ریزش مو یک تجربۀ بسیار آسیب زا برای مردان و برای زنان می باشد و افراد زیادی دچار ریزش مو شده اند .ریزش مو هم باعث کاهش اعتماد به نفس میشود و هم سن را بالا میبرد.خوشبختانه امروزه با کاشت مو میتوان این مشکل را برطرف کرد.

افرادی که پیوند مو انجام داده اند وصاحب موی پرپشت شده اند،اعتماد به نفسشان بیشتر شده است.اما اولین چیزی که به آن فکر می کنند اینست که هنگامی به آرایشگاه میروند یک مدل جدید به موهای خود بدهند. اگر تازگی اقدام به کاشت مو کرده اید بهتر است به چند نکته مهم توجه کنید.

 

 

اولین ماه پس از FUT یا FIT

باید اولین ماه پس از کاشت مو توجه زیادی به پوست سر و موهایتان داشته باشید.باید در هفتۀ اول بعد از کاشت مو،تا زمانی که غدد چربی بهبود یابند و موها رشد کنند در نواحی درمان از شامپوهای مخصوص استفاده نمایید. 

باید موها را به آرامی بشویید و یا خشک کنید .بعد از سه هفته بعد از کاشت مو میتوانید موهای خود را اصلاح کنید. اما توصیه می شود قبل از اینکه موهایتان را اصلاح کنید، با پزشک متخصص پوست و مو خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که سر به طور مناسب بهبود یافته است.

 

 

کوتاهی مو بعد از کاشت مو

 

اگر فرآیند بهبودی کمی آرامتر از حد طبیعی باشد امکان دارد روی سر کمی قرمزی، تورم و نقاط پوسته شده ایجاد شود در این مواقع باید  قبل از اصلاح مو کمی صبر کنید.چون اصلاح محل کاشت را تحریک میکند و بهبودی را به تاخیر می اندازد.

 

بعد از کاشت چه مدل مویی می توان استفاده کرد؟

بعد از کاشت  اگر پوست سرتان کاملا بهبود یافته است از هر مدل مویی میتوان استفاده کرد .باید بدانید که خطر کنده شدن موهای پیوند شده بسیار پایین است . بسیاری از مردانی که پیوند مو انجام داده اند اغلب وقتی به آرایشگاه می روند می خواند موهای خود را بتراشند که آنهم به دلیل ناهمسان بودن طول موهای خودشان با موهای پیوندی است، چرا که می خواهند موهایشان به طور یکدستی رشد کنند.بهتر است بعد از کاشت مدلی را انتخاب کنید که محل های اهداکننده را که هنوز در حال بهبودی و رشد هستند، بپوشاند. 

 

 

کوتاهی مو بعد از کاشت مو


اگر ترجیح میدهید بعد از کاشت از محصولات آرایشی مثل رنگ های شیمیایی یا درمان های حرارتی استفاده کنید بهتر است 3 تا 4 هفته صبر کنید. چون گرمای بیش از حد به فولیکول های جدید آسیب میرساند .همچنین اگرفولیکولهای جدید در معرض گرمای طولانی قرار بگیرد احتمال سوختگی و آسیب به پوست سر نیز وجود دارد. فولیکول های مو در مراحل اولیه رشد امکان دارد به محصولات شیمیایی و زیبایی حساس تر باشند و واکنش معکوسی به محصولات نشان دهند.
 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!