برای خرید دستگاه فشار سنج باید بدانید که هدفتان از خرید چیست وو در چه مکان‌ها و موقعیت‌هایی می خواهید از آن استفاده کنید. اگر قصد خرید دستگاه فشارسنج دارید و یا می خواهید در مورد ویژگی های آن اطلاعاتی به دست آورید، مقاله ما را دنبال کنید.

ازدستگاه فشارسنج برای اندازه‌گیری فشار سیستولی و فشار دیاستولی خون استفاده می‌شود. با انتخاب و خرید فشارسنج مناسب،به راحتی می توان وضعیت سلامت خود را بررسی کرد. اگر قصد خرید دستگاه فشارسنج  دارید و یا می خواهید در مورد ویژگی های آن اطلاعاتی به دست آورید، مقاله ما را دنبال کنید. 

 

1.اندازه

برای خرید دستگاه فشار سنج باید بدانید که هدفتان از خرید چیست و در چه مکان‌ها و موقعیت‌هایی می خواهید از آن استفاده کنید.مثلا اگر این وسیله را برای خانه خود می خواهید،مدلهای زیادی برای انتخاب شما در بازار وجود دارد. اما اگربه حمل و یا همراه داشتن آن با خود به سرکار و سفر نیاز داریدباید به اندازه و وزن دستگاه توجه کنید.

 

2.کاف

کاف یا بازوبند فشارسنج‌ ،اهمیت زیادی دارد. اگر کاف، اندازه دور بازوی شما نباشد، حتی اگر فشارسنج خوبی خریداری کرده باشید،اما نمی توانید از آن استفاده نمایید. کاف فشارسنج‌ها معمولا از ۲۲ تا ۴۲ سانتی‌متر می باشد.بنابراین هنگام خرید حتما به قطر بازو دقت کنید.دستگاه های بازویی، مدل‌های مختلفی دارد و بعضی از آنها مناسب قطر بازوی خیلی بزرگ، متوسط و خیلی کوچک است. اما دستگاه‌های مچی،تک سایز هستند.

 

3.وسایل نگهداری از دستگاه

کیف نگهداری هم گزینه‌ی مناسبی است و به بهتر نگه داشتن فشارسنج کمک می‌کند و باعث می‌شود که دستگاه دیرتر خراب شود.

 

 

ویژگی های یک فشار سنج خوب

 

4. بازویی یا مچی بودن 

بیشتر فشارسنج‌ها برای بستن روی بازو طراحی می‌شوند اما بعضی از نمونه ها به دور مچ بسته می‌شوند . مدل مچی ، شبیه ساعتی بزرگ می باشد و به دور مچ دست بسته می‌شود و طرفداران زیادی دارد. این دو مدل از نظر دقت و کیفیت، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و انتخاب آنها به سلیقه و ترجیحات شخصی‌ شما بستگی دارد.

تفاوت مدل بازویی و مچی:

استفاده از مدل بازویی به تنهایی و بدون کمک دیگری کمی دشوار است اما برخی از پزشکان بر این باورند که چون در ارتفاع هم‌سطح قلب قرار می‌گیرد، نتیجه‌ای صحیح‌تری دارد.
مدل مچی، فضای کمی اشغال می‌کند و در سفر و…به راحتی می توان از آن استفاده کرد.تنوع مدل بازویی بیشتر از نمونه‌های مچی است.

 

5.منبع تغذیه

با توجه به میزان استفاده‌ خود از فشارسنج‌، باید تصمیم بگیرید که فشارسنج‌های دیجیتالی که با برق کار میکند را تهیه کنید یا با طری. اگر زیاد از این دستگاه استفاده می کنید بهتر است که مدل برقی را انتخاب کنید چون باتری خیلی زود تمام می شود و مدام باید باتری‌های تازه برای آن بخرید.در مدل های برقی باید به آداپتور هم توجه کنید.


6.صفحه نمایش

هنگام خرید فشار سنج باید به صفحه نمایش آن نیزتوجه کنید.باید صفحه نمایش دستگاه به اندازه کافی خوانا باشد. فرقی نمی‌کند که فشارسنج دیجیتالی انتخاب می‌کنید یا عقربه‌ای. بعضی ازدستگاه ها هم در بازار وجود دارند که عدد فشار ،از طریق یک گوینده دیجیتالی بیان می شود.

 

ویژگی های یک فشار سنج خوب

 

7.حافظه

بعضی از این دستگاه ها،حافظه دارند و دو کاربر مختلف می‌توانند نوسانات و تغییرات فشار خود را در آن ذخیره کنند. با این قابلیت دستگاه ،شما به راحتی می توانید سابقه فشار خون خود و چند نفر دیگر را ذخیره کنید و در پایان هفته به پزشک معالج خود ارائه دهید.

 

8.امکانات اضافه و جانبی

برخی از فشارسنج‌ها ،امکانات جانبی مختلفی دارند و به شما کمک می‌کنند تا از موارد دیگری مانند تعداد ضربان قلب، عادی بودن یا غیرعادی بودن ضربان قلب و… مطلع شوید. مثلا بعضی از دستگاه ها، میانگین فشار در بازه زمانی مشخصی را محاسبه می‌کنند و به صورت نمودار نمایش می‌دهند.

بعضی از مدل ها هم از طریق بلوتوث و سیستم وایرلس(بی‌سیم)‌ با اپلیکیشن‌های تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها و… به راحتی ارنباط برقرار میکنند.اما دقت هر اپلیکیشنی مناسب نیست و بعضی از آنها عدد دقیقی به شما ارائه نمی‌ دهند.

 

9.ضمانت 

هنگام انتخاب دستگاه باید به ضمانت‌نامه هم توجه کنید و دستگاهی را خریداری ‌کنید که گارانتی یا ضمانت‌نامه داشته باشد تا در صورت بروز ایراد و عیب در هر بخش از آن،به راحتی بتوانید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 

ویژگی های یک فشار سنج خوب

 


نحوه استفاده از دستگاه فشار سنج

  • 30 دقیقه قبل از گرفتن فشار، دخانیات و کافیین مصرف نکنید
  • 5 دقیقه قبل از اندازه گیری فشار ،دوش بگیرید و کمی استراحت نمایید.
  • کاف را دور بازو خود ببندید،بهتر است هیچ پوششی بین کاف و پوست نباشد
  • روی صندلی بشینید و پاهایتان را روی زمین صاف بگذارید. بازوی شما باید روی یک سطح صاف قرار بگیرد.
  • وفشار خود را با دستگاه اندازه بگیرید


امکان دارد خرید دستگاه فشارسنج کمی دشوار باشد، اما اگر شما یک پرستار یا دانشجوی پرستاری هستید،دقیقا می دانید که اهمیت این وسیله در ارزیابی فشار خون و سلامت بیماران چقدر اهمیت دارد.خرید دستگاه فشار سنج با کیفیت بالا می تواند تا سال ها خیال شما راحت کند. بنابراین، در مورد نیازهای خود فکر کنید وبا خرید یک دستگاه عالی، کارایی و بهره وری کار خود را افزایش دهید.شما به راحتی میتوانید در فروشگاه رهیافت طب انواع دستگاه فشار سنج را مشاهده نمایید و یکی از آنها را خریداری کنید.تمام تجهیزات پزشکی این فروشگاه دارای ضمانت میباشد.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!