برای اندازه گیری فشار خون باید روش صحیح اندازه گیری آن را بدانیدچون با یک اشتباه کوچک امکان دارد اطلاعات صحیحی درباره میزان فشار خون کسب نکنید. در این مطلب سعی شده نحوه صحیح اندازه گیری فشار خون و نکات دقیقی که می بایست رعایت گردد آموزش داده شود.

تذکراتی برای اندازه گیری صحیح فشار خون

1-آرامش خود را حفظ نمایید و سعی کنید برای 5 تا 10 دقیقه قبل از اندازه گیری فشار خون ثابت بمانید .
2-در فشار سنج بازویی لباس خود را درآورده به طوری که کاف بتواند مستقیما با بازوی شما تماس داشته باشد . فشرده شدن بازو توسط استین لباسی که تا بالای بازو تا شده ، پیچیده ویا فشرده شده است موجب اندازه گیری اشتباه فشار خون می شود.
3- استعمال دخانیات ، خوردن و آشامیدن تاثیر زیادی بر فشار خوندارد، قبل ازاندازه گیری فشار خون از انجام این فعالیت ها بپرهیزید .
4-فشار خون به طور مداوم در شبانه روز تغییر می کند. سعی کنید در ساعات مشخصی از شبانه روز فشار خون را اندازه گیری کنید
5-لطفا قبل از گرفتن فشار خون مجدد ، 10 تا 15 دقیقه استراحت کرده و ارامش خود را حفظ نمایید.
6-خیلی از عوامل مانند تمرینات ورزشی ، خوردن، صحبت کردن،حرکت کردن،عصبی بودن و تغییرات دمای محیط می تواند روی فشار خون شما تاثیر بگذارد . استرس های احساسی میتواند فشار خون شما را افزایش دهد . تغییرات فشار خون روزانه تا 50 میلی لیتر جیوه طبیعی می باشد . 
7- در هنگام اندازه گیری فشار روی یک صندلی با تکیه گاه بنشینید . دست خود را روی میز قرار دهید که کاف بسته شده به بازو هم تراز قلب قرار بگیرد و هر دو پا را روی زمین قرار دهید . در صورتی که دستگاه فشار خون شما مچی بود باید دست خود را با زاویه ی 45 درجه نگه دارید . 

 


8- چگونه کاف را به بازو ببندیم . ترجیها کاف باید به بازوی چپ بسته شود . انتهای کاف را از میله عبور دهید تا یک حلقه درست کنید . دست خود را درون کاف قرار دهید . به طوری که لوله ی متصل به کاف در قسمت پایین کاف قرار داشته باشد و لوله روی دست قرار گیرد . انتهای کاف را کشیده و ان را به صورت ارام و راحت و نه محکم به دور بازوی خود ببندید . کاف را طوری تنظیم نمایید که تقریبا یک سانتی متر از ارنج دست بالاتر قرار گیرد .

 

 

شما میتوانید از قسمت تجهیزات پزشکی در سایت ما نمونه های مختلف فشار سنج را مشاهده کنید و مدل دلخواه خود را خریداری کنید

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!