مرکز تخصصی کاشت موی طبیعی آفتاب

مرکز تخصصی کاشت موی طبیعی و لیزر آفتاب با هدف ارائه بالاترین کیفیت دز زمینه کاشت موی طبیعی ، لیزر و لاغری دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت میباشد.دکتر سید فرهاد رجالی سرمایه گذار و پایه گذار مرکز کلینیک آفتاب ، پس از نزدیک به 2 دهه فعالیت پزشکی و قریب 12 سال خدمت در عرصه کاشت موی طبیعی ، لیزر و لاغری

معرفی اجمالی:

 

بدون شک موهای انسان یکی از مهم ترین عوامل حفظ جوانی و زیبایی انسان است.ریزش موها یکی از عوامل مهم از دست دادن احساس اعتماد به نفس است. با توجه به این که در اغلب موارد خصوصا در طاسی ژنتیک ( که شایع ترین شکل طاسی در آقایان و خانم هاست) روند ریزش موها تدریجی است، شخصی که دارای موهای زیبا و پرپشت بوده با از دست دادن تدریجی موها اعتماد به نفس خود را نیز از دست می دهد که این عوامل بر بازدهی و روابط کاری وی نیز اثر می گذارد.

در ژاپن دکتر Shoji Okuda در سال 1939 میلادی اولین مورد پیوند مو در دنیا را ثبت نموده است و پس از آن در سال 1952 دکتر Norman Orentrich پانچ گرافت را ابداع نمود. از آن موقع تا کنون علم پیوند مو هر روز متکامل تر شده است و هرساله تعداد افراد متقاضی کاشت موی طبیعی در دنیا فزونی یافته است.

در مرکز کاشت موی دکتر رجالی ( کلینیک آفتاب) کاشت موی سر با 4 روش جدید دنیا انجام می گردد که شامل موارد زیر است:

 1. روش FUT  یا روش نواری: برداشت فولیکول های مو در این روش به صورت نواری از پشت سر انجام می گیرد. در هر مرحله بر حسب تراکم بیمار و وضعیت موی فر حدود 2000 تا 3000 گرافت یعنی معادل حدود 4 تا 8 هزار تار مو با این روش قابل انجام است.
 2. در دهه 1990 میلادی روش میکروگرافت به طرف فولیکولاریونیت میگروگرافت متحول شد که تا کنون بهترین روش پیوند موی طبیعی محسوب می شود.تاکید این روش بر دو جنبه می باشد:

  اولین تاکید بر افزایش نگهداری فولیکولهای پشت سر هم می باشد چون این منبع محدود می باشد و باید به بهترین نحو حفظ شود و تاکید دوم بر ایجاد طبیعی ترین نتایج می باشد.

  اولین نکته ای که روش فولیکولارینت میکروگرافت با سایر روش های میکروگرافت قبلی فرق دارد طراحی دقیق برای پیشگیری از برداشت گرافت های زیاد در یک جلسه می باشد.گرچه هر فرد کاندید پیوند مو تمایل دارد که در طی یک جلسه تراکم بیشتری برای وی ایجاد شود ولی قرار دادن تعداد زیادی میکروگرافت بسیار نزدیک به هم ریسک نگرفتن گرافت ها را زیاد می کند.گرچه اکثر جراحان توانا، قابلیت انجام تعداد بیشتری گرافت را دارند، یک جراح با تجربه در هر جلسه فقط 1000 تا 2000 گرافت برای کاشت موی طبیعی در نظر می گیرد.

  روش برداشتن بافت دهنده نیز تغییر دیگری است که در طی روش میکروگرافت با روش فولیکولاریونیت به وجود آمده است. در گذشته بسیاری از جراحان از تیغ های جراحی دارای چندین لبه برای برداشتن گرافتها استفاده می کردند که تمام این تیغه ها حالت موازی با هم داشته و فاصله هر کدام تا بعدی 3 میلی متر بود. با استفاده از از این روش باعث می شد که بسیاری از فولیکولهای مو توسط تیغ جراحی بریده شود و درصد بسیاری از این فولیکول های قطع شده ادامه حیات ندهد اما اکنون بیشتر جراحان پیوند مو از روش یک تیغه ای برای برداشت ناحیه اهدا کننده استفاده می کنند و سپس این بافت اهدا کننده تحت بزرگ نمایی تبدیل به گرافت های کوچک شده و در طی این عمل سعی می گردد که از آسیب ریشه های مو پیشگیری گردد.

  بلافاصله پس از برداشتن قسمت اهدا کننده،بافت آن در سرم نمکی سرد قرار داده می شود تا حرارت آن پایین بیاید و بقا سلول ها افزایش پیدا کند.فقط چند ساعت از زمان برداشتن تا کاشت گرافت ها فرصت هست تا به حیات خود بهتر ادامه دهند.پس از آنکه گرافت ها جدا شدند روی صفحات مخصوص چیده می شوند تا کاشته گردد.یکی از استانداردهای لازم برای جداسازی گرافت ها استفاده از میکروسکوپ می باشد.استفاده از میکروسکوپ باعث می شود که ریشه موها در حین جداسازی گرافت ها آسیب کمتری ببیند و این مسئله باعث می شود که گاها تا 30% افزایش رشد داشته باشیم.استفاده از میکروسکوپ برای اولین بار توسط دکتر Bob Limmer در آمریکا رایج شد که وی فردی است که برای اولین بار جداسازی زیر میکروسکوپ و روش فولیکولاریونیت را ارائه کرد و بعدا از طرف اکثر پزشکان به عنوان بهترین روش پیوند مو پذیرفته شد.

  پس از جداسازی گرافتها توسط تیغ های بسیار ظریف جراحی جای گرافت ها روی سر مشخص می شود که این مرحله بسیار دقیق است و تراکم موها، و زاویه موها در این مرحله است که مشخص می شود و سپس مرحله کاشت آغاز می گردد که وقت گیرترین قسمت عمل پیوند مو بوده و در طی آن با وسایل مخصوص و تحت بزرگ نمایی، گرافت های جدا شده در داخل شکاف های بسیار ریز که توسط پزشک جهت گرافت ها ایجاد می شود کاشته می شود.

 3. روش FIT: برداشت فولیکول ها به صورت تک تک از پشت سر انجام می گردد.

  در کاشت موی طبیعی با روش غیر جراحی، واحدهای فولیکولی (حاوی 1-4 تار مو) توسط وسیله ظریفی بنام پانچ یک به یک از پشت سر خارج می شود و در ناحیه طاسی کاشته می شود، درنتیجه نیازی به جراحی پشت سر نیست. در این روش خط بخیه در پشت سر وجود ندارد بلکه در محل برداشت هریک از فولیکول ها نقطه سفید کوچکی در پوست باقی می ماند که قابل دید نیست. به همین جهت افرادی که موهای خود را خیلی کوتاه نگه می دارند بسیار مناسب کاشت مو با این روش هستند. این روش در سال 2002 در کشور آمریکا رایج شد.

 4. روش ترکیبی: ترکیببی از روش نواری و روش FIT است.
 5. روش فوق ترکیبی: ترکیبی از روش سوپر FUT  با FIT می باشد.
 6. روش های پیشگیری از ریزش مو

  شامل PRP، لیزر درمانی، مزوتراپی و روش های دارو درمانی جدید در این مرکز ارائه می گردد.

انتخاب روش مورد نظر توسط پزشک پیشنهاد می گردد.

 

 

پزشک مرکز:

 

دکتر سید فرهاد رجالی سرمایه گذار و پایه گذار مرکز کلینیک آفتاب ، پس از نزدیک به 2 دهه فعالیت پزشکی و قریب 12 سال خدمت در عرصه کاشت موی طبیعی ، لیزر و لاغری اقدام به افتتاح این مرکز نمود.

دکتر رجالی دارای بورد بین المللی کاشت موی طبیعی از آمریکا بوده و از سال 2011 تا کنون 3 بار به عنوان ممتحن بین المللی بورد پیوند موی آمریکا انتخاب گردیده است . وی دارای گواهینامه لیزر و لیپولیز از انجمن جراحان عمومی بوده و عضو انجمن جهانی لیزر و لاغری می باشد و مقالات علمی متعددی در مجله های معتبر داخلی و دو عنوان کتاب در زمینه پزشکی منتشر کرده است .

اضافه بر آن در این مرکز تنی چند از پزشکان متخصص و جراح با تجربه و حاذق خدمات تخصصی پوست و مو را به هم میهنان عزیز ارائه می نمایند.

 

 

تکنیک های اختصاصی دکتر رجالی:

 

 1.     کاشت مو  به صورت متراکم در مواقعی که تراکم بالایی مور نیاز است و بانک موی بیمار جوابگو است.
 2. کاشت مو بدون کوتاه کردن موها: در مواردی همانند خانم ها که بیمار نم خواهد موی سرش در طی پیوند مو کوتاه گردد.
 3. کاشت ابرو با روش Ultera Refind: کاشت ابرو با ظرافت و استفاده از گرافت های نازک و سوزن های بسیار ظریف

 

 

خدمات کلینیک آفتاب:

 

 • کاشت موی طبیعی به روش نواری
 • کاشت موی طبیعی به روش تک تک
 • کاشت مو به با تکنیک های اختصاصی
 • PRP جهت تقویت موها
 • پوست و زیبایی

 

 

تجهیزات و بخش های مختلف:

 

در قسمت فضاهای فیزیکی با تلاش فراوان توانسته ایم یکی از مجهزترین مراکز کاشت مو و لاغری را جهت ارائه خدمات مهیا نماییم.

قسمت های مختلف مرکز شامل انتظار و پذیرش، اتاق عمل سرپایی FUT، اتاق عمل سرپایی FIT، اتاق لیزر و لیپولیز، اتاق مراقبت های پوستی، اتاق های پزشک، اتاق استریلیزاسیون،حسابداری،انبار و … می باشد.با توجه به اهمیت استریلیزاسیون در عمل های کاشت مو و لیزر به تجهیزات این بخش توجه ویژه ای شده است.این کلینیک دارای بهترین دکتر کاشت مو در اصفهان است.

 

 

نوبت دهی اینترنتی:

 

کاربر گرامی! خواهشمند است در صورت تمایل به دریافت نوبت اینترنتی، اینجا کلیک کنید. در اسرع وقت مسئولین کلینیک با شما تماس خواهند گرفت.

 

 

*ارائه بالاترین کیفیت دز زمینه کاشت موی طبیعی ، لیزر و لاغری*

 

 

موردی یافت نشد