گاهی به خاطر اینکه عدسی چشم انعطاف‌پذیری خود را از دست داده و نمی‌‌تواند بر روی اجسام نزدیک، مخصوصاً روزنامه، نقشه، یا اجسام ریز تطابق کامل انجام دهد،تاری دید ایجاد میشود.

امکان دارد دید شما ۲۰ به ۲۰ باشد، ولی با چند ساعت خیره شدن به صفحهٔ نمایشگر کامپیوتر دیدتان تار باشد، دودمه، گرد و غبار، آلودگی هوا چشم را تحریک و دید را تار می‌کند. عدم مراقبت درست یا مناسب بودن لنزهای چشمی و همچنین تحریک ناشی از عفونت چشم هم باعث تاری دید می‌گردند.

شاید افزایش نمره عینک بهترین راه حل برای رفع  چشم های ضعیف باشد،اما تاری دید همیشه دال بر نیاز به تغییر نمره عینک نیست. به گفته متخصصان چشم، علت تاری دید باید توسط پزشک بررسی شود چون احتمال دارد فرد مشکل جدی داشته باشد

 امکان دارد تاری دید  اولین علامت جدی چشم مثل آب مروارید، آب سیاه ، یا تخریب لکهٔ زرد چشم باشد. برخی شرایط خاص که مستقیماً به چشم مربوط نمی‌شوند نیز گاهی تاری دید می‌آورد. از جملهٔ اینها بیماری قند، کم‌خونی، بیماری‌های کلیوی، و بیماری‌های اعصاب  میباشد.

دیابت

اگر قند خونتان به درستی کنترل نشده باشد، مایعات وارد عدسی چشم می شوند و آن را متورم می کنند. این اتفاق معمولا وقتی می افتد که هنوز «دیابت» در شما تشخیص داده نشده یا درمان خود را تغییر نداده اید، مثلا تزریق انسولین را آغاز نکرده اید. وقتی قند خون به حالت طبیعی بازگردد عدسی چشم هم به حالت طبیعی بر می گردد. مبتلایان به دیابت باید هر ساله  مورد معاینه کلی قرار بگیرند چون بیشتر در معرض ابتلا به «رتینوپاتی دیابتی» و مشکلات چشمی هستند.

 

 

التهاب چشم

ممکن است بافت چشم در اثر پاشیدن یا کوبیده شدن چیزی متورم شود یا اینکه «ویروس هرپس» از یک تبخال به چشم منتقل گردد. خوابیدن با لنز، تمیز نکردن دقیق لنز چشمی یا دور نینداختن آنها به هنگام اتمام دوره مصرف، می تواند باعث انتقال عفونت شود.. بیماری های سیستم ایمنی مثل پسوریازیس، بیماری التهابی روده و آرتریت روماتویید که روی بخش های دیگر بدن تاثیر می گذارند هم می توانند باعث التهاب چشم ها شوند.

افت فشار خون

اگر احساس ضعف و سرگیجه دارید ممکن است علت آن کاهش فشار خون باشد. افت فشار خون می تواند به سبب کم آب شدن بدن در اثر فعالیت زیاد در هوای گرم باشد. برخی از داروها، مشکلات قلبی، تغذیه نادرست و عدم تعادل هورمونی منجر به افت فشار خون و در نتیجه تاری دید می شود.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!