آیا هایفوتراپی عوارض دارد ؟

آیا هایفوتراپی عوارض دارد ؟

یکی از بهترین روش‌های غیرتهاجمی برای جوانسازی، لیفت و از بین بردن چین و چروک‌های پوست صورت، گردن و بدن، هایفوتراپی میباشد. چون درهایفوتراپی از بخیه، برش، زخم، بی‌هوشی، بی‌حسی موضعی استفاده نمیشود، غیرتهاجمی است.عوارض هایفوتراپی بسیار کم میباشد.

 در کشورهای خارجی به هایفوتراپی،«لیفت وقت ناهار» یا «Lunchtime Facelift» میگویند چون این روش بسیار سریع و کم دردسر میباشد. یعنی انقدر کم دردسر که می‌توانید در یک روز کاری، در زمان استراحت ناهار هایفوتراپی کنید و سپس به محل کار بازگردید.

حتما بخوانید:

چون اساس کار هایفوتراپی  همان چیزی است که در دستگاه‌های سونوگرافی ( امواج فراصوت) استفاده می‌شود،به همین دلیل کم‌عارضه و کم دردسر میباشد. سونوگرافی، ایمن‌ترین شیوه‌ی تصویربرداری پزشکی میباشد. هایفوتراپی نیز یکی از ایمن‌ترین روش‌های لیفت و جوانسازی پوست  است.

 عوارض هایفو تراپی چیست؟

1.درد ،2.قرمز شدن پوست،3.متورم شدن پوست،4.بی حسی پوست،5.هایپر پیگمنتیشن

آیا هایفوتراپی درد دارد ؟

معمولا هایفوتراپی بدون درد است .فقط بعضی از مراجعین در طول جلسه‌ی درمانی روی پوست خود کمی سوزن سوزن شدن خفیف یا اندکی گرما را احساس می‌کنند اما بلافاصله بعد از اتمام درمان متوقف می‌شود. احساس سوزن سوزن شدن بیشتر در نواحی حساس مانند اطراف چشم و دور لب مشاهده می‌شود.

بیشتر بدانید:کربوکسی تراپی،روشی نوین برای جوانسازی پوست

آیا هایفوتراپی ضرر دارد؟


قرمز شدن پوست در هایفوتراپی

 قرمز شدن پوست شایع‌ترین عارضه هایفوتراپی است.اما علت قرمز شدن پوست واکنش طبیعی بدن به امواج صوتی است.البته این عارضه موقتی است و معمولاً چند ساعت بعد از جلسه‌ی درمانی ناپدید می‌شود.

آیا هایفوتراپی باعث تورم پوست می شود ؟

 باد کردن یا متورم شدن پوست،یکی دیگر از عوارض هایفوتراپی است که به ندرت مشاهده می‌شود.


بی‌حسی

چون قدرت نفوذ امواج هایفو بالا است، در موارد نادر، آسیب‌های جزئی به لایه‌هایی از پوست وارد میشود و پوست ناحیه‌ی تحت درمان بی حس می‌شود. بی‌حسی پوست هم موقتی است و معمولاً در عرض دو هفته، بدون نیاز به درمان‌های دارویی یا بالینی برطرف می‌گردد.

بیشتر بدانید:از لیفتینگ صورت چه میدانید؟

آیا هایفوتراپی ضرر دارد؟

 

امواج صوتی که توسط دستگاه هایفو تولید می‌شوند تا عمیق‌ترین لایه‌های پوست نفوذ میکند.چون نفوذ امواج هایفو بالا است حتی عمیق‌ترین چین‌های صورت هم برطرف می شوند. اما قابلیت منحصر به فرد امواج استفاده شده در هایفوتراپی این است که به لایه‌‌ای عمقی به نام SMAS می‌رسند. هیچکدام از درمان‌های غیرتهاجمی جوانسازی مانند لیزر یا روش RF چنین قدرت نفوذی ندارند. SMAS نام لایه‌ای است که در طی جراحی‌های لیفت پوست، اصلاح می‌شود. اثر هایفو بر لایه‌ی SMAS مشابه اثری است که جراحی لیفت بر آن می‌گذارد؛ بدون این که دردسرهای عمل جراحی و هزینه‌های آن را به همراه داشته باشد.


هایپر پیگمنتیشن

یکی از عوارض  هایفوتراپی ،هایپر پیگمنتیشن یا همان افزایش رنگدانه‌های پوست میباشد.البته بسیار نادر است. اما چون امکان دارد به عارضه‌ای دائمی  تبدیل شود، اهمیت زیادی دارد.هنوز علت بروز این عارضه کاملاً مشخص نیست و در لیزر درمانی هم دیده می‌شود.امکان دارد که تیره شدن پوست به دلیل بالا رفتن دمای لایه‌های سطحی‌تر تا دمای ۶۰ درجه‌ی سانتی گراد باشد.


نتایج ضعیف یا نتیجه نگرفتن از هایفوتراپی

 در مراجعین مختلف میزان اثر هایفوتراپی متفاوت است.

بیشتر بدانید:رفع چین و چروک صوررت با پی آر پی

آیا هایفوتراپی ضرر دارد؟

 

جمع بندی عوارض هایفوتراپی

تمام روش‌های درمانی زیباسازی صورت و بدن ،عوارض جانبی کمی دارند. با این حال بیشتر عوارض هایفوتراپی خفیف و موقتی است .هایفو تراپی مورد تایید FDA (سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا) است.

در واقع هایفوتراپی،یکی از امن ترین روش های جوانسازی پوست  می باشد.

عضویت در خبرنامه
  • ارسال به سراسر ایران ارسال به سراسر ایران
  • مناسب ترین قیمت مناسب ترین قیمت
  • گارانتی و خدمات پس از فروش گارانتی و خدمات پس از فروش
  • ضمانت اصل بودن کالا ضمانت اصل بودن کالا