آیا هنگام رانندگی میتوان از لنز تماسی استفاده کرد؟

آیا هنگام رانندگی میتوان از لنز تماسی استفاده کرد؟

لنز تماسی را باید با توجه به توصیه‌های پزشک استفاده کنید. اگر دکتر معالج گفته که می‌توانید از لنز هنگام رانندگی هم استفاده کنید، پس همین کار را انجام دهید.

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۳۷
  • گروه: لنز های تماسی

لنز تماسی را باید با توجه به توصیه‌های پزشک استفاده کنید. اگر دکتر معالج گفته که می‌توانید از لنز هنگام رانندگی هم استفاده کنید، پس همین کار را انجام دهید.

اگر برای داشتن دید واضح‌تر به تجهیزات اصلاح کننده بینایی نیاز دارید، حتما باید هنگام رانندگی آنها را استفاده کنید. اگر چشمان شما ضعیف است حتما می‌دانید که طبق قوانین راهنمایی و رانندگی ملزم به استفاده از عینک هستید و در غیر این صورت جریمه خواهید شد.

در این رابطه بد نیست اشاره کنیم که برخی کارشناسان اعتقاد دارند که لنزهای تماسی مونوویژن برای رانندگی مناسب نیستند. دلیلشان هم این است که این لنزها اصالتا برای نمایش واضح‌تر سوژه‌های دور طراحی و ساخته می‌شوند. از این‌رو ممکن است در نمایش سوژه‌های نزدیک با مشکل مواجه شوند. این مساله به‌ویژه هنگام رانندگی در شب می‌توانند برای فرد مشکل ایجاد کند.

اما واقعیت این است که تاکنون هیچ مدرک علمی دال بر صحت این ادعا ارائه نشده است و نمی‌توان خیلی به چنین نظریه‌ای استناد کرد.

با اینکه که اغلب لنزهای تماسی برای رانندگی در شب بسیار کاربردی هستند و به بهبود دید راننده می‌پردازند. برخی از آنها به هیچ‌عنوان گزینه‌های مناسبی نخواهند بود. از جمله باید به لنزهای چند کانونی اشاره کنیم.

توصیه می‌شود هنگام رانندگی در شب به هیچ عنوان لنزهای تماسی چند کانونی و به‌ویژه دو کانونی‌ها را استفاده نکنید. به این خاطر که تفکیک رنگ‌ها و جزئیات تصویر در نورهای کم با این لنزها بسیار دشوار خواهد بود.

بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند هنگام استفاده از لنز دو کانونی حتما از عینک‌های مخصوص رانندگی در شب هم کمک بگیرید تا دقت دید افزایش یابد. اگر از این لنزها استفاده می‌کنید و حین رانندگی مشکلاتی برایتان ایجاد می‌شود، حتما نزد پزشک بروید و این موضوع را با وی در میان بگذارید.

شاید بهترین راه‌حل برای چنین معضلاتی استفاده از عینک‌هایی با پوشش ضد بازتاب برای رانندگی در شب باشد.

برای کسب اطمینان از وضوح دید خود حین رانندگی لازم است حتما هر چند ماه یکبار نزد چشم‌پزشک بروید و از نمره چشم خود مطمئن شوید.

این نکته را بدانید که برخی اشخاص از نزدیک‌بینی شبانه رنج می‌برند. البته این یک بیماری نیست و فقط فرد به واسطه آن نمی‌تواند در نورهای ضعیف و فضاهای تاریک، دید واضح و دقیقی داشته باشد. بنابراین لازم است با مراجعه به متخصص توصیه‌های لازم را از وی دریافت و در زندگی خود اعمال کند.

مطلب دیگر ما درباره ی رانندگی با لنز را بخوانید

  • ارسال به سراسر ایران ارسال به سراسر ایران
  • مناسب ترین قیمت مناسب ترین قیمت
  • گارانتی و خدمات پس از فروش گارانتی و خدمات پس از فروش
  • ضمانت اصل بودن کالا ضمانت اصل بودن کالا