ابرو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی هر فرد دارد .افرادی که دچار ریزش ابرو میشوند اعتماد بنفسشان نیز کم میشود . یکی از روش های درمان ریزش ابرو، کاشت ابرو می باشد.

در کاشت ابرو مثل کاشت مو نیاز به بانک موی مناسب از موهای طبیعی خود فرد است. البته چون در کاشت ابرو به بانک موی کمتری هست بنابراین تامین بانک مو راحت تر است و بیشتر افراد با استفاده از روش های مختلف،می توانند  اقدام به کاشت ابرو کنند. کاشت ابرو درد و یا خطر خاصی ندارد وبرای کاشت ابرو  نیازی به بیهوشی و یا بستری در بیمارستان نیست.

توصیه های قبل از کاشت ابرو:


قطع کردن استعمال دخانیات

همه افراد باید قبل از اقدام به کاشت ابرو  مصرف دخانیات را قطع کنند چون باعث بروز مشکلاتی پس از انجام کاشت ابرو می شود. در نتیجه به هیچ عنوان از هر نوع دخانیات مانند سیگار، قلیون، پیپ و… استفاده نکنید. بهتر است یک ماه قبل از عمل کاشت ابرو مصرف دخانیات را قطع کنید.

عدم مصرف مکمل های ویتامین E قبل از کاشت

قبل از کاشت ابرو مصرف مکمل ها و قرص های حاوی ویتامین E نیز باید قطع شود چون ویتامین E خون را رقیق میکند وامکان دارد رقیق شدن خون در اجرای عمل پیوند مشکل بوجود آورد بنابراین بهتر است 10 روز قبل از کاشت ابرو از مصرف قرص ها و مکمل های غذایی خود داری شود.

 

عدم استفاده ازآسپیرین

معمولا اغلب افراد میانسال  برای رقیق شدن خون از داروهای حاوی آسپیرین استفاده میکنند. چنین افرادی نیاز است 10 روز قبل از پیوند ابرو، مصرف چنین داروهایی را قطع کنند چون داروهای ضد انعقاد خون و یا داروهای حاوی آسپیرین خون را رقیق کرده ودر پیوند ابرو اختلال ایجاد میکند .

قطع مصرف مشروبات الکلی

حتما باید هفت روز قبل از انجام عمل پیوند مو،مشروبات الکلی مصرف نشود. مصرف انواع مشروبات الکلی علاوه بر ایجاد مشکلات متعدد،باعث رقیق شدن خون میشود.

 با پزشک خود مشورت کنید

حتما یک هفته قبل از کاشت ابرو با پزشک خود مشورت کنید و توضیح کاملی از شرایط جسمانی و دارو یا مکمل هایی که مصرف میکنید را به پزشک ارائه دهید چون مصرف بعضی از داروهای شیمیایی و یا داروهای گیاهی باعث اختلالاتی در عمل پیوند ابرو می شود و پزشک شما باید از موارد با خبر باشد تا آن دارو را قطع کند و در صورت نیاز جایگزینی برای آن انتخاب نماید .

برنامه ریزی دقیق

افرادی که برای کاشت ابرو به شهر دیگری میروند نسبت به افرادی که در شهر محل زندگی خود این کار را انجام میدهند به برنامه ریزی بسیار دقیق تری نیاز دارند. 

قبل از کاشت ابرو مصرف ماینوکسیدیل را قطع کنید

اگر برای درمان ریزش مو و یا ریزش ابرو از محلول ماینوکسیدیل استفاده می کنید باید یک هفته قبل از انجام پیوند ابرو مصرف آن را قطع کنید.در صورتی که پس از انجام عمل نیاز به استفاده از این دارو باشد، باید طبق دستور پزشک شروع به استفاده از آن نمود.

 

 شب قبل از  کاشت ابرو استراحت مناسب داشته باشید

امکان دارد افرادی که قصد عمل پیوند ابرودارند  دچار استرس شوند . مدیریت این استرس و اضطراب اهمیت زیادی دارد. 

استحمام در روز کاشت ابرو

یکی از مواردی که باید در روز انجام پیوند ابرو به آن توجه شود، استحمام قبل از عمل کاشت ابرو است. 

مصرف وعده های غذایی مناسب

روز کاشت ابرو قبل از اینکه به کلینیک بروید اگر نوبت شما صبح بوده صبحانه کامل و البته نه زیاد سنگین میل کنید. اگر نوبت شما بعد از ظهر بوده نیز قبل از رفتن به کلینیک ناهار سبک اما مقوی مصرف نمایید تا با نیرو و انرژی کافی آماده انجام عمل پیوند ابرو گردید  و هنگام عمل دچار مشکلاتی مانند ضعف، سستی و بی حالی نشوید. 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!