چشم انسان بخش های بسیار زیادی دارد . شناخت تمام بخش‌ها ی چشم انسان بسیار دشوار است و فقط متخصصان این حیطه، آناتومی کامل چشم را میدانند..

 

 چشم یکی از قسمتهای  بسیار قدرتمند  بدن است

چشمها به اندازه مغز و قلب می‌توانند مفید باشند.  چشم یکی از مهم‌ترین و قوی‌ترین ارگان‌های بدن است. میتوان گفت که  چشم از لحاظ قدرت بعد از مغز میباشد. چشم‌های انسان قادرند تا ۳۵۰۰۰ بایت اطلاعات دیداری را تهیه کرده و به مغز رد و بدل کنند.

 

 

 چشم‌ها ۲۴ ساعته کار میکنند

 مغز انسان در بیست و چهار ساعت به صورت مستمر کار می‌کند و چشمها هم نیز به همین میزان فعالیت دارند. هنگام خواب چشم ها استراحت نمیکنند، سلول‌های چشم به صورت مستمر چه در خواب و چه در بیداری کار می‌کنند.

 وزن چشم‌ها

وزن چشم‌ها در حدود ۲۷ گرم می باشد. تخمین وزن چشم تمامی انسان‌ها طبیعاتا کار دشواری است اما میانگین وزن آن همین عدد گزارش شده است. چشم در بین ارگان های سبک بدن نیز مهمترین به‌شمار می آید. مردمک چشم ها جمعا ۱۷ گرم می‌باشند و بقیه اجزاء ۱۰ گرم آن می‌باشد.

 انطباق‌پذیری اتوماتیک چشم‌ها

 چشم‌ها بدون دریافت پیامی از مغز می توانند به صورت اتوماتیک کار کنند و این مساله فقط و فقط در چشم‌ها اتفاق می‌افتد. معمولا تمامی اجزا دیگر بدن در سرما و گرما خود را بر اساس پیام‌های دریافتی از مغز منطبق می‌سازند. اما چشم‌های انسان در شرایط وجود نور یا عدم ان به صورت خودکار سایز مردمک خود را تغییر می‌هد. این کار در زمانی بسیار سریع و بدون دریافت هیچ پیامی از مغز اتفاق می افتد.

 قرنیه چشم رگ خونی ندارد

 قرنیه ی چشم تنهاترین بخش بدن است  که رگ خونی ندارد. این مساله اکنون توسط متخصصان اثبات شده است که قرنیه برای عملکردش نیازی به رگ خونی ندارد.قرنیه طبیعتا با دستورالعمل‌هایی کار می‌کند که از مغز دریافت می‌نماید و برعکس سایر اجزای بدن در اثر نرسیدن خون خشک نمی شود

عضله چشم

چشم‌های انسان قوی‌ترین و نیرومندترین ماهیچه را دارند. حتی ماهیچه های قلب و مغز نیز به اندازه آنها قوی و نیرومند نیستند. چنین لحاظ گردیده است که عضلات چشم ۷۰ برابر از عضلات قلب قوی‌تر و نیرومندتر می باشند. این ماهیچه همین که در معرض نور قرار می گیرند بارها و بارها منبسط می شوند تا سطوح دیداری را تغییر دهند و به این واسطه چشم‌ها را در مقابل شرایط بیرونی و محیطی حفظ کنند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!