استفاده از لنز تماسی هنگام رانندگی

استفاده از لنز تماسی هنگام رانندگی

اگر لنز طبی استفاده می‌کنید، باید حتما هنگام رانندگی هم آن را در چشم داشته باشید. از این رو لازم است بدانید که برخی از لنزها برای رانندگی – به‌خصوص رانندگی در شب – بسیار بهتر از دیگر گزینه‌ها هستند.

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۲۸
  • گروه: لنز های تماسی

اگر لنز طبی استفاده می‌کنید، باید حتما هنگام رانندگی هم آن را در چشم داشته باشید. از این رو لازم است بدانید که برخی از لنزها برای رانندگی – به‌خصوص رانندگی در شب – بسیار بهتر از دیگر گزینه‌ها هستند.

مطلب دیگر ما آیا هنگام رانندگی میتوان از لنز تماسی استفاده کرد؟را بخوانید

هوایی که از دریچه‌ها وارد اتاق خودرو می‌شوند یا باد از پنجره‌ها می‌توانند سبب خشک شدن و ناراحت شدن لنز در چشم شوند. حتی ممکن است دید فرد را هم تار کنند.

وقتی قرار است با لنز تماسی در چشم رانندگی کنید، توصیه می‌کنیم تا حتما شیشه راننده را بالا بکشید و دریچه‌های سمت راننده را نیز ببندید. جریان هوایی که از این دو منبع ایجاد می‌شوند، سبب خشک شدن لنز و ناراحتی چشم راننده خواهند شد.

البته می‌توانید با تغییر مسیر جهت بادی که از دریچه‌ها بیرون می‌آید نیز به راحتی هر چه بیشتر چشم‌های خود کمک کنید.

هنگام رانندگی از پوششی برای چشمان خود استفاده کنید. بدون شک منظورمان این نیست که چشم خود را ببندید، بلکه مثلا می‌توانید در طول روز با پوشیدن عینک آفتابی از اصابت جریان هوا به سطح چشم و خشک شدن لنز پیشگیری کنید.

توجه داشته باشید که عدسی عینک، پوشش پولاریزه داشته باشد تا از بازتاب نور هم پیشگیری کند.

برای شب که نمی‌توان از عینک دودی استفاده کرد، بهتر است از عینک‌های پلاستیکی غیرطبی استفاده کنید. این عینک‌ها اگرچه خاصیت درمانی و طبی ندارند اما می‌توانند جلوی وزش باد به داخل چشم را بگیرند.از قطره‌های مرطوب‌کننده چشم استفاده کنید. هر زمان که احساس می‌کنید در طول رانندگی چشم‌هایتان خشک شده است از قطره‌ای که برای لنز شما مناسب است برای خیس کردن چشم‌ها کمک بگیرید. لازم به یادآوری نیست که این کار را نباید حین رانندگی انجام دهید. چند دقیقه کنار جاده توقف کرده، قطره را بریزید و پس از اطمینان از درست جا گرفتن لنز در چشم، به حرکت خود ادامه دهید

از گزینه‌های جایگزین برای لنز تماسی استفاده کنید. لنزهای تماسی در مدل‌های نرم و سختِ نفوذپذیر به گاز ساخته و عرضه می‌شوند. شما برای اینکه بدانید کدام یک از این مدل‌ها با سیستم چشم شما تناسب بیشتری دارد و ناراحتی‌های کمتری برایتان رقم خواهد زد، ملزم به سعی و خطا هستید. یعنی باید چندین نمونه لنز مختلف را امتحان کنید تا در نهایت متوجه شوید که کدام یک در طول رانندگی کمترین آزار را به چشم شما می‌رساند.

باید توجه کنید که هنگام رانندگی علاوه بر وضوح و شفافیت دید، راحتی لنز هم بسیار مهم است.

  • ارسال به سراسر ایران ارسال به سراسر ایران
  • مناسب ترین قیمت مناسب ترین قیمت
  • گارانتی و خدمات پس از فروش گارانتی و خدمات پس از فروش
  • ضمانت اصل بودن کالا ضمانت اصل بودن کالا