چرا چشم در هوای سرد اشک آلود میشود؟

چرا چشم در هوای سرد اشک آلود میشود؟

اگر درهوای سرد زمستان دقایقی بیرون از خانه باشیم از چشم ها اشک جاری می شود که یک واکنش بیولوژیکی نرمال چشم ها در مقابل سرماست.

چرا از چشمانم اشک می آید؟

در هوای خشک و سرد زمستان چشم  دچار کم آبی میشود  وبه همین خاطر  چشم ها برای دید بهتر و دردکمتر،اشک تولید میکنند و این اشک ها همینطور از گونه ها و بینی سرازیر شوند. به همان اندازه که نور باعث اشک آلود شدن چشم ها می شود کمبود رطوبت چشم هم همین نتیجه را می دهد. نور ساطع شده از برف ها چشم را بیش از پیش حساس ترمی کند. بر اساس تحقیقات انجام شده بلندی مژه ها هم نقش مهمی در این مسئله دارند. هرچه مژه ها بلندتر باشند اشک ها کمتر تبخیر می شوند. ( یعنی اشک کمتر) و سوزش چشم زیادمی شود. اما مژه های کوتاه تر تبخیر بیشتری به همراه دارد.

بیشتر بدانید:۷روش درمان خانگی آبریزش چشم

آبریزش چشم

 

چه کار کنم تا جلوی آب ریزش را بگیرم ؟

عینک،بهترین وسیله دفاعی در مقابل این نوع اشک ریختن ها است. چون عینک ها تاثیر گلخانه ای دارند و هوای مقابل چشم ها را مرطوب نگه می دارند. هر نوع عینکی می توانید استفاده کنید ولی عینک های آفتابی چشم را در مقابل نور هم محفوظ نگه می دارند. اگر باز هم چشم ها اشک آلود شدند قبل از بیرون رفتن از قطره اشک استفاده کنید.امکان دارد فکر کنید نتیجه برعکس می دهد. اما قطره ها مانع آبریزش چشم می شوند. حساسیت چشم در افراد متفاوت است. اگر در داخل خانه هم این مشکل را دارید باید به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بدانید:

  • ارسال به سراسر ایران ارسال به سراسر ایران
  • مناسب ترین قیمت مناسب ترین قیمت
  • گارانتی و خدمات پس از فروش گارانتی و خدمات پس از فروش
  • ضمانت اصل بودن کالا ضمانت اصل بودن کالا