چون رشد موههای کاشته شده طول میکشد نمیتوان نتیجه پیوند مو یا کاشت مو را پس از مدت کوتاهی مشاهده کرد .مشاهده نتیجه نهایی کاشت مو احتیاج به صبر و زمان دارد.

رشد موها بعد از کاشت مو

یکی از دغدغه های مهم  افراد پس از کاشت مو،چگونگی رشد موهای کاشته شده می باشد.بعد از کاشت مو،رشد مو به عوامل زیادی از جمله ،روش کاشت مو، ژنتیک و …وابسته میباشد.


رشد مو در سر انسان ها دوره های مختلفی دارد. 

 آناژن یا Anagen یکی از دوره های رشد مو است در این دوره رشد مو فعال می باشد.برای همه افراد و برای همه موها این دوره یکسان نمیباشد.برای هر کدام از موها دوره آناژن 1.5 الی 7 سال ادامه دارد. اما متوسط این دوره 3 سال است 85 درصد از موهای هر انسانی در مرحله رشد فعال یا آناژن می باشند.
 کاتاژن Catagen دوره بعدی رشد مو است. دوره ریختن موها و رشد جایگزین آنها را  کاتاژن مینامند.معمولا این دوره 3 هفته طول میکشد.
Telogen یا تلوژن دوره بعدی رشد مو می باشد. این دوره قبل از آناژن برای موها اتفاق می افتد. این دوره تا 3 ماه طول می کشد.


رشد موها بعد از کاشت مو چقدر طول میکشد؟

 معمولا پروسه رشد موهای کاشته شده نسبتا طولانی مدت است.برای اینکه مراقبتهای لازم بعد از کاشت را انجام دهیم باید بدانیم که در هر دوره زمانی بعد از کاشت چه مرحله ای از رشد موهای کاشته شده باید اجرایی شود. اینگونه می توان رشد موها را در بهترین شرایط ممکن و در زمان درست شاهد باشیم.

برای اطمینان از صحت عمل باید موهای کاشته شده توسط فرد یا پزشک متخصص بازرسی شوند.

هفته اول بعد از کاشت مو

یکی از مهمترین زمان ها برای مراقبت های پس از عمل پیوند مو،هفته اول می باشد.چون امکان دارد محل های اهدا کننده یا بانک مو دچار ورم شود، که معمولا طبیعی است. در صورت مشاهده هر نوع قرمزی و یا ورم در قسمت بانک مو خونسردی خود را حفظ نمایید، زیرا این مورد برای افراد زیادی بعد از کاشت مو پیش می آید و مشکل خاصی به جود نخواهد آورد.

هفته دوم بعد از کاشت مو

در هفته دوم ورم و قرمزی که در هفته اول وجود داشت کمتر میشود تا به طور کامل از بین برود. اگردر سر خود در این دوره زمانی  پوسته مشاهده کردید،نگران نباشید .با شست و شو درست و مناسب میتوان این پوست خشک شده را برطرف نمود.

برای اینکه نتیجه عمل کاشت مو خوب شود باید داروهایی که بعد از کاشت مو توسط پزشک تجویز میشود را با دقت مصرف کرد .سهل انگاری در مصرف داروها باعث بروز مشکلاتی در آینده میشود.

هفته سوم بعد از کاشت مو

امکان دارد در هفته سوم موهای کاشته شده شروع به ریزش کند و تا پایان ماه ادامه پیدا کند. ریزش موهای کاشته شده در این بازه زمانی کاملا طبیعی است. چون فولیکول های مو وارد فاز شوک می شود و این شوک باعث ریزش موها می شود. در اینجا تنها تارهای مو ریخته شده و فولیکول مو سالم می باشد. در این مرحله دوباره شاهد رشد این موها خواهیم بود.

امکان دارد در هفته سوم پس از کاشت شکل ظاهری موها مانند قبل از عمل شود. این دوره خواب موها نام دارد و قبل از شروع به رشد مجدد رخ میدهد. زمان شروع و پایان این دوره برای افراد مختلف، متفاوت می باشد.

 


ماه دوم تا چهارم بعد از کاشت مو

رشد موهایی که توسط پزشک کاشته شده در این بازه زمانی آغاز میشود  البته امکان دارد که موها کم پشت باشد و به تراکم دلخواه نرسیده باشند. ناحیه اهدا کننده در این  دوره به طور کامل ترمیم  میشود و هیچ گونه قرمزی و یا مشکلات دیگری در این قسمت دیده نمی شود.

ماه پنجم تا نهم بعد از کاشت مو

رشد موهای کاشته شده از ماه پنجم بیشتر میشود و می توان موهها را  کوتاه کرد. در این دوره پوست سر  به حالت طبیعی و اولیه خود باز می گردد.

سال اول بعد از کاشت مو

پس از یک سال بعد از کاشت ،موها در اغلب نواحی سر رشد میکند. اغلب موها از پوست سر خارج شده و تراکم موها به حد قابل قبولی رسیده است.

مشاهده فر در موها طبیعی است. این حالت با گذشت زمان از بین می رود.بسیاری از مشکلاتی بعد از یکسال تمام میشود.

سال دوم بعد از کاشت مو

 موهای کاشته شده پس از دو سال رشد کاملا طبیعی دارند وتراکم  مناسبی دارند. ضخامت موهای کاشته شده در سال دوم بیشتر از سال اول است. در سال دوم میزان حجم موها بیشتر شده و همچنین شاهد رشد و تراکم بیشتر موهای کاشته شده نیز خواهید بود.

به طور کلی میتوان گفت بهترین زمان برای مشاهده نتیجه نهایی کاشت مو، سال دوم پس از عمل کاشت مو است.

شما میتوانید تمامی وسایل مصرفی ، تجهیزات و ابزار کاشت مو با کیفیت صادراتی و ضمانت معتبر از مجموعه رهیافت طب دریافت کنید.

.در واقع این مرکز قادر است صفر تا صد ابزار کاشت مو را در سراسر ایران  و کشور های همسایه را تامین کند

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!