یکی از روش های کاشت مو، روش HRT میباشد.این روش یک عمل پیوند موی طبیعی نیست،در این روش از موهایی شبیه به موهای واقعی فرد استفاده می شود که کاملا مصنوعی میباشند. این روش یکی از ابتدایی ترین روشهای ترمیم مو میباشد وبه طور کامل در تمام کشورهای پیشرفته دنیا منسوخ شده است.

در این روش با بررسی موهای شخص، موهایی شبیه به آن ها به صورت مصنوعی تهیه می گردد و به پوست سر اضافه می شود.کاشت مو یک فرآیند پزشکی است که به تخصص و تجربه نیاز دارد اما روش HRT یک روش ترمیمی است که کاملا موقتی است و مناسب افرادی است که بانک موی مناسبی ندارند .

مزایای کاشت مو به روش HRT چیست؟

تنها مزیت این روش این است که مناسب افرادی است که بانک موی مناسبی ندارند و نمیتوانند کاشت موی طبیعی انجام دهند.اما  افرادی که بانک موی ضعیفی دارند بهتر است از روش BHT استفاده کنند در این روش  گرافت ها  را از موهای بدن تهیه میکنند.

 

 

معایب کاشت مو به روش HRT چیست؟

  •  موها طبیعی نیستند
  •  به دلیل تعریق و تجمع چربی های سر،فرد دچار عفونت و قارچ  میشود 
  •  به صورت دوره هایی با فاصله زمانی کم و صرف هزینه، نیاز به ترمیم دارد
  • عدم امکان استفاده در تمامی فعالیت های روزانه
  •  قابلیت رشد ندارد
  • چون قابلیت کوتاه کردن ندارد یکنواخت میششود
  • نسبت به عمل کاشت موی طبیعی هزینه ی بالایی دارد

 

 

مزایا و معایب ترمیم مو به روش HRT

 

هزینه کاشت مو به روش HRT چقدر است؟

چون در روش HRT  موها به صورت مصنوعی پیوند زده می شوند و دائمی نیستند به طور مرتب نیاز به ترمیم دارند به همین دلیل هزینه ی آن بسیار زیاد است. 

بهترین روش کاشت مو چیست؟

روش FIT:

در این روش گرافت ها  رابه صورت تکی از قسمت بانک مو برمیدارند. 

روش FUT:

در این روش  گرافت های مو را به صورت یک نوار یک سانتی متری از پشت سر برمیدارند و فولیکول های مو را جدا میکنند و در قسمت کم پشت و ناحیه بدون مو سرمی کارند.

روش ترکیبی:

این روش ترکیبی از دو روش کاشت موی FIT و FUT است و مناسب افرادی است که میزان طاسی سر آن ها زیاد است و به پیوند گرافت های بیشتری نیاز دارند.

 

 

مزایا و معایب ترمیم مو به روش HRT

 

روش SUT:

این روش بر پایه ی روش FIT است اما گرافت ها را بوسیله دستگاه SAFER برمیدارند و بقیه ی مراحل به همان صورت انجام می شود.

روش MICRO FIT:

جدیدترین روش کاشت مو این روش می باشد که  نسبت به سایر روش ها مزایای بسیاری دارد. این روش تکامل یافته روش FIT است و عوارض کاشت مو ندارد.

کاشت مو با ربات ARTAS:

کاشت مو رباتیک با دستگاه ARTAS ،مدرن ترین روش کاشت مو می باشد. ARTAS یک ربات تمام اتوماتیک است که تمامی مراحل یک عمل کاشت مو از تشخیص گرافت های مقاوم و مناسب و برداشت آن ها تا کاشت گرافت ها همراه با طراحی خط رویش مناسب را بصورت اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!