روش‌ها و هزینه‌های ارسال

سفارشات ثبت شده طبق روشی که در زمان ثبت سفارش  توسط کاربر تعیین می شود، ارسال می شوند که مشخصات و زمان حمل مربوطه به تشریح توضیح داده می شود:

 

پست پیشتاز :

زمان حمل بسته در این روش 1 تا 3 روز است كه برای مراكز استان 1 تا 2 روز ، ‌شهرستان های بزرگ 2 تا 3 روز و شهرهای كوچك و روستاها 3 روز می باشد. با توجه به ارسال انبوه سفارشات پستی از طریق دفتر خدمات پستی منطقه،‌ بعضا مشاهده شده كه بسته ها با تاخیر  خارج شده اند که این مورد خارج از مسئولیت فروشگاه می باشد.

 

پست سفارشی :

زمان حمل بسته در این روش 5 تا 10 روز است كه برای مراكز استان و شهرستان های بزرگ 5 تا 8 روز و برای شهرهای كوچك و روستاها 7 تا 10 روز می باشد.

 

تیپاكس :

تیپاكس یک شركت حمل و نقل خصوصی است كه تنها در برخی شهرهای ایران خدمات رسانی می کند (شهرها و شهرستانهای بزرگ).

زمان حمل بسته در این روش 1 تا 2 روز است (شهرهای راه نزدیك 1 روزه و شهرهای راه دور 2 روزه) و هزینه حمل بسته ها نیز با توجه به وزن بسته ها تعیین می شود . در این روش بسته ها به صورت پسكرایه ارسال می شوند و به این معنی كه تنها هزینه خدمات در زمان سفارش دریافت می شود و هزینه حمل بسته در زمان تحویل بسته به مشتری از وی دریافت می شود . كمترین وزن در نظر گرفته شده در این روش ، 6 كیلوگرم است كه بسته هایی كه سبك تر باشند نیز همان 6 كیلوگرم در نظر گرفته می شوند و هزینه ارسال نیز بر اساس آن تعیین می شود ( بر روی رسید بسته كلمه حداقل قید می شود كه بیانگر این است كه وزن بسته كمتر از 6 كیلو می باشد و كمترین هزینه ارسال لحاظ شده است) این روش تنها برای وزن های بالا و یا موارد عجله ای توصیه می شود . همچنین شیوه حمل بسته با این روش بسیار مناسب تر از پست است .

 

باربری و ترمینال :

در این دو روش نیز همانند تیپاكس بسته ها به صورت پسكرایه ارسال می شوند،‌ تنها تفاوت این دو روش این است كه هزینه حمل برای شهرهای کوچک و دور ارزانتر خواهد بود و امکان ارسال بسته ها به تمام شهر های کشور مقدور می باشد.

 

تحویل حضوری در شیراز :

این روش تنها مختص شهر شیراز  بوده و تحویل بسته به دو صورت انجام می پذیرد:

1.تحویل حضوری در دفتر مرکزی و فروشگاه  شیراز

2.ارسال با پیک موتوری، هزینه ارسال با این روش بین 10000 تا40000 تومان است كه بسته به منطقه و مسافت طی شده متغیر بوده و بر عهده مشتری می باشد.

ارسال یا تحویل سفارشات با هماهنگی قبلی انجام شده و  پرداخت مبلغ آن در زمان تحویل میسر می باشد.

 

نكته مهم :

بسته های ارسالی با پست (پیشتاز و سفارشی) و تیپاكس در زمان ارسال بیمه می شوند، اما این بیمه تنها شامل نرسیدن بسته به مقصد به واسطه گم شدن، ‌آتش سوزی و ... است كه تمام هزینه بسته نیز توسط شركت های مذكور پرداخت نمی شود. از همین رو در صورتی تمایل می توانید هزینه بیمه تكمیلی بسته را نیز پرداخت كنید (تلفنی با فروشگاه هماهنگ شود) تا بسته شما در مقابل شكستگی نیز بیمه شود. در غیر این صورت در صورت كوتاهی و حمل نامناسب شركت های فوق، ‌هیچگونه خسارتی پرداخت نخواهد شد.

دقت داشته باشید تعطیلات رسمی در مدت زمان آماده سازی ، ارسال به واحد حمل و تحویل محصول به شما در زمان کلی تحویل محاسبه نمیشود فقط روز های کاری مد نظر است.

در صورتی که نوع باربری و شیوه ارسال در زمان ثبت سفارش توسط کاربر تعیین نشود ، بسته ها به صورت پیش فرض توسط تیپاکس ارسال می شود.

 

 

سامانه رهگیری مرسوله های تیپاکس

سامانه رهگیری پست جمهوری اسلامی ایران

رهیافت طب