بعضی از افراد تصور میکنند که تکه های شکسته ی لنز با ناخن راحت تر بیرون می ایند . اما این تصور غلطی است .

 تکه ی شکسته میتواند چشم را خراش دهد قبل از در اوردن لنز بهتر است دست های خود را بشویید.حداقل به مدت 30 ثانیه و با صابون غیر عطری. همچنین نباید زیر ناخن ها چربی و کثیفی وجود داشته باشد .

بعد از ان با حوله ی بدون پرز دست هایتان را خشک کنید و مقابل آینه بایستیدسپس با استفاده از انگشت اشاره و شست پلک های پایین و بالای خود را کشیده و چشمانتان را کاملا باز کنید

حالا سعی کنید تکه های شکسته لنز را با چشم دیگرتان پیدا کنیداگر چشمان ضعیفی دارید از  فرد دیگری کمک بگیرید . البته توجه داشته باشد که فرد نباید مستقیما لنز های شکسته را در بیاورد مگر انکه مراحل قبلی تمیز شستن دست ها را رعایت کرده باشد.

باید اول تکه های درشت را پیدا کنید و مراحل بیرون اوردن آن کاملا مثل بیرون اوردن لنز معمولی می باشد.تکه های شکسته شده را به سمت سفیدی چشم بیاورید و احتیاط کنید و با دقت با نوک انگشت اشاره و شست تکه ها را بگیرید و بیرون بیاورید.

اما ان ها را دور نریزید ! ان ها را در جا لنزی قرار دهید و وقتی فکر کردید تمام تکه ها را در اوردید تکه ها را چک کرده تا مطمعن شوید تمام تکه ها را بیرون اوردید.

 

 

 

حالا با قطره استریل یا نمکی چشم خود را شست و شو دهید . حتما میدانید بعضی از لنز ها و قطره ها به هم نمیسازند پس حواستان به این موضوع باشد تا مشکل را برای خودتان بیشتر نکنید

بعد  چشمان خود را با اب بشورید تا تکه های ریز تر نیز همرا با جریان اب خارج شوند . چشمان خود را کاملا باز نگه دارید تا اب به تمام نقاط برود و اشیا اضافه از چشمتان خارج شود.

حالا که تمامی این مراحل را انجام داده اید ممکن است هنوز هم حس کنید چیزی در پشمان شما وجود دارد. در این مرحله تکه های دور انداخته نشده ی شکسته میتوانئ به کمک شما بیاید . این حالت ممکن است بخاطر اذیت شدن چشم شما بخاطر شکستگی لنز باشد.

اگر نتوانستید تمام تکه ها را بیرون بیاوردید به پزشک مراجعه کنید و سلامت چشمانتان را پشت گوش نیندازید.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!