به تکنیکی که در آن ریشه‌های مو، تک تک از ناحیه اهدا کننده یا همان بانک مو، به ناحیه در حال ریزش و یا خالی از مو برده می‌شوند،کاشت مو میگویند. از این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردانه استفاده می‌شود و طی آن ریشه‌هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند.


 از این روش برای رویش دوباره  ابرو، مژه، محاسن، موهای سینه و ناحیه تناسلی و پوشاندن محل زخمهای ناشی از تصادف و یا جراحی مانند کشیدن پوست و کاشت موهای قبلی استفاده می‌شود. (کاشت موبا پیوند پوست متفاوت است.)
در هر پیاز مو ۱ تا ۴ رشته مو رشد می‌کند. امروزه در پیشرفته ترین روشهای کاشت مو، پیاز مو را دست نخورده انتقال می‌دهند. نتیجه این کار ظاهری طبیعی تر نسبت به موهای کاشته شده دارد.
 

روش FUE

Follicular Unit Extractionیا FUE در واژه به معنای : جداسازی به بخش‌های فولیکولی استکه در واقع تمامی روش های موجود مانند:   و... را شامل می شود. یعنی برداشتن مو از ناحیه ای FUT،FIT, FUT , FUM, SUT, BUTاز بدن شخص  وانتقال یا پیوند آن موها به نواحی دیگر بدن شخص مذکورمی باشد. این انتقال معمولاً به ناحیه کم مو یا طاس سر، ابرو، ریش و... میتواند صورت گیرد.


روش FIT

Follicular Isolation Techniqueیا FIT  در واژه به معنای تکنیک جداسازی فولیکول‌ها. در این متد بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می‌شود، فولیکول‌ها برداشت شده و در ناحیه‌ای که نیاز به کاشت مو احساس شود مجددا این فولیوکول ها کاشت یا به صورت پانچ و یا پیوند داده می شوند.

 

 

کاشت مو


روش BHT

در روش کاشت مو BHT  یا Body Hair Transplant بجای برداشت مو از ناحیه پشت سر از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن که بتوان از آنجا مو برداشت کرد استفاده می کنند و در قسمت مورد نیاز موی برداشت شده را کاشت می‌کنند

 

روشFUT

 نخستین روش کاشت مو است و در این روش نواری را از نزدیکی گوش سمت راست تا نزدیکی گوش سمت چپ برداشت کرده و گرفت ها را از آن ناحیه جدا می کنند.
چون این روش معایبی مانند جراحی، درد، خونریزی، بیهوشی، عوارض های جانبی و...داشت در سطح دنیا منسوخ شده و روش های جدیدی (fut )جایگزین این روش شده است

روش FUG

پیوند واحد فولیکولی (FUG)  
یک روش جراحی برای درمان ریزش مو است که بیشتر جهت روش مکمل برای انجام کاشت مو است مورد استفاده قرار می گیرد زیرا در این روش به نوع ، اصول و قوانین کاشت مو بیش از پیش توجه شده است


SUT  روش(بهترین تکنیک کاشت مو)

کاشت مو با این روش تنها روش کاشت مو است که بدون جراحی است. کاشت مو با این روش توسط دستگاه اتومایک انجام می شود. دلیل این موضوع این است که در برداشت توسط تکنسین ممکن است خطای انسانی رخ دهد که نتیجه این موضوع پرت شدن و از بین رفتن بانک موی فرد می باشد در این متد تا 14000 تار موی واقعی را در یک جلسه می توان برداشت کرد و کاشت و اینکه برداشت در این روش با دستگاه انجام می شود که بدون جراحی ، بدون درد ، بدون بیهوشی بوده و همچنین دوران نقاهت و عوارض ندارند . یکی از رکورد هایی که کاشت مو با روش فوق به جا گذاشته است کاشت 60 تار مو در 1 سانتی متر مربع است. این رکورد به خودی خود منحصر به فرد می باشد.

شما میتوانید تمامی وسایل مصرفی ، تجهیزات و ابزار کاشت مو با کیفیت صادراتی و ضمانت معتبر از مجموعه رهیافت طب دریافت کنید.

.در واقع این مرکز قادر است صفر تا صد ابزار کاشت مو را در سراسر ایران  و کشور های همسایه را تامین کند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!