دلایل زیادی میتوانند باعث آبریزش چشم شوند. آبریزش چشم می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و حتی توانایی شمارا برای دید مناسب کاهش دهد..رهیافت طب راه کار هایی به شما نشان می دهد تا بتوانید آبریزش چشم را در خانه درمان کنید

کمپرس سرد

کمپرس سرد یکی  از بهترین داروهای خانگی برای درمان آبریزش چشم است که باید بدانید و از آن استفاده کنید، است. چند قطعه یخ، کیسه‌ی یخ یا یک خوراکی منجمد را بردارید و سپس آن را در میان حوله‌ی پنبه‌ای قرار دهید. سپس باید آن را روی پلک‌های بسته‌تان نگه دارید. در واقع، این درمان خانگی می‌تواند به کاهش تورم، خارش و آبریزش چشم کمک کند.

مقدار زیادی آب بنوشید.

باید به مقدار فراوانی آب بنوشید. اگر آبریزش چشم ناشی از خشکی چشم باشد، بهترین راه برای درمان مشکل این است که بدن و چشم‌ها را با نوشیدن مقدار فراوانی آب دوباره هیدراته کنید.

 

 

 

ترکیب آب و نمک گرم

ترکیب آب و نمک گرم یکی دیگر از ساده‌ترین روش‌های خانگی برای رفع آبریزش چشم ناشی از آلرژی است. تنها کاری که باید بکنید این است که آب گرم و نمک را با هم مخلوط کنید و یک تکه پارچه‌ی پنبه‌ای و تمیز را به آن آغشته کنید. سپس از پارچه برای تمیز کردن چشم‌های آلوده استفاده کنید. در واقع، این درمان خانگی به کاهش حساسیت‌ چشم کمک می‌کند، زیرا ترکیب آب و نمک توانایی مبارزه با هیستامین‌هایی را که ممکن است باعث واکنش شوند، دارد.

چای کیسه‌ای

برای درمان تولید بیش از اندازه‌ی اشک، استفاده از چای کیسه‌ای یکی از بهترین داروهای خانگی است که میخواهیم در این مقاله ذکر کنیم. برای رسیدن به بهترین نتایج، باید از ۲ چای کیسه‌ای سیاه استفاده کنید و سپس آنها را در یخچال قرار دهید تا خنک شوند. در مرحله‌ی بعد، برای رسیدن به بهترین نتیجه‌ی ممکن، این کیسه‌های چای سیاه خنک را روی چشم‌های آلوده‌ی خود می‌گذارید

هویج

ویتامین A در هویج  زیاد است و به سلامت چشم کمک میکند. علاوه بر این، هویج همچنین بتا کاروتن دارد که برای قوه‌ی بینایی بسیار مهم است. برای از بین بردن آبریزش چشم، فقط باید دست کم ۲ لیوان آب هویج در هفته بنوشید. همچنین می‌توانید از هویج برای تهیه‌ی سالاد استفاده کنید. در حقیقت، استفاده از هویج یکی از بهترین داروهای خانگی برای رفع آبریزش چشم است که نباید نادیده بگیرید، بلکه سعی کنید از آن جهت رفع این مشکل در خانه استفاده کنید.

 

 

 

اطمینان حاصل کنید که در چشم‌ شما شی خارجی وجود ندارد.

خارج کردن شیء خارجی از داخل چشم یکی دیگر از بهترین داروهای خانگی برای رفع آبریزش چشم  است. اگر یک جسم خارجی در چشم فرو رفته باشد، ممکن است سبب آبریزش شود. برای مقابله با این مشکل، سعی نکنید که با استفاده از انگشتان‌تان شیء را خارج کنید. در عوض، باید چشمان‌تان را با دست‌های تمیز شستشو دهید. چشم خود را زیر یک جریان آب گرم جاری باز نگه دارید. شما می‌توانید این کار را زمانی که در حال دوش گرفتن هستید، انجام دهید به این ترتیب که باید اجازه بدهید آب از روی پیشانی‌تان رو به پایین سر بخورد و چشم‌تان را هم باز نگه دارید. در غیر این صورت، می‌توانید چشم‌ها را با استفاده از یک ظرف چشم‌شوی شستشو دهید. به علاوه، به یاد داشته باشید که اگر شیءِ تیزی در چشم‌تان باشد، نباید آن را مالش بدهید.

کمپرس چشم آماده کنید.

کمپرس گرم  در از بین رفتن جرم داخل چشم و همچنین شل شدن هر چیزی که ممکن است مجاری اشک را مسدود کند، کمک زیادی میکند. به علاوه، این درمان‌های خانگی همچنین کمک می‌کند که با تحریک و قرمزی مرتبط با آبریزش چشم مبارزه کنید.

روش انجام کار:

– یک تکه پارچه‌ی تمیز را زیر آب گرم بگیرید و آب اضافی آن را با فشار دادن خارج کنید.
– این تکه پارچه را روی چشمان‌تان قرار دهید.
– اجازه دهید که پارچه به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی چشم بماند.

آیا دوست دارید دیگر داروهای خانگی را برای رفع آبریزش چشم ناشی از آلرژی یاد بگیرید؟ ادامه‌ی این مقاله را بخوانید و سپس سعی کنید که یکی یا بیش‌تر از این داروهای خانگی را برای خلاص شدن از مشکل آبریزش چشم در اسرع وقت امتحان کنید.

از قطره‌ی چشم استفاده کنید.

برندهای قطره‌ی چشم زیادی برای کاهش قرمزی، خارش و آبریزش چشم که توسط آلرژی ایجاد می‌شوند، در دسترس هستند. در صورتی که علائم آلرژی چشم شما ملایم باشد، استفاده از قطره‌ی چشم می‌تواند به رفع مشکل کمک کند. قطره‌های چشم همچنین زمانی که آبریزش در اثر خشکی بیش از حد ایجاد شده‌ باشد، تاثیر بسیار خوبی دارند. در واقع، قطره‌ی چشم می‌تواند به روان‌سازی و مرطوب شدن چشم کمک کند و در نتیجه تولید اشک را کاهش دهد. شما می‌توانید از چشم پزشک خود بخواهید که قطره‌ی چشم مناسب برای شما را تجویز کند.

با استفاده از مراحل زیر از قطره‌ی چشم استفاده کنید:

– سرتان را عقب نگه دارید و سپس پلک پایین را بکشید. قطره‌ی چشم را سه تا چهار سانت دور از چشم نگه دارید.
– با فشار دادن بطری قطره‌ی چشم حدود دو تا سه قطره داخل چشم‌تان بریزید.
– از قطره‌ی چشم هر چهار ساعت یک بار یا هر زمانی که لازم بود استفاده کنید.

در واقع، استفاده از قطره‌های چشم یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای آبریزش چشم است بنابراین نباید آن را دست کم بگیرید، بلکه سعی کنید این دارو را زمانی که لازم بود استفاده کنید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!