داشتن تغذیه مناسب بعد از کاشت مو برای رشد موها ضروری میباشد چون به رشد فولیکول های تازه و تحریک آن ها کمک میکند.

مواد غذایی مفید بعد از کاشت مو 

یکی از موادهای مفیدی که بعد از کاشت مو باید مصرف شوند ،پروتئین، آهن، روی و ویتامین ها هستند که در بسیاری از سبزیجات، لبنیات، حبوبات، گوشت ها و دیگر دسته های غذایی وجود دارند.

 

 

چون اسفناج، کلم بروکلی، گوجه فرنگی، فلفل و سیب زمینی مواد مغذی زیدی دارند از جمله تغذیه های مناسب بعد از کاشت مو میباشند.ماهی نیز مواد مغذی مناسب برای رشد و تقویت فولیکول های مو دارد.

مصرف حبوبات و آجیل ها نیز برای استحکام و تقویت موها  موثر میباشند. غذاهایی که پروتئین، ویتامینB6، روی، آهن، منیزیم و کلسیم دارند، منابع غنی و عالی ای که برای رشد سالم موهای تازه کاشته شده نیاز است را تامین میکنند.

 

 

 

 میتواند  به جای مصرف این خوراکی هایی که ذکر شد از مکمل ها استفاده کنید، اما  مصرف این مکمل ها مناسب افرادی است که نمی توانند این خوراکی ها را مصرف کنند. اما ذکر این نکته ضروری است که یک تغذیه مناسب بعد از کاشت مو می تواند هم باعث سلامت موها و هم باعث سلامت عمومی بدن شود و ازبروز مشکلات و بیماری ها  جلوگیری کند. 


مواد مضر بعد از کاشت مو

خوراکی هایی وجو دارند که باعث آسیب رساندن به بدن و موهای تازه کاشته شده می شوند.باید مصرف این مواد را هنگام کاشت مو قطع کرد


1. فست فودها 
 فست فود ها غذاهای فراوری شده و نامناسبی میباشند که آسیب جدی ای به موهایتان میرساند

2.نوشابه ها
مصرف هر گونه نوشابه ای برای شما مضر است چون نوشابه ها مواد مصنوعی دارند . بجای مصرف این نوشیدنی مضر می توانید از آبمیوه های طبیعی و مفید استفاده نمایید و تغذیه مناسب بعد از کاشت مو داشته باشید.

 


3.قند ها و مواد شیرین
مواد شیرین مانع جذب پروتئین های مورد نیاز مو میشوند و از رشد موها جلوگیری میکند.

4.نشاسته 
یکی دیگر از نیز از موادی است که باعث ریزش مو می شوند،همین نشاسته ها هستند. نان سفید، کیک ها نشاسته فراوری و تصفیه شده دارند.

 

 

5.غذاهای چرب 
 غذاهای سرخ کردنی و چرب بعد از کاشت مو باعث اختلال در روند رشد موها میشوند.

6. نوشیدنی های الکلی 
 مصرف الکل روی که یک ماده مورد نیاز برای رشد موها می باشد را کم میکند. همچنین باعث خشک و شکنندگی موها نیز می شوند.

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!