زمانی که لنز میگذارید باید مانند چشم دوم خودتان از ان مراقبت کنید.همیشه قبل از گذاشتن لنز‌ها در چشم ها ، دست‌هایتان را خوب بشورید.

 اگر مدت زمان زیادی از رایانه استفاده میکنید پس از مدتی استفاده چشمتان دچار خستگی میشود. نگاه کردن به مانیتور به خودی خود باعث ضعیف شدن چشمان شما نمیشود

هر ۲۰ دقیقه،۶ متر دور تر را حداقل به مدت ۲۰ ثانیه نگاه کنید.با اینکار شما به چشمان خود استراحت داده و مانع از خسته شدن ان می شوید.

بهتر است هر سه ماه یکبار لوازم ارایشی خود را دور بریزید.لوازم ارایشی و کرم های شما مکان مستعدی برای رشد باکتری ها هستند.اگر به عفونت چشمی دچار شدید اولین کاری که باید بکنید این است که تمامی مواد ارایشی خود را دور بریزید و بلافاصله به یک پزشک مراجعه کنید .

اگر میدانید که به ممکن است به محصولات ارایشی جدید حساسیت نشان دهید در ان واحد فقط از یک محصول جدید استفاده کنید. لوازم ارایش را با کسی شریک نشوید و از نمونه هایی که در مغازه برای امتحان قرار داده شده استفاده نکنید.

دارو ها هم میتوانند بینایی را تهدید کنند. حتی ترکیبی از داروهای بسیار معمول میتواند باعث کم شدن بینایی شوند.حتمادر صورت بروز مواردی مثل خشکی و یا آبکی بودن چشم، دو بینی، حساسیت به نور، باد کردگی و یا افتادگی پلک و تاری دید شدید، به پزشک مراجعه کنید.

زمانی که لنز میگذارید باید مانند چشم دوم خودتان از ان مراقبت کنید.همیشه قبل از گذاشتن لنز‌ها در چشم ها ، دست‌هایتان را خوب بشورید. فقط از پاک‌کننده‌ها و قطره‌هایی که دکترتان تجویز میکند استفاده کنید . زمانیکه  لنز را از چشم خود بیرون می اورید آن را شستشو داده و خشک نمایید و حواستان به زمان دور انداختن لنز باشد.از لنز به هنگام شنا کردن و یا زمانی که با مواد پاک کننده مانند سفید‌کننده‌ها سروکار دارید،‌استفاده نکنید. هرگز در هنگام خواب یا حتی چرت لنز را در چشمتان نگه ندارید . هم چنین لنزها را طولانی‌تر از مدتی که سفارش شده بر روی چشم قرار ندهید..

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!