لنزهای روزانه برای مصرف روزانه می باشد. این لنزها از سه لایه تشکیل شده اند.

اگر شما از لنزهای تماسی استفاده می‌کنید، از تمام مشکلات آن اطلاع دارید.بعضی از این مشکلات عبارتند از،گم شدن یا پاره شدن یکی از لنزها در حین استفاده و جابه‌جا شدن لنزها هنگامی که در چشم قرار دارند.

در این  مقاله بعضی دیگر از مشکلات استفاده از لنز را بازگو میکنیم.

خشک شدن لنز در شب :

اگر شما هم در طی روز به طور مداوم از لنرهای تماسی استفاده میکنید احتمالا در انتهای روز از خشکی ان شکایت می کنید.اما جالب است بدانید این در واقع خشکی چشم نیست که باعث ازار شما می شود . بلکه فشاریست که ذرات نمک موجود در اشک بر لنز وارد می کند.لنز در طول روز در نمک طبیعی اشک چشم غوطه ور است ، هنگامی که آبِ اشک از چشم تبخیر می‌شود، مقداری نمک پشت لنز باقی می‌ماند و لنز را نمکی می‌کند. 

برای حل این مشکل چه باید کرد ؟ 

 لنزهای روزانه  از سه لایه تشکیل شده اند  دو لایه ژلاتینی با پایه آب و یک لایه میانی از جنس سیلیکون هیدروژل که از سوی دو لایه دیگر دربرگرفته‌ شده است. امکان حل‌پذیری سیلیکون هیدروژل در آب بیش از لنزهای سنتی یک لایه می‌باشد. اضافه شدن لایه‌ها فقط رطوبت چشم را افزایش می‌داد اما تاثیر و ضخامت آن مانند مدل های قبلی بود.

 

 

 

لنزهای روزانه برای سلامت چشم‌ها بهترند

 کسانی که از لنز استفاده می‌کنند اغلب لنزهایی که دوام بیشتری دارند را ترجیح می‌دهند، اما لنزهای روزانه سالم‌ترند. دور انداختن لنز در پایان روز بدین معناست که نیازی به جا لنزی پیدا نمی‌کنید و همین امر خطر تجمع باکتری‌ها در ظرف و در نتیجه عفونت‌های چشمی را از بین می‌برد. حقیقتا مهم نیست چقدر تلاش می‌کنید تا لنز خود را تمیز نگه دارید، تقریبا امکان از بین بردن تمام میکروب‌های روی آن غیر ممکن است. به همین دلیل ابتلا به عفونت‌های چشمی در افرادی که از لنزهای روزانه استفاده می‌کنند، کمتر است.پس اگر چشمان حساسی دارید و خطر ابتلا به عفونت های چشمی در شما بالاست از لنز های روزانه استفاده نمایید.

ایا لنز های روزانه نسبت به مدل های دیگر مقرون به صرفه نیستند؟

بیشترین شکایتی که درباره لنزهای روزانه می شود ، هزینه بیشتر این نوع لنزها نسبت به انواع هفتگی و ماهانه آن است. اما اگر هزینه‌های نگهداری و تمیز کردن لنزهای هفتگی و ماهانه را حساب کنید، با هزینه‌ لنزهای روزانه برابر خواهد شد. این نوع لنز برای افرادی که به ندرت از لنز استفاده می‌کنند بهتر است زیرا در این صورت مجبور نیستند که لنزهای خود را برای مدت طولانی در مایع مخصوص قرار دهند.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!