حساسیت مزمن چشمی

حساسیت مزمن چشمی

اگر مبتلا به حساسیت چشمی هستید نباید از لنز های تماسی استفاده کنید .شاید فکر کنید حساسیت شما مسئله ای درونی می باشد و لنز های شما تاثیری بر روی آن ندارند . اما لنز ها می تواند شرایط چشم های شما را در صورت وجود حساسیت بدتر کنند.

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۳۸
  • گروه: لنز های تماسی
در صورتیکه حساسیت مزمن چشمی دارید لنز نگذارید
اگر مبتلا به حساسیت چشمی هستید نباید از لنز های تماسی استفاده کنید .شاید فکر کنید حساسیت شما مسئله ای درونی می باشد و لنز های شما تاثیری بر روی آن ندارند . اما لنز ها می تواند شرایط چشم های شما را در صورت وجود حساسیت بدتر کنند.
حساسیت چگونه ایجاد می شود ؟
حساسیت به دلایل مختلف از آلرژن‌ها گرفته تا مایت (هیره)، دود سیگار، عطر و .. بوجود می آید. زمانی که شما در معرض موارد گفته شده قرار می‌گیرید، سلول‌های چشم شما هیستامین و دیگر مواد شیمیایی لازم برای محافظت از چشم را تولید می‌کند.
این مواد در وهله ی اول برای محافظت از چشم های شما تولید می شوند اما در نهایت این مواد سبب ورم کردن مویرگ‌های داخل چشم شده و سبب خارش، سوزش، قرمزی و ریزش اشک می‌شود.
چند نوع حساسیت چشم وجود دارد که به مواردی از ان اشاره میکنیم:
* حساسیت فصلی التهاب ملتحمه (SAC)
* حساسیت دائمی التهاب ملتحمه (PAC)
* کراتوکونژکتیویت (التهاب همزمان قرنیه و ملتحمه) بهاره: ناشی از مواد آلرژن
* کراتوکونژکتیویت اتوپیک
شایع ترین نوع حساسیت چشمی کدام یک است؟
شایع‌ترین حساسیت چشم، آلرژی فصلی و دائمی التهاب ملتحمه هستند که در اغلب موارد با خارش، اشک‌ریزش، التهاب، سوزش و موکوس سفید و چسبناک همراه هستند.
دو نوع حساسیت دیگر شدیدتر هستند اما شیوع کمتری دارند. افرادی که آلرژی‌های کراتوکونژکتیویت را دارند نباید به هیچ عنوان از لنز های تماسی استفاده کنند چون مشکلاتشان بیشتر می‌ شود . حتی ممکن است استفاده از لنز های تماسی در این افراد آن ها را به زخم قرنیه چشم مبتلا کند.
حالا با هم مواردی از درمان حساسیت چشمی را مرور می کنیم:
مصرف آنتی هیستامین
یکی از عمومی‌ترین روش‌های درمان آلرژی، مصرف آنتی‌هیستامین است.آنتی هیستامین ها اثرات بسیار خوبی در بدن دارند و یکی از بهترین روش های دفع آلرزی محسوب می شوند.
عوارض جانبی آنتی هیستامین ها چیست؟
یکی از عوارض جانبی آنتی‌هیستامین، خشک کردن غشا موکوس است. وقتی غشا موکوس خشک می شود، چشم خشک می‌شود. و همانطور که در مقاله های قبلی خوانده اید خشکی چشم هم استفاده از لنز را دشوار می‌کند.
البته این روزها داروهای موثر متنوعی برای درمان حساسیت‌های چشمی وجود دارد که اغلب در فرم قطره عرضه می‌شوند.
از جمله رایج‌ترین داروهایی که پزشکان تجویز می‌کنند قطره‌های استروئیدی و آنتی‌هیستامین هستند .
در صورتی که مجبور به استفاده از لنز باشم باید چه کار کنم؟
آلرژن‌ها به لنز تماسی می‌چسبند، بهترین راهکار برای کسانی که اصرار دارند حتما لنز بگذارند، استفاده از لنز تماسی یک بار مصرف است.
وقتی هر روز لنز را عوض کنید، یعنی هر روز آلرژن‌ها را دور ریخته‌اید و مشکلی برای چشمتان ایجاد نمی‌شود.
  • ارسال به سراسر ایران ارسال به سراسر ایران
  • مناسب ترین قیمت مناسب ترین قیمت
  • گارانتی و خدمات پس از فروش گارانتی و خدمات پس از فروش
  • ضمانت اصل بودن کالا ضمانت اصل بودن کالا