یکی از این روش‌های کاشت مو،روش میکرو گرافت می باشد که بسیار آسان و سریع اجرا می شود. این روش محبوبیت خاصی بین افراد مختلف کسب کرده است چون بسیار کم‌ خطر است و ظاهری طبیعی دارد.این روش کاشت مو، مانند بسیاری از روش‌های کاشت مو مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.

یکی از مهم‌ترین نیازهای هر شخص در زندگی داشتن زیبایی است.مو نقش  زیادی در زیبایی افراد دارد. با این حال افراد زیادی هستند که با مشکلات فراوانی در زمینه مو مواجه هستند. این مشکلات باعث شده که این گونه افراد دچار کمبود اعتماد به نفس شوند. کاشت مو یکی از روش‌هایی است که برای این گونه افراد ابداع شده است که توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان انجام می‌شود . یکی از این روش‌های کاشت مو،روش میکرو گرافت می باشد که بسیار آسان و سریع اجرا می شود. این روش محبوبیت خاصی بین افراد مختلف کسب کرده است چون بسیار کم‌ خطر است و ظاهری طبیعی دارد.

حتما بخوانید:

 

این روش کاشت مو، مانند بسیاری از روش‌های کاشت مو،دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است. در این روش برای کاشت مو در نواحی کم موی سراز فولیکول های مناطقی که رشد بیشتری دارند،استفاده می‌شود و برای برداشت فولیکول مو از وسایل برداشت موی برقی استفاده می‌شود.استفاده از این روش محدودیت سنی و جنسی ندارد.

 

پیدایش کاشت مو به روش میکرو گرافت

در دهه پنجاه میلادی یک متخصص پوست به نام نورمن ارینریک در مورد روش‌های جدید کاشت مو تحقیقاتی انجام داد. کمی بعد در ژاپن نیز افرادی اقدام به توسعه و اجرای این روش‌ها کردند.در سال 1975 برخی از پزشکان با کاشت پیازموی 4 میلی‌متری،موهای افراد مختلف را افزایش دادند.به تدریج استفاده از این تکنیک توسعه پیدا کرد و پزشکان متوجه شدند که از چه نقاطی نمیتوانند پیاز مو بردارند و چه قسمتهایی بازدهی بهتری دارند.

در اوایل دهه 1980 اولین بار از روش میکرو گرافت،برای برای ایجاد نتیجه نهایی زیباتر و طبیعی تر استفاده شد. در این روش، تعداد جلسات کاشت مو به مراتب کمتر شد و نتایج،بسیار بهتر شد.در سال 2008 نخستین بار انجمن جراحان زیبایی و متخصصین پوست و مو در کشور آلمان این روش را مورد ارزیابی قراردادند وبعد مورد تایید سازمان های CE اروپا و FDA آمریکا قرار گرفت.روش میکروگرافت اکنون در بیش از 20 کشور دنیا استفاده می شود اما تنها کشوری که از 4 سال پیش در منطقه خاورمیانه بر روی این متد فعالیت میکند کشور ترکیه است.

 


مراحل کاشت مو به روش میکرو گرافت

 آگاهی دادن به بیمار،اولین مرحله در روش کاشت مو می باشد و در مورد روش درمانی و انواع نکات مثبت و منفی آن با بیمار صحبت می شود.پزشک در جلسه اول، سر بیمار را ماساژ می‌دهد.سپس  داروی بی‌حس کننده را  در مناطق اهداکننده موی سر تزریق می‌کند و گرافت های مو را برداشت می کند.

بعد به قسمت‌هایی که قرار است مو روی آن‌ها کاشته شود، داروی بی حسی تزریق می‌کند و به وسیله سوزن‌هایی بسیار کوچک، سوراخ‌هایی به اندازه 1 میلی متر روی قسمت‌های کم‌مو یا بی‌مو بوجود می آورد و توسط دستگاهی با نام “میکرو ایمپلنتر”گرافت های برداشته شده را داخل سوراخ‌های مذکور می کارد.

معمولا این عمل کاشت مو بین 2 تا 8 ساعت طول می کشد .این عمل نسبت به یک فرد تا فرد دیگر میزان درد متفاوتی دارد .در این روش کاشت مو هیچ گونه اسکاری در پشت سر باقی نمی ماند و  محل برداشت مو کوچکترین آسیبی نمی بیند.


نکات مهم بعد از کاشت مو به روش میکرو گرافت

 • برخی از افراد امکان دارد بعد از استفاده از این روش دچار کبودی یا ورم در ناحیه‌های تحت درمان شوند ،بنابراین برای کاهش درد بهتر است از کیسه آب یخ استفاده کنید و به پزشک خود مراجعه نمایید.
 • افرادی که از روش میکرو گرافت استفاده می‌کنند بیشتر دچار کبودی می شوند بنابراین بهتر است تا رفع کبودی در منزل استراحت کنید.
 • به مناطق کاشت مو دست نزنید و تا رسیدن به شرایط عادی،حمام نروید. 
 • تمام فعالیت های ورزشی را به مدت یک ماه کنار بگذارید، با وارد کردن فشار به بدن ممکن است رگ ها و مویرگ های سطح سر پاره شوند و زخم ها دوباره باز شوند و شما در معرض عفونت قرار بگیرید.
 • بهتر است چند روزبعد از کاشت از آنتی بیوتیک و داروهای ضدالتهاب مانند ایبوپروفن استفاده کنید. البته از آنجایی که این عمل بدون درد و خونریزی است، استفاده از داروهای ضد التهاب بر عهده خود فرد است.
 • بعضی از شامپوها در روند درمان اختلال ایجاد می کنند به همین دلیل نوع شامپویی که استفاده می‌کنید را به اطلاع پزشک خود برسانید.
 • جلسات درمانی را ادامه بدهید تا رشد موهای شما به حالت طبیعی برسد. روند کلی این درمان امکان دارد چند هفته طول بکشد.

 

 

روشهای کاشت مو


مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

 1. این روش کاشت مو، یکی از روش‌های جدید و بسیار مناسب است 
 2. عملکرد این روش در مقایسه با روش FUT ، هم از نظر زمان و هم از نظر دوره درمان بهتر است. 
 3. نتایج این روش بسیار طبیعی می باشد.
 4. سرعت بالایی دارد.
 5. در این روش رشد موها بیشتر از 80 درصد می شود.
 6. خطرات و عوارض جراحی‌ها را ندارد و هیچ برش عمیقی روی سر ایجاد نمی‌کند.
 7. دوره نقاهت بسیار کوتاه ی دارد

 

کاشت مو به روش میکروگرافت مناسب چه کسانی است؟

افرادی که دچار انواع طاسی منطقه‌ای، دائم، ریزش موی شدید و کچلی هستند می توانند از این روش استفاده کنند. افرادی که قصد کاشت ابرو یا ریش دارند نیز می‌توانند طبق نظر پزشک و پس از آگاهی یافتن از ویژگی‌های بدن خود، از این روش استفاده کنند. تفاوت جنسیتی نیز در استفاده از این روش وجود ندارد.

 

 


کاشت مو به روش میکرونیدلینگ

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!