملایمت و دقت بالا انجام شود تا به فولیکول‌های پیوند زده آسیبی وارد نشود.

روشهای کنترل خونریزی بعد از کاشت مو

1.زخم‌ها را نکنید

به هیچ عنوان نباید خون خشک شده یا رویهٔ زخم بهبود یافته را بکنید چون این کار روند بهبودی را کند می‌کند و امکان دارد باعث کنده شدن فولیکول‌های پیوند زده شود.

 

 

چگونه خونریزی بعد از کاشت مو را کنترل کنیم؟

 

 2.داروها و غذاهایی که خون را رقیق میکند مصرف نکنید

مصرف داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن بعد از کاشت، باعث ورم و خونریزی  میشود و روند بهبودی را مختل میکنند. فقط داروهایی که برای شما تجویز شده است را مصرف کنید .همچنین چند روز بعد از کاشت مو  از مصرف کافئین، الکل، غذاهای تند، سیر و مولتی‌ویتامین‌ها خود داری کنید.

3.سر خود را بالا نگه‌ دارید

برای کاهش ورم و خونریزی بعد از کاشت مو باید تا یک هفته به صورت نیمه نشسته بخوابید.

4.سر خود را نخارانید

۱۰ تا ۱۵ روز بعد از کاشت مو دچار خارش میشوید و این طبیعی است. به هیچ وجه سر خود را نخارانید چرا که می‌تواند به فولیکول‌های پیوند زده آسیب بزند.

 

 

سر خود را نخارانید

 

5.ورزش نکنید

تا چند روز بعد از کاشت مو نباید ورزش‌های شدید انجام دهید . ورزش باعث تعریق و همچنین فشار به پوست میشود و ورم و خونریزی بعد از کاشت مو را بیشتر میکند.

6.کمپرس سرد

اگر در ناحیهٔ بانک مو دچار ورم شدید، روی محل یک گاز استریل قرار دهید و سپس کمپرس سرد را هر یک ساعت به مدت ۱۰ دقیقه روی محل برداشت مو بگذارید. هیچگاه کمپرس سرد یا یخ را مستقیماً روی محل پیوند نگذارید که اثر منفی زیادی بر موفقیت کاشت مو خواهد داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!