با افزایش میانگین عدد سنی جمعیت کشورباید نسبت به تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد استفاده آگاهی کافی داشت.یکی از اساسی ترین نیازهای انسان برای ادامه زندگی و شاید مهم ترین آن ها سلامتی است که تجهیزات پزشکی بخش نسبتا بزرگی از این نیاز را شامل می شوند

لازم است که نیازهای اولیه افراد سالخورده و بیمار رفع شود.چگونگی رفع این نیازها،کار دشواری است، مخصوصا زمانی که مسئله ی خرید مناسب‌ترین محصولات و لوازم وجود داشته باشد.البته با کمی ممارست می‌توانید تمام اطلاعات لازم را کسب نمایید و کیفیت زندگی خود و عضو سالخوده خانواده‌ی‌تان را بهبود بخشید.

به طور کلی تجهیزات پزشکی به دو دسته تقسیم می شوند:

1.تجهیزات پزشکی بادوام

2.تجهیزات پزشکی یکبار مصرف.

این دو نوع محصول مناسب رفع نیازهای اولیه و پزشکی افراد سالخورده، ناتوان و یا بیمار میباشند.اما هنگام خرید این دو نوع محصول باید قیمت، دسترسی و کارآمدی آن‌ها را در نظربگیزید. تفاوت تجهیزات پزشکی بادوام و یکبار مصرف در این است که تجهیزات پزشکی بادوام برای استفاده بلند مدت طراحی شده‌اند و به DME معروف هستند. تجهیزاتی مانند تخت بیمارستانی، وسایل کمک حرکتی مثل ویلچر، واکر، وسایل کمکی شخصی مثل صندلی حمام، لوازم کمکی پوشش لباس، اندام‌های مصنوعی، کفش طبی، کپسول اکسیژن جزو تجهیزات پزشکی بادوام هستند.

از لوازم و تجهیزات پزشکی یکبار مصرف فقط یک بار میتوان استفاده کرد و تجهیزاتی مانند چسب اندازه‌گیری فشار خون برای افراد دیابتی‌، محصولات مراقبتی بی‌اختیاری، پوشک، پانسمان و دستکش‌های محافظتی جزو تجهیزات یکبار مصرف میباشند.بهتر است به‌عنوان یک فرد بیمار یا مراقب با تعدادی از تجهیزات پزشکی پرکاربرد آشنا باشید.باید بدانید که تصمیم گیری درست و آگاهانه هنگام خرید تجهیزات پزشکی نقش مهمی در سلامت خود و عزیزانمان دارد.استفاده از لوازم و تجهیزات پزشکی نامناسب، سلامتی‌ را به‌خطر می اندازد.

 

 خرید تجهیزات پزشکی پیچیده و گران‌قیمت دردسرهای بیشتری دارد و گاهی به تخصص نیاز دارد.به همین دلیل باید در خرید، تحویل کالا و نگهداری از آن دقت لازم را داشته باشید. هنگام خرید تجهیزات پزشکی مناسب باید به مدت استفاده از آن نیز اهمیت دهید. بعضی اوقات افراد بیمار به تجهیزات پزشکی بادوام نیاز دارند.گاهی اوقات نیاز به تجهیزات پزشکی فوری استو گاهی هم این نیاز به مرور زمان و با پا به سن گذاشتن افراد به‌جود می‌آید. 


راحتی عامل تعیین کننده دیگری است که در انتخاب تجهیزات پزشکی به شما کمک میکند.بعضی از تجهیزات پزشکی بادوام مخصوص بیماری‌های خاص هستند.امروزه گزینه های زیادی برای انتخاب تجهیزات پزشکی وجود دارد شاید انتخاب بهترین‌ تجهیزات، هزینه بیشتری دارد اما انتخاب وسیله خوب ومناسب نقش مهمی در سلامتی فرد دارد.

 

هنگام خرید تجهیزات پزشکی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

ضمانت را فراموش نکنید

بسیاری از فروشندگان تجهیزات پزشکی، تجهیزات پزشکی را با قراردادهای خدمات و ضمانت ارائه می‌دهند .ضمانت تجهیزات پزشکی باعث می شود که هزینه‌های سنگین سرویس و تعمیرات این تجهیزاتکم شود.به همین دلیل هنگام خرید تجهیزات پزشکی از فروشنده گزینه‌هایی را که شامل ضمانت هستند را سوال کنید و از بندهای قرارداد اطمینان یابید و برای خواندن متن قرار داد و ضمانت تجهیزات پزشکی وقت بگذارید.

 

راهنمای خرید تجهیزات پزشکی


برای خرید و نوسازی تجهیزات پزشکی برنامه‌ریزی کنید

در حیطه پزشکی هر اتاق موقعیت و شرایط خاص خود را دارد. بنابراین هنگام اضافه کردن هر نوع تجهیزات پزشکی ،مکان وهزینه‌ آن را در نظر بگیرید و برای آن برنامه ریزی کنید.

 

به روند تحویل تجهیزات پزشکی توجه کنید

از فروشندگانی تجهیزات پزشکی خریداری کنید که خدمات مستقیم را به شما ارائه می‌دهند. فروشنده‌ای که خود را موظف می‌داند کالا را صحیح و سالم و به موقع در محل مورد نظر شما نصب کند، بهترین گزینه برای خرید تجهیزات پزشکی است.


مجموعه رهیافت طب بیش از  20 سال تجربه دارد و دارای کادر مجرب و متخصصمیباشد.این فروشگاه با دو شعبه فعال در جنوب کشور در صدد ارائه خدمات و محصولاتی با بهترین کیفیت در زمینه تجهیزات پزشکی و زیبایی میباشد.این شرکت علاوه بر فروش تجهیزات پزشکی با دارا بودن متخصصین کار آزموده در رشته های الکترونیک ، مهندسی پزشکی ، لیزر و مکانیک  با بومی سازی دانش فنی در زمینه طراحی ، ساخت ، تعمیر  دستگاه های پزشکی توانسته است خدمات قابل قبولی را برای این بخش به ارمغان بیاورد.

شرکت رهیافت طب، با تجربه موفق در زمینه بازرگانی و تجارت تجهیزات پزشکی کاربردی در کشور می تواند کمک شایانی به روند تامین بهترین و مناسب ترین تجهیزات پزشکی به هم میهنان گرامی بنماید.

تجهیزات پزشکی در مجموعه رهیافت طب در این دسته بندی ها ارائه میشود:  

.تجهیزات کلینیکی
تجهیزات اتاق عمل 
وسایل مصرفی پزشکی
.ابزار و تجهیزات سلامت خانگی
.زنان و زایمان
تجهیزات کاشت مو و زیبایی
لنز طبی و رنگی
 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!