ریزش مو در خانم ها و آقایان دلایل مختلفی دارد و گاهی این ریزش مو به اندازه ای شدت دارد که باعث می شود قسمتی از سطح مو به شکل بارزی خالی شود.کاشت مو بدون بانک مو از جمله روش های کاشت مو است و جایگزین موهایی میشود که ریزش داشته اند.

1.ترمیم مو به روش HRT :

روش HRT یک روش ترمیم مو است؛ در این روش ابتدا آن قسمت از پوست سر که نیاز به کاشت دارد را  لایه‌ برداری میکنند و سپس یک لایه شبیه سازی شده از پوست سر تهیه می کنند و موهایی که هم جنس و هم رنگ با موی سر فرد است بر روی این پوسته قرار میدهند اما این موها مصنوعی هستند. سپس این پوسته با یک چسب گیاهی که کاملاً محکم است و هیچگونه عارضه و حساسیتی ندارد بر روی سر فرد قرار می گیرد.

هزینه این روش زیاد است و طبیعی نیست و شبیه به کلاه گیس است اما مانند کلاه گیس از روی سر نمی افتد. این روش مناسب افرادی است که بانک موی مناسبی ندارد .

 

کاشت مو بدون بانک مو

 

2.ترمیم مو با استفاده از الیاف نانو :


این روش به تازگی در اروپا تأیید شده است. در این روش از الیاف ساخته شده با تکنولوژی نانو و کاملاً استریل استفاده می شود .این روش مناسب افرادی است که بانک مو ضعیفی دارند یا برای کاشت مو نمی خواهند موهای خود را کوتاه کنند. این الیاف با توجه به رنگ و حالت موی فرد ساخته میشوند.

در این روش  تارهای مو با ابزار بسیار ظریفی زیر پوست قرار می گیرد و شبیه موهای فرد است. این روش سرپایی و بدون درد و خونریزی است و فرد دچار حساسیت نمیشود.این الیاف 10 سال دوام دارند  و براحتی قابل برداشت هستند.

 

کاشت مو بدون بانک مو

 

3.کاشت مو به روش BHT :

 روش BHT تنها روش متداول کاشت مو بدون بانک مو یا با بانک موی ضعیف است. در این روش برای کاشت مو از موهای بدن فرد  استفاده می شود چون بانک موی  پشت سر فرد کم میباشد. این موها را میتوانند ازتمام قسمتهای بدن مثل سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و …. به وسیله پانچ برداشت.

این روش کاملاً شبیه به کاشت مو به روش FIT است.پزشک برای انجام این روش کاشت باید مهارت کافی داشته باشد . نتیجه بخش بودن روش BHT بستگی به عوامل مختلفی همچون استخراج اهدا کننده مناسب، شکافت واحد فولیکولی مناسب، پیوند هیدراتاسیون مناسب و ذخیره سازی، ایجاد محل دریافت مناسب با استفاده از زاویه مناسب، جهت و تنظیم، طراحی خط مو طبیعی دارد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!