ماسک جراحی یکی از انواع ماسک های پزشکی است که از یک، دو و یا سه لایه پارچه ساده یا تادار تشکیل شده است و توسط حلقه ای دور گوش قرار می گیرد و روی سر ثابت می شود.

ماسک جراحی چیست؟

ماسک جراحی یکی از انواع ماسک های پزشکی است که از یک، دو و یا سه لایه پارچه ساده یا تادار تشکیل شده است و توسط حلقه ای دور گوش قرار می گیرد و روی سر ثابت می شود.ماسک جراحی معمولا از کاغذ یا پنبه تهیه می شود و یک بار مصرف می باشد.

ماسک های کاغذی مناسب اهداف پزشکی از جمله جلوگیری از بیماری های عفونی و … نمی باشد.ماسک جراحی از پارچه یا موادی مانند پلی پروپیلن ساخته می شود و کارکنان بخش پزشکی در طول جراحی برای جلوگیری از انتقال ارگانیسم های هوابرد از آن استفاده می کنند.

 

یک ماسک جراحی با کیفیت حداقل سه لایه دارد:

1. لایه ی داخلی هیدروفیل که رطوبت را جذب می کند و نزدیک ترین لایه به صورت می باشد
2. یک لایه ی میانی 
3. یک لایه ی خارجی هیدروفوبیک که آب را دفع می کند

 

خرید ماسک جراحی

 

برخی از معایب ماسک جراحی

  • ماسک جراحی می تواند ترشحات و قطرات درشت را دفع کند اما نمی تواند جلوی ذرات بسیار ریز موجود در هوا که با سرفه کردن، عطسه کردن و یا اعمال پزشکی ایجاد می شوند را بگیرد و فیلتر کند.
  •  به دلیل  اتصال آزاد بین سطح ماسک و صورت، حفاظت کامل در مقابل میکروب ها و آلودگی های دیگر را  ندارد.
  • نمی توان بیشتر از یک بار از ماسک جراحی استفاده کرد.

 

نکته:برای دور انداختن صحیح ماسک باید آن را در یک کیسه ی پلاستیکی قرار داد و سپس آن را در سطل زباله انداخت و بعد از دست زدن به ماسک استفاده شده باید دست های خود را بشویید.

 

خرید ماسک جراحی:

خرید ماسک جراحی بیشتر برای بیمارستان ها انجام می شود. اما سایر پزشکان نیز برای حفظ ایمنی بیشتر از آن استفاده می کنند.در رهیافت طب امکان خرید ماسک جراحی و سایر محصولات پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی وجود دارد. مشتریان محترم می توانند همراه با خرید ماسک جراحی سایر لوازم مورد نیاز خود را سفارش دهند.

 

ماسک جراحی موجود در رهیافت طب:

این ماسک برای جلوگیری از انتقال میکروارگانیسم های موجود در هوا در حین عمل جراحی استفاده می شود.

 

خرید ماسک جراحی

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!