بسیاری از افراد بعد از کاشت مو دچار جوش میشوند .جوش بعد از کاشت مو انواع مختلفی دارد. جوش بعد از کاشت مو و راه های درمان آن موضوعی است که می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم.

جوش بعد از کاشت مو چند نوع است؟

بعضی از جوش ها بسیار سطحی هستند و فقط باعث قرمزی روی پوست می شوند.این جوش ها زمان کمی روی پوست میماند و جای نگرانی ندارد.
 برخی از جوش ها چرکی هستند و درمان آن ها دشواراست و باید از بروز آن ها روی پوست جلوگیری کرد.


علت ایجاد جوش بعد از کاشت مو

زمانی که موهای ریخته شده شما کمتر از 40 تا 50 درصد است. فاصله بین ریشه های موهایتان نیز کم است و ایجاد شکاف روی پوست در آن نواحی کار بسیار دشواری می باشد.

کاشت مو در قسمتهایی که تراکم آنها خیلی کم نیست و ریشه های مو به یکدیگر نزدیک هستند به ریشه مو آسیب میرساند. این آسیب ها به صورت کیست مویی و جوش های چرکی در این نواحی نمایان می شود.اگر بعد از دو ماه از کاشت مو دچار 1  یا 2 عدد جوش شدید نگران نباشید چون  کاملا طبیعی است. اما اگر بلافاصله بعد از عمل کاشت مو تعداد جوش های روی سرتان بیشتر از 2 یا 3 عدد باشد باید به پزشک مراجعه کنید.

 

جوش بعد از کاشت مو

 

زمانی که موهای کاشته شده در حال رشد هستند، نواحی کاشت مو دچار جوش های التهابی میشود که کاملا طبیعی است. این جوش ها خود به خود درمان می شوند و نگران کننده نیست. اما بعضی مواقع  امکان دارد جوش ها ترمیم نشوند که در این صورت باید سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید.

روشهای درمان جوش های بعد از کاشت مو :

تا دوهفته بعد از کاشت مو بطور منظم، ناحیه پشت سر خود را (بانک مو) گرم و مرطوب نگهدارید چون باعث بهبود سریع زخم های ایجاد شده میشود. شما می توانید این کار را با یک حوله و یا یک کمپرس و یا اسفنج گرم و مرطوب انجام دهید.


حتما 3-4 روز بعد از کاشت مو، سر خود را بشویید و آن را تمیز نگهدارید. عدم رعایت بهداشت و شستشوی کافی سر باعث ایجاد شوره و چربی روی سر می شود و درنتیجه احتمال ایجاد جوش های چرکی و کیست مویی بالا میرود. درمان جوش های چرکی بسیار سخت است و به موهای کاشته شده آسیب میرساند.

 

جوش بعد از کاشت مو

 

امکان دارد جوش های کوچک، پوسته های زرد و یا قرمز در منطقه اهدا کننده یا گیرنده ازعلائم اولیه ی عفونت باشد. اگر متوجه هر یک از این علائم شدید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

 قرمزی، تورم و حساسیت در  چند روز اول پس از عمل طبیعی است اما اگر بعد از روز دوم قرمزی، تورم یا حساسیت افزایش یافت حتما به پزشک مراجعه کنید. به ندرت، یک یا چند پیوند عفونی میشوند.عفونت با جوش سفید یا قرمزی در اطراف موهای منفرد ظاهرمی شوند. این جوش ها ممکن است با یک پوسته زرد رنگ همراه باشند و ممکن است حساس باشند. 


همیشه بعد از کاشت مو تعداد کمی جوش چرکی ایجاد میشود اما اهمیت خاصی ندارد. زمان ایجاد این ضایعات از چند هفته تا ۴- ۲ ماه پس از عمل است. برای جلوگیری از بروز جوش باید ناحیه کاشت مو، خوب، تمیز و مرتب با شامپو شسته شود. استفاده ازکمپرس گرم و مرطوب و آنتی بیوتیک موضعی و درصورت عدم جواب دهی آنتی بیوتیک خوراکی و زمانی بازکردن و تخلیه جوش ها از شروعات درمانی برای جوش ها می باشند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!