ضربه های فیزیکی مانند جراحی،تصادف و بیماری های شدید مانند انفولانزا میتوانند باعث ریزش مو شوند.و یا هنگامی که دچار استرس میشوید موهایتان دچار ریزش میشود. دلیل ان این است که مو دارای یک چرخه ی عمر است که استرس این چرخه را مختل میکند و مو به مرحله ی ریزش میرود

فشار جسمی

ضربه های فیزیکی مانند جراحی تصادف و بیماری های شدید مانند انفولانزا میتوانند باعث ریزش موی شما شوند.شاید متوجه شدید که زمانیکه دچار استرس میشوید موهایتان دچار ریزش میشود. دلیل ان این است که مو دارای یک چرخه ی عمر است که استرس این چرخه را مختل میکند و مو به مرحله ی ریزش میرود . این ریزش حتی ممکن است سه تا شش ماه بعد از حادثه اتفاق بیفتد.

لازم نیست برای درمان کار خاصی انجام بدهید هنگامی که استرس را برطرف کنید عمر موهایتان دوباره طبیعی میشود.

 

ریزش مو در صورت زیاد شدن ویتامین آ در بدن

اگر ویتامینها در بدن زیاد شود میتواند برای بدن  مشکلاتی را بوجود آورد و این فقط به ویتامین آ محدود نمیشود.پس نباید در مصرف ویتامین ها زیاده روی کنید.

 

 

 

جای نگرانی نیست و هر زمان که مصرف خود را قطع کنید و ویتامین اضافه از بدن شما دفع شود ریزش موی شما قطع میگردد.

 

کم شدن پروتیین بدن

همانطور که زیاد شدن ویتامین میتواند باعث ریزش مو شود.کمبود پروتین هم میتواند باعث ریزش موی شما شود.کمبود پروتیین در دو سه هفته ی اول مشکلی برای شما ندارد اما پس از ان رشد موی شما متوقف میشود تا کمبود پروتیین بدنتان را جبران کند.

شما باید به طورمرتب و نه زیاد محصولات گوشتی مصرف نمایید. میتوانید حبوبات را جایگزین گوشت کنید

 

الگوی طاسی

از هر سه مرد دو مرد تا سن شصت سالگی ریزش مو را تجربه میکنند.این ریزش به دلیل الگوی طاسی انهاست.مو از ریشه میریزد.این ریزش بخاطر ژن ها و هورمون ها بوجود می اید.

کرم ها و دارو های خوراکی متداولی وجود دارند که میتوانند ریزش را کاهش و حتی رویش مو را بوجود بیاورند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!