روش‌های سنتی و خانگی زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد اما بهترین روش برای جوانسازی پوست ورفع پیری و رسیدن به نتایج ایده‌آل،استفاده از بهترین دستگاه جوانسازی پوست می باشد .چون هیچ روش خانگی و سنتی نمی‌تواند تاثیر روش‌های کلینیکال را داشته باشد.

معمولا بانوان بیشتر از آقایان نگران پوست خود هستند و به دنبال راهکارهایی برای جوانسازی و حفظ طراوت پوست خود می‌باشند.پیری زودرس پوست در هر سنی امکان دارد ایجاد شود و می‌تواند اعتماد بنفس را کم کند . روش‌های سنتی و خانگی زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد اما بهترین روش برای جوانسازی پوست ورفع پیری و رسیدن به نتایج ایده‌آل،استفاده از بهترین دستگاه جوانسازی پوست می باشد .چون هیچ روش خانگی و سنتی نمی‌تواند تاثیر روش‌های کلینیکال را داشته باشد.

به راحتی نمی‌توان گفت که کدام روش کلینیکال بهتر است؛ هر پوستی به یک روش خاصی نیاز دارد و پزشک  مطابق با جنس پوست بیمار بهترین روش جوانسازی پوست را تجویز می‌کند. بنابراین هرگز سرخود اقدام به انتخاب روش‌های کلینیکی نکنید و حتما با پزشک خود در این رابطه مشورت کنید.روش‌های کلینیکال اگر طبق استانداردهای روز پزشکی انجام می‌شود، تاثیر زیادی بر جوانسازی پوست دارند و جایگزین مناسبی برای روش‌های قدیمی و خانگی هستند. 


جوانسازی پوست به روش کلینیکال

به روشی که پزشک به کمک تجهیزات مدرن نظیر لیزر، امواج رادیوی، تزریق ژل و غیره با اعمال تغییراتی بر روی بافت‌های پوست اقدام به جوانسازی آن می‌کند،روش کلینیکال می گویند.برای اینکه این روش‌ نتایج مثبتی داشته باشد باید با بهترین دستگاه جوانسازی پوست انجام شود؛ در غیر اینصورت امکان دارد پوست دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیری شود. برای پیدا کردن بهترین روش‌های جوانسازی پوست، باید با پزشک خود مشورت کنید و مناسب‌ترین روش را انتخاب کنید.تمام روش‌های جوانسازیپوست مناسب همه ی افراد نیست و هر دستگاهی مناسب یک جنس پوست است و حتما باید طبق تجویز پزشک انتخاب شود.


تمام روش‌های کلینیکال متناسب با جنس پوست انتخاب شوند،خوب هستند.به همین دلیل نمی‌توان گفت کدام دستگاه،بهترین است. شاید یک دستگاه برای برخی از افراد نتایج خوبی داشته باشد و برعکس؛ برای عده‌ای بدترین نتایج را داشته باشد. بنابراین، این پزشک است که مناسب‌ترین دستگاه را مطابق با جنس پوست و میزان خشکی پوست انتخاب می‌کند.

 

 

بهترین دستگاههای جوانسازی پوست

 

معرفی چند دستگاه جوانسازی پرکاربرد :

جوانسازی پوست با دستگاه هایفوتراپی

یکی از دستگاه‌هایی است که کاربرد زیادی در جوانسازی پوست دارد،دستگاه هایفوتراپی (HIFU) است. این دستگاه با امواج متمرکز رادیویی و با شدت بسیار بالا کار می‌کند. این امواج دقیقا شبیه امواج سونوگرافی است اما کمی متمرکزتر است و باعث تحریک پوست می شود و به تولید کلاژن کمک می‌کند.هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی است و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. در این روش بیمار سرپا است وبیهوش نمی شود.

دستگاه هایفو تراپی می تواند بهترین دستگاه جوانسازی پوست چون هم غیرتهاجمی است و هنگام استفاده از این دستگاه برای جوانسازی،هیچ گونه برشی روی پوست ایجاد نمی شود بنابراین نیازی به بخیه هم ندارد و بیمار هیچ دردی را هنگام عمل احساس نمی کند. معمولا، از روش هایفوتراپی برای بهبود وضعیت خط چانه، از بین بردن چین و چروک، کاهش افتادگی غبغب و اصلاح طرح نامناسب لبخند استفاده می‌شود. به طور کلی 1 الی 3 جلسه برای جوانسازی پوست با این روش تجویز می‌شود.

 

جوانسازی پوست با دستگاه کربوکسی

دستگاه کربوکسی موثرترین دستگاه‌ جوانسازی پوست می باشد.این دستگاه با گاز کربن دی اکسید کار می‌کند. این روش یکی از زیرشاخه‌های مزوتراپی می باشد و برای درمان سیاهی دور چشم، کاهش چین و چروک، کاهش سلولیت و چربی‌های موضعی، بهبود افتادگی و شلی پوست مناسب است. روش کربوکسی‌تراپی یکی از ایمن‌ترین روش‌های جوانسازی پوست است.سالهای زیادی استکه افراد زیادی از این روش استفاده می کنند و هیچ عوارضی نداشتنداین روش کم‌تهاجمی می باشد.


 در کربوکسی‌تراپی بیمار برای رسیدن به نتایج موثربه 7 الی 10 جلسه نیاز دارد . پزشک با استفاده از دستگاه کربوکسی، گاز دی اکسید کربن را وارد سلول‌های زیرین پوست می کند و سلول‌های مرده را از بین می برد بنابراین پوست برای تولید کلاژن تحریک می شود و میزان خون‌رسانی به پوست افزایش می یابد و چربی‌های اضافی جایگزین سلول‌های تازه می شوند .برخی‌ها کربوکسی را جزو بهترین دستگاه جوانسازی پوست می‌دانند.


جوانسازی پوست صورت با دستگاه اندولیفت

اندولیفت جزو روش های جوانسازی کم‌تهاجمی پوست است.پزشک در این روش با تابش پرتوهای لیزر به بافت پوست، اجزای صورت را بالا می‌کشد.با این کار،چین و چروک صورت کاملا محو می شوند. کشیدن اجزای جوانسازی پوست صورت با لیزر بسیار ایمن است و برخلاف تصور خیلی‌ها، پرتو لیزر هرگز بیش از 200 الی 300 میکرون (به اندازه ضخامت یک تار مو) به زیر پوست نفوذ نمی‌کند.روش اندولیفت جزو روشهای مقرون‌به‌صرفه است و فرد متقاضی فقط به 1 جلسه درمانی نیاز دارد.این روش باعث از بین رفتن افتادگی پوست، افزایش تولید کلاژنمی شود.

 

 

بهترین دستگاههای جوانسازی پوست

 


جوانسازی پوست صورت با دستگاه فرکشنال CO2

لیزر فرکشنال CO2 با دی اکسید کربن کار می کند.در این روش با تابش پرتو لیزر به بافت پوست موجب از بین رفتن خطوط و چین و چروک می‌شوند. این دستگاه توانایی رفع تمام لکه‌ها و خال‌هایی که بر اثر تابش نور خورشید بر روی پوست ایجاد شده‌اند را دارد. معمولا زمانی از لیزر فرکشنال استفاده می‌شود که پوست بیمار افتادگی شدید داشته باشد و با روش‌های کلینیکال درمان نشود. این لیزر می‌تواند جای زخم ناشی از آکنه‌ها و جوش‌های صورت را نیز از بین ببرد.

دستگاه فرکشنال CO2 جزو بهترین دستگاه جوانسازی پوست و از بین بردن ضایعات پوست می باشد. روش فرکشنال به دو صورت مختلف انجام می‌شود 1.روش بدون لایه‌برداری 2.روش لایه‌برداری. هیچکدام از این روش‌ها عوارض جانبی زیادی ندارند و اگر به دست پزشکان حاذق انجام شوند حتی بدون عوارض هم می‌باشند اما دوره نقاهت بیمار در روش لایه برداری بیشتر است .


جوانسازی پوست صورت با دستگاه آر اف فرکشنال

دستگاه آر اف فرکشنال جزو روش‌های کم‌تهاجمی است.این دستگاه  با امواج رادیویی ایمن کار می‌کند.نفوذ این امواج به لایه پوست باعث تحریک و تولید کلاژن می شود. این امواج همچنین فیبروپلازی بدن را فعالمی کند و به تولید بیشتر کلاژن و تنظیم آن کمک می‌کند. این دستگاه موجب بهبود منافذ پوستی، از بین بردن جای زخم، سفت کردن بافت‌های پوست و تنظیم کلاژن می شود و در درمان آکنه‌های کیستی، یهبود ترک پوست، از بین بردن چین و چروگ پوست و کاهش ضایعات پوستی مناسب است.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!