بعد از کاشت مو چه داروهایی باید مصرف کرد؟

بعد از کاشت مو چه داروهایی باید مصرف کرد؟

بعد از کاشت مو به منظور تقویت مو و جلوگیری از عوارض بعد از کاشت مو وکاهش درد حتما باید داروهایی مصرف شود واز مراقبتهای بعد از پیروی کرد.

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۱۲۳
  • گروه: پوست و مو

مراقبتهای بعد از کاشت مو:

1.نباید حرکات ورزشی و فعالیت هایی که باعث تکان خوردن و خم شدن سر می شود را انجام داد.
2.بعد از کاشت مو باید  یک برنامه تغذیه ای مناسب داشت.
3.بعد از کاشت مو استفاده از شامپویی که توسط مشاور و متخصص کاشت مو به شما معرفی میشود.
4.مصرف داروهایی که توسط متخصص برای شما تجویز می شود.

داروهایی که بعد از کاشت مو تجویز میشود 

 پزشک بعد از کاشت مو داروهایی را جهت بهبودی سریع تر و جلوگیری از خطرات احتمالی برای شما تجویز می کند.مثلا برای کمک به خوابتان باید  قرص هایی مانند Valium و یا Xanax مصرف کنید. اگر قرص ها برای شما قوی هستند می توانید از نصف قرص استفاده کنید و یا میتوانید دو عدد قرص استفاده نمایید.

یا برای رفع احساس درد و ناراحتی باید مسکن هایی را مصرف کنید اما مقدار مصرف مسکن بسته به میزان درد متفاوت است.استفاده از استامینوفن کدئین و یا ژلوفن برای کاهش درد موثر است اما اگر درد زیادی دارید می توانید از شیاف دیکلوفناک استفاده کنید. سعی کنید فقط از مسکن هایی که برای شما تجویز شده استفاده کنید واز مصرف قرص ها و داروهای دیگر برای کاهش درد خودداری کنید.

برای کم کردن و یا ازبین بردن تورم بعد از کاشت مو از کورتیزون خوراکی استفاده کنید، اما مصرف این دارو برای بیماران دیابتی توصیه نمی شود.وحتما آنتی بیوتیک مصرف کنید که زخم های شما دچار عفونت نشود.

برای شستشوی روزانه زخم ها حتما سرم شستشو استفاده کنید.

تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده

ماینوکسیدیل تاثیر زیادی بر موهای کاشته شده دارد و به صورت موضعی مصرف می شود .برای آقایان مصرف ماینوکسیدیل 5% و برای خانم ها محلول 2% آن توصیه می شود. ماینوکسیدیل برای تقویت و رویش بهتر گرافت ها میباشد.

مصرف فیناستراید برای جلوگیری از ریزش مو

قرص فیناستراید مورد تایید FDA آمریکا است  که این قرص را با نام های فین پشیا و یا پروپشیا میشناسند. این قرص مانع میشود که هورمون تستوسترون به دی هیدروسترون تبدیل شود و از ریزش مو ارثی جلوگیری میکند این قرص را باید روزی یک بارمصرف کرد که معمولا  80% ریزش مو را متوقف می کند ویا ریزش مو را کم میکند. همچنین مصرف این دارو باعث رشد مجدد موهای از دست رفته هم میگردد.

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

حدود یک هفته بعد از کاشت موحتما باید داروهای تقویتی  را  مصرف کرد. 

مصرف ویتامین E بعد از کاشت مو

 ویتامین E هم برای سلامت اعضای بدن مفید است وهم  برای رشد مو .ویتامین Eخواص آنتی اکسیدانی دارد که از آسیب های رادیکال های آزاد جلوگیری میکند . همچنین از تخریب چربی ها جلوگیری کرده و از غشاهای سلولی که بخش عمده آن را چربی ها تشکیل می دهند جلوگیری می کند.

دقت کنید که تمام داروهای مصرفی بعد از کاشت مو باید با تجویز و مشاوره ی پزشک متخصص باشد.

 

مقالات مرتبط:

 

  • ارسال به سراسر ایران ارسال به سراسر ایران
  • مناسب ترین قیمت مناسب ترین قیمت
  • گارانتی و خدمات پس از فروش گارانتی و خدمات پس از فروش
  • ضمانت اصل بودن کالا ضمانت اصل بودن کالا