ازگذشته تاکنون جوانسازی پوست خواسته‌ی بسیاری از ما بوده و هست. روش‌های درمانی و زیبایی پوست به مرور زمان و با پیشرفت علم رشد چشمگیری داشتند.نقش لیزردر میان تکنولوژی‌های جدید پررنگ‌تر است و در بسیاری از روش‌های درمانی استفاده میشود.در اندولیفت نیز از تکنولوژی لیزر استفاده می‌شود.

یکی دیگر از روشهای جوانسازی پوست صورت و دیگر بخش‌های بدن،اندولیفت میباشد .نتایج آندولیفت بسیار مشابه جراحی لیفت است 

اندولیفت چگونه کار می‌کند؟

هدف از انجام آندولیفت، لیفتینگ یا بالابردن اجزای صورت میباشد.و کمترین خطرات و عوارض را دارد و نیازی به بی‌هوشی و بستری شدن و برش زدن و بخیه زدن ندارد و هیچگونه جای زخم و اسکاری بر روی پوست به جا نمی‌گذارد.

پرتوی لیزر در اندولیفت، برخلاف لیزر موهای زائد، به صورت موضعی و سطحی نیست. این لیزر با استفاده از فیبرهایی به ضخامت یک تار مو (۲۰۰ یا ۳۰۰ میکرون معادل ۰.۲ یا ۰.۳ میلی‌متر) به زیر پوست و بافت‌های عمقی ارسال می‌شود و باعث  تجزیه‌ی چربی‌ها و بازآرایی اسکلت پروتئینی بافت میگردد.طول موج پرتوی لیزر استفاده شده در دستگاه اندولیفت، ۱۴۷۰ نانومتر است که مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده‌ی آمریکا برای درمان موضعی ذخایر بافت چربی است.

 

آندولیفت صورت

 

 نتیجه‌ی تابش لیزر در آندولیفت چیست؟

 • شل شدگی، چین و چروک و افتادگی پوست در بیشتر مواقع به دلیل  تجمع اندک چربی‌ها در زیر پوست است.لیزر با سرعت بسیار زیادی باعث تحریک چربی‌سوزی موضعی یا همان لیپولیز میشود.
 • این روش ،افتادگی‌های کم تا ملایم پوست در ناحیه‌ی گردن، صورت و بازوها را درمان میکند.
 • لیزر شرایط خاصی در لایه‌ی میانی پوست ایجاد میکند و باعث القای تولید و بازآرایی کلاژن‌های پوست میگردد.مسئول ایجاد قوام و استحکام بافت‌های بدن از جمله پوست، رشته‌های پروتئینی کلاژن هستند.
 • سلول‌های پوستی در بستره‌ای به نام ماتریکس خارج سلولی قرار دارند که حاوی پروتئین‌ها است و فعالیت‌های خاصی را انجام می‌دهد. اندولیفت، واکنش‌های سوخت و سازی در ماتریکس خارج سلولی را تحریک و فعال میکند و باعث بهبود وضعیت زیبایی و شادابی پوست میشود.
 • انرژی نوری  در اثر برخورد امواج لیزر با بافت‌های بدن به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. با گرم شدن بافت، بدن با رگ‌زایی و افزایش خونرسانی تلاش می‌کند تا دمای بافت را کاهش بدهد و در نتیجه غذارسانی به پوست بهتر میشود و ترمیم پوستی اتفاق می‌افتد.
 • تحریک چربی‌سوزی و همچنین بازآرایی عناصر بافتی در پوست، باعث کاهش حجم بافت چربی و بافت لنفاوی می‌شود. این دو از مهمترین عوامل افتادگی و شل شدن پوست هستند.
 • اندولیفت باعث هم تراز شدن و همچنین سفت شدن پوست می‌شود.

 

آندولیفت صورت

 

عملکرد لیزر اندولیفت

هر جسمی با توجه به ویژگی‌های فیزیکی ای که دارد قادر به جذب اشعه‌هایی با طول موج‌های مختلف است. مثلاً رنگ سیاه  همه‌ی طیف‌های رنگی را جذب می‌کند و رنگ سفید همه‌ی طیف‌های رنگی را بازتاب می‌کند و رنگ سیاه در برابر نور خورشید بیشتر گرم می‌شود. پس اشعه‌های نوری انرژی دارند و اگر جذب یک جسم شوند، این انرژی را به جسم منتقل می‌کنند.

 جسم مورد نظر ما در اندولیفت ،بافت چربی و بافت پیوندی موجود در لایه‌های پوست میباشد. پوست ما از نظر بافت شناسی دارای سه لایه است: پری‌درم (روپوست)، درم (لایه میانی) و زیرپوست (هیپودرم). لایه‌ی میانی و زیرپوست حاوی بافت پیوندی، رشته‌های کلاژن، چربی، عروق خونی و اعصاب میباشند.

چربی و اجزای مورد هدف در بافت پیوندی (همانند تمام اجسام دنیا) اشعه‌های نور با طول موج خاصی را جذب و باقی را بازتاب می‌کنند.در دستگاه اندولیفت از طول موج ۱۴۷۰ نانومتری استفاده می‌شود و چربی و بافت پیوندی جذب میشود و دمای موضعی آن‌ها را بالا میرود اما به سایر بافت‌ها آسیبی نمیرساند.

 اندولیفت چه مزیتهایی دارد؟‌

 • برش ندارد
 • امنیت آن بالا است و کم عارضه میباشد
 • تنها به یک جلسه‌ی درمانی نیاز دارد
 • زمان بهبودی بعد از عمل بسیار کوتاه است
 •  به بی‌هوشی نیاز ندارد
 • نسبت به سایر روش‌های لیفتینگ صورت هزینه‌ی کمتری دارد
 • بدون خونریزی وخونمردگی است
 • دقت بالایی دارد

 

آندولیفت صورت

 

ویژگی مهم اندولیفت این است که کمترین تهاجم را دارد.چرا روش‌های کم‌تهاجمی بهتر هستند؟

 •  به بی‌هوشی عمومی نیاز ندارند. یکی از خطرات تمامی عمل‌های جراحی بی‌هوشی عمومی است که شامل سکته و مرگ هم می‌شود.
 • زمان درمان این روشها کوتاه‌تر از جراحی است. 
 • خطرات و عوارض کمتری دارند.
 • برگشت پذیر هستند. اثرات روش‌های کم‌تهاجمی مانند هایفوتراپی، اندولیفت و کربوکسی تراپی، نسبتاً بلند مدت است اما نهایتاً برگشت پذیرند. 
 • زمان بهبودی کوتاه‌تری دارند.

کاربردهای اندولیفت چیست؟

برای درمان افتادگی پوست در زیر پلک‌های پایینی، نواحی چانه، غبغب، گردن، خط فک، گونه‌ها و اطراف دهان از روش اندولیفت استفاده می‌شود. به طور کلی اندولیفت در درمان هرجایی از بدن که نیاز به برطرف کردن افتادگی یا شلی پوست دارد موثر است.هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند.بیشتر از اندولیفت بر روی صورت و گردن استفاده می‌شود؛ اما برای لیفت پوست دور ناف، داخل ران، بازو، زانو، مچ پا، باسن و لگن هم استفاده میشود.

 

آندولیفت صورت


آیا اندولیفت بهترین روش جوانسازی پوست است؟

 قطعاً یکی از موثرترین و کم‌خطرترین روش‌های جوانسازی پوست،اندولیفت است. اما برترین روش نیست. مثلاً برای درمان خطوط ریز صورت،‌ کربوکسی تراپی بسیار موثر است و از هایفوتراپی برای چین و چروک‌های عمیق استفاده می‌شود. برای جوانسازی پوست تزریق ژل بسیار مناسب‌تر از اندولیفت است. پزشک متخصص با بررسی علت چین و چروک، افتادگی و شل شدگی پوست، بهترین روش را برای جوانسازی به شما توصیه میکند.

عوارض جانبی اندولیفت چیست ؟

چون روش اندولیفت کم‌تهاجمی است عوارض بسیار کمی دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!